פצצת סירחון או נורמה

פרופ' אייל וינקלר למעייני הישועה
תמונה של אלון
פרופסור אלון ילין

עוד לא יבשה הדיו על החלטת בית הדין של נציבות שירות המדינה (בעסקת טיעון) להשעות את פרופ' אייל וינקלר, המנהל לשעבר של המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא, לתקופה של ארבע שנים משירות המדינה, וכבר התבשרנו שהוא נמצא במו"מ מתקדם עם בית החולים מעייני הישועה לניהול יחידה חדשה שתוקם שם. שוד ושבר! אדם שהודה בעבירה ניהולית חמורה והודח מניהול ומשירות בבתי החולים של המדינה, נמצא מתאים לניהול במוסד רפואי ציבורי אחר.

פרופ' וינקלר בהחלט פעל בניגוד להוראות התקשי"ר, בעוד מנהלו, אשר אישר ואף שידל אותו לעבירה זו, מונה למנהלו של אחד ממוסדות הרפואה המפוארים במדינתו, וזאת בטרם הסתיים הדיון בעניינו. רופאים אחרים מבית החולים איכילוב, החשודים בלקיחת כספים שלא כחוק מתיירי מרפא, ממשיכים לשאת בתפקידיהם הבכירים. רופאים אחרים, שעורכי הדין שלהם נהגו בחוכמה כאשר דאגו שהדיון בעוולותיהם ייערך בנציבות, הושעו משירות המדינה ומיד מצאו את מקומם במוסדות שאינם שייכים למדינה ואינם מחויבים בפסקי הדין של הנציבות.

שר שהורשע בפלילים מונה לאחר ריצוי תקופת מאסרו לשר בממשלה החדשה. אנשי ציבור החשודים בעבירות ממשיכים לכהן כדירקטורים בחברות ציבוריות. ראש מפלגה שנגד חלק גדול מחברי מפלגתו ומאנשי שלומו הוגשו המלצות להגשת כתבי אישום, מכהן כשר הביטחון. כל אלה כנראה עונים לקריטריונים החוקיים, אך בהחלט נודפת מהם עננה באושה.

מצד שני אנו נתקלים בבתי חולים קטנים או פריפריים ששואפים לקדם את עצמם, להעצים את שמם ולפתח שירותים חדשים. בית חולים מעייני הישועה, הנמצא במרכז של משולש שקדקודיו הם בילינסון, תל השומר ואיכילוב, נאלץ לעמוד בתחרות קשה מול המוסדות המפורסמים הללו. לשם כך השכיל לגייס רופאים ידועים, בחלקם הגדול פנסיונרים, למשל המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד, פרופ' לסינג ופרופ' אלסנר בנשים ויולדות, פרופ' ורסנו בילדים, ד"ר אורן אגרנט בקרדיולוגיה, פרופ' גבריאל גורמן בהרדמה, פרופ' סורקין בטיפול נמרץ ורבים אחרים. אין ספק שרופאים מוכשרים אלה, שהגיל לא פגם כהוא זה ביכולותיהם, תורמים להעלאת רמתו וקרנו של בית החולים שבעבר נחשב זניח.

פרופ' רביד הודיע ברבים שעברו של פרופ' וינקלר (המפורסם והצעיר) בבית חולים תל השומר אינו עומד מבחינתו כמכשול בדרך למינויו של זה האחרון כמנהל ליחידה חדשה לכירורגיה פלסטית. פסק הדין של נציבות שירות המדינה אינו מונע את העסקתו במוסד הרפואי בבני ברק, כשם שמוסדות רפואיים אחרים, שאינם משתייכים לזרם החרדי, פעלו קודם.

אז במענה לשאלה שבכותרת, זה לא "או" אלא "גם וגם".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

  1. לא רק סירחון. הרקבון המתפשט עלול לגמור לנו את המדינה.

  2. הסירחון הפך לנורמה
    ואין כמעט אף אחד שיש לו אומץ להתעסק עם זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן