הצפה במקצוע עריכת הדין מורידה את הרמה

פורום 100 DUN'S
פורום משרדי עורכי דין צילום: קובי קנטור

סיגל מאור משנה למנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל אירחה במשרדי דן אנד ברדסטריט ישראל את פורום 100 DUN'S – משרדי עורכי הדין המובילים ע"פ תחומי התמחות

בפורום נכחו ראשי המשרדים המובלים בתחום: גיא גיסין, שרון נהרי, אביחי ורדי, אופיר צברי, ארז תיק, בועז בן צור, יאיר ליבוביץ, אריה ליבוביץ, עופר שפירא, רונן בהרב, רונן עדיני, רחל בן ארי, שירה שיין, שלומי וינברג, שמואל שוב, ותמר גולן

אפרת שגב סמנכ"ל פיתוח עיסקי בדן אנד ברדסטריט הציגה תמונת מצב קיצונית באשר ליחס עורכי הדין לתושבים ובהשוואה לעולם

"כמות עורכי הדין באוכלוסיה הינה חסרת פרופורציה בהשוואה לעולם. היחס בין מס' עורכי הדין לתושבים בישראל (636 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים) הינו הגבוה ביותר גם בהשוואה עולמית. המספר גבוה בצורה משמעותית, מהממוצע העולמי. באיטליה לדוגמא, 379 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים, בצרפת 85.7 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים ובדנמרק, 107.5 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים

מעל לכל ספק, זוהי אינדיקציה ברורה להצפה במקצוע. אומנם בשנים האחרונות אנו רואים מגמת קיטון באחוז הגידול של עורכי הדין המוסמכים מידי שנה, אך עדיין מדובר במספרים גבוהים מאוד המעידים יותר מכל על התחרות העזה בענף.

למגמה זו השלכות רבות על הענף המתבטאות כבר כעת, במלחמת מחירים בין המשרדים, בירידה באיכות הכוללת של עורכי הדין ובצורך הגובר של המשרדים להתמקד בשימור הלקוחות, וכן ביצירת בידול ויתרון תחרותי"

עורכי הדין שהשתתפו בפורום הביעו מצוקה בנוגע לרמה הירודה של עורכי הדין הצעירים, ותמכו בעליית רף בחינות הלשכה:

גיא גיסין , גיסין ושות': "השכלה משפטית מחד הינה דבר חשוב וחיוני למדינת ישראל בכל מיני מקצועות, אבל לא כל אחד חייב להפוך לעורך דין. אין צורך לעצור את המכללות, נהפוך הוא. הלשכה במכוון מקשה על מנת שרף הכניסה יהיה גבוה יותר"

אופיר צברי, צברי –פרקש ושות': "מדובר במגפה. הטעות נעשתה בשנות ה-90 כשפתחו את השער וכולם נעשו עורכי דין. צריך לברך על כל פעולה לצמצום כמות עורכי הדין בענף"

שירה שיין, מיכאל שיין ושות': "הרמה ירדה ולא פשוט לאתר היום מתמחים טובים"

ארז תיק, תיק, גלעד, קינן – משרד עורכי דין: "מדובר בבעיה. הרמה ירדה בצורה מביכה, אני נתקל ביום יום בעורכי דין שאולי עברו את מבחני הלשכה אבל חסרי ידע רב. אני ממליץ להאריך את תקופת ההתמחות לשנתיים כך שרק עורכי הדין הטובים, שבאמת חפצים במקצוע יהיו בו".

אביחי ורדי מייסד ובעלים אביחי נ. ורדי עורכי דין: "תהליך הכשרת עורך דין טוב צריכה להימשך לדעתי 10 שנים, יש צורך בלמידה, התמחות והתמקצעות, כמו ברפואה"

עופר שפירא שותף מנהל שפירא ושות': "כל שנה אנו עדים לריטואל חוזר של התבכיינות על רמת מבחני הלשכה. בפועל אני נתקל בראיונות עבודה ברמה נמוכה ובחוסר מוטיבציה שרק הולכת ויורדת".

בברכה,

רן רהב,

דובר דן אנד ברדסטריט ישראל

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אפרים כהנא

מנהיגים והחלטות

כיצד התקבלה ההחלטה על המלחמה נגד עיראק בשנת 2003?