עורך דין צבאי

זה מה שאתם צריכים עכשיו
פטיש משפט
תמונה: freepik.com

זה לא סוד, מערכת המשפט בצבא היא מערכת מאד מורכבת שלא דומה אפילו באחוז אחד למערכת המשפט האזרחית. ולכן, אם נקלעתם לסיטואציה בה אתם עומדים בפני משפט מול מערכת המשפט הצבאית חשוב שיהיה לכם עורך דין צבאי שידע לסייע לכם ולהוציא אתכם מהסיטואציה הזאת על הצד הטוב ביותר, ובמינימום עגמת נפש. לא אחת ישנה נטייה להקל ראש בחשיבות של ייצוג צבאי בבתי המשפט במערכות הצבאיות. אך לליווי המקצועי הזה יש משמעות גבוהה, ומיד גם תגלו אותה.

על מה שופטים חיילים במהלך השירות הצבאי?

לא כולם יודעים זאת ובטח לא מי שרק החל את שירות במערכת הצבאית, אך לשיפוט הצבאי יש את היכולת לקיים מערכת משפטית במסגרת צבאית ובתי דין שהינם צבאיים הדנים במגוון סוגים של עבירות. העבירות הללו יכולות להתבצע על ידי אנשי סדיר, אנשי קבע, אנשי מילואים וגם על ידי אזרחים עובדי צבא ההגנה לישראל, שנחשבים כעובדי משרד הביטחון. על פי חוק, בית הדין הצבאי יכול לשפוט וגם לדון את האנשים המואשמים בעברות הצבאיות המגוונות החל מעבירות אלימות, סמים, בגידה בערכי המדינה והצבא, עריקה, זיוף גימלים, השתמטות ועוד ועוד. חשוב אם כן להיות מלווים בעורך דין שהינו עורך דין צבאי על מנת שבאמת תוכלו להתמודד מול המערכת הצבאית ולצאת מהסיטואציה בצורה הטובה ביותר עבורכם.

מיהו עורך דין צבאי?

עורך דין צבאי מקצועי הוא למעשה בוגר לימודי משפטים ללא רישיון לעריכת דיון מטעם הלשכה לעורכי הדין ובעל אישור לליטיגציה בבתי המשפט הצבאיים. עורך דין זה הוא בעל התמחות ייחודית בדיני המערכת הצבאית, בחוקים, בהליכים המשפטיים, בפסיקות בתי המשפט, בפקודות הצבאיות ואף מכיר את המערכת על בוריה. היות והמשפט הצבאי אינו דומה כלל למשפט האזרחי ויש בו ייחודיות ספציפית, חשוב לשים לב שלא כל עורך דין יכול לייצג במשפט צבאי. ועל כן עורך דין צבאי מחוייב להיות חלק מהתהליך הזה. עורך דין רגיל שאין לו התמחות צבאית לא יכול לתפקד כראוי בתיק צבאי. גם אם נראה ונדמה לנו שהמשפט האזרחי והמשפט הצבאי הוא דומה, חשוב לדעת שישנם הבדלים מהותיים בין השניים ועל כן גם ההבחנה בין סוג עורך הדין יכולה להכריע את פסק הדין לכאן ולכאן. חשוב אם כן לבחור בעורך דין שהינו עורך דין צבאי שיכול לסייע לכם בהכרת המערכת הצבאית על בוריה, בהבנת החוקים, ולפני הכל, בהבנה באיזו סיטואציה אתם נמצאים על מנת שיוכל להביא אתכם לתוצאות המקסימליות עבורכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן