תפקידם של עורכי דין צבאיים

מערכת שונה מזו של המשפט האזרחית
פטיש שופט
תמונה: freepik.com

במדינת ישראל יש הבדל בין מערכת המשפט האזרחית ובין מערכת המשפט הצבאית. כל עוד אתם חיילים בשירות קבע או סדיר ואתם צריכים עו"ד, עליכם לפנות אל עורך דין צבאי. חשוב להבין שיש הבדל בין עורכי דין אזרחיים ובין עורכי דין צבאיים. מדובר על שתי מערכות משפט שונות, כאשר לכל אחד יש חוקים ותקנות משלה. לכן, אם מדובר על עבירה כלשהי שקשורה לתחום הצבאי, אין ספק שעורך הדין שלכם חייב להיות מומחה בתחום הספציפי שעליו מדובר. הוא חייב להכיר את מערכת המשפט הצבאית על בוריה. עורכי דין צבאיים מתמחים במערכת המשפט החלה על אנשי צבא. החוקים של מערכת המשפט הצבאית חלים אך ורק על אנשי שירות, והם עוסקים בנושאים כגון התנהגות, משמעת ופעולות צבאיות שונות. עורכי דין צבאיים גם מבינים בצורה עמוקה את המורכבויות של החיים הצבאיים והאתגרים הייחודיים הניצבים בפני אנשי השירות. זה כולל את בירור התביעות הקשורות לפציעות שנגרמו במהלך השירות, קצבאות נכות והיבטים אחרים של המשפט הרפואי הצבאי.

מתי עו"ד כזה יכול להיות חיוני עבורכם?

יש לא מעט מקרים שבהם כדאי יהיה לפנות אל עורך דין צבאי. אחד מתרחישים האלה כולל מקרים של משמעת וצדק צבאיים. למשל, אם עברתם עבירת משמעת, סירבתם פקודה או כל דבר אחר, כמובן שעו"ד צבאי הוא האדם שאליו כדאי לכם לפנות. מצב נוסף שבו כדאי לפנות לעורך דין צבאי, הוא כאשר אתם זקוקים ייצוג בתביעה נגד משרד ההגנה. תביעות אלה יכולות לנוע בין בקשה לפיצוי על פציעות שנגרמו במהלך השירות, לבין ערעור על הערכות של מצבים רפואיים הקשורים לשירות. עורך דין צבאי יוכל גם לעזור לכם לערער החלטה שהתקבלה על ידי ועדה צבאית וכדומה. למעשה, בכל פעם כשנושאים משפטיים נפגשים עם שירות צבאי, המומחיות של עורך דין צבאי הופכת חיונית להשגת תוצאות צודקות והוגנות.

החשיבות של בחירת עו"ד מתאים

מעבר לכך שאתם צריכים עו"ד צבאי אם העניין שלכם קשור למערכת המשפט הצבאית, אתם גם צריכים לבדוק היטב לאיזה עו"ד תפנו. כדי לבחור עורך דין צבאי מקצועי רצוי לברר תחילה מספר פרטים. למשל, האם מדובר על עורך דין בעל ניסיון של שנים רבות בכל מה שקשור למערכת המשפט הצבאית? והאם מדובר על עורך דין ששמו הולך לפניו? כמובן שיש מקרים מורכבים יותר מאחרים ולכן, ככל שהעניין מורכב יותר, כך גם המומחיות של עוה"ד צריכה להיות גדולה יותר. השקיעו זמן ותשומת לב בבחירת עורך הדין הצבאי שאליו אתם פונים. שווה לבדוק מה אומרות ההמלצות ורצוי גם לברר עד כמה עוה"ד באמת זמין עבורכם, הלקוחות. אתם לא יודעים איך יתנהלו הדברים ומתי יהיו לכם שאלות דחופות לעורך הדין שלכם. לכן, אם תוכלו לפנות אל איש מקצוע שזמין עבורכם תמיד, מובן שלא כדאי יהיה לוותר על כך.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן