רישיונות קבלן שירות וקבלן כוח אדם ומה שביניהם

שילוב עורך דין מומחה יכול לסייע מאוד
מכת פטיש שופט
תמונה: freepik.com

ההתמצאות בעולם השירותים החוזיים יכול להיות מבלבל, במיוחד כשמדובר בהבנת ההבדלים בין רישיון קבלן שירות ובין רישיון קבלן כוח אדם. לכן, אם גם אתם יודעים שאתם צריכים שירותים כאלה, אך לא ברור לכם אל מי לפנות, כדאי שתדעו דבר או שניים בנושא. נתחיל מהנקודה החשובה ביותר: מה למעשה ההבדל בין רישיון כוח אדם ובין רישיונות אחרים? רישיון קבלן שירות חל על עסקים המספקים שירותים ספציפיים, כגון ניקיון או אבטחה, ללקוחותיהם. הם אחראים על אספקת הציוד וחומרי הגלם הדרושים, כמו גם על ניהול מתן השירות. לעומת זאת, רישיון קבלן כוח אדם חל על מי שמספק כוח אדם לצורך ביצוע עבודות שגרתיות וקבועות על בסיס יומי בעסק של לקוח. יש לכך הרבה מאוד דוגמאות, כמו למשל: אספקת כוח אדם זמני כדי לכסות עובד קבוע שנמצא בחופשה או גיוס עובדים לפרויקט לטווח קצר. ההבדל העיקרי טמון באופי השירותים הניתנים וברמת האחריות שיש לקבלן לניהול העובדים והמשאבים.

מדוע כדאי לקבל שירותים רק מקבלנים מורשים

אתם מנהלים עסק וברור לכם שאתם צריכים שירותים קבועים או זמניים? מתלבטים האם עליכם לפנות רק אל מי שיש לו רישיון כוח אדם? כדאי שתדעו: מדובר כאן על עניין מהותי.

ראשית, אם תפנו אל אדם שיש לו רישיון קבלן שירות, זה יבטיח שאתם עובדים עם אנשי מקצוע שעמדו בדרישות החוקיות שנקבעו על ידי הרשויות הרלוונטיות. זה כולל לעתים קרובות מתן הוכחת ניסיון, עריכת בדיקות רקע והפקדת ערבות בנקאית. שנית, זה מפחית את הסיכונים הכרוכים בהעסקת קבלנים לא מורשים, כגון סכסוכים משפטיים פוטנציאליים, איכות עבודה ירודה או אי עמידה בחוקי העבודה. לכן, אם תוכלו לבחור עוד היום אדם שיש לו רישיון קבלן כוח אדם או כל רישיון אחר שיכול להיות רלוונטי לשירות הדרוש לכם, מובן שכדאי לעשות זאת.

כיצד ניתן לקבל רישיון כזה?

אתם נמצאים בצידו השני של המתרס? מה שבאמת מעניין אתכם זו השאלה איך לקבל רישיון כוח אדם? כדאי שתדעו: קבלת רישיון קבלן כוח אדם  או שירות בעזרת עורך דין מומחה זו הבחירה הנכונה. כפי שקורה לגבי הרבה רישיונות אחרים שתרצו להוציא בחיים, שילוב של עורך דין יכול רק לסייע. יש הרבה עניינים משפטיים שרצוי להכיר מקרוב כדי להימנע מטעויות. כמו כן, אם תערבו בעניין עורך דין שזו המומחיות שלו, בהחלט יכול להיות שהוא יוכל לכוון אתכם ולעזור לכם לכל אורך הדרך. בצורה כזאת תוכלו לקבל את הרישיון הנדרש מהר יותר, כך שברור מדוע לא מדובר על שירות שתרצו לוותר עליו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן