פינוי שוכר סרבן

מה עושים כשהשוכר מסרב להתפנות
אדם מודאג
תמונה: freepik

אין דבר מתסכל יותר מהתמודדות מול שוכר שמסרב להתפנות מהמושכר או שאינו משלם את דמי השכירות שלו. לעיתים מקרים אלו נפתרים בקלות ובמהירות באמצעות עורך דין מנוסה או על ידי התערבות הערבים לחוזה השכירות. במקרים אחרים הסוגייה עשויה להגיע לתביעה בבית משפט. כדי להתמודד עם סיטואציה כזו יש להכיר היטב את החוק וכיצד לפעול על מנת להבטיח פינוי שוכר.

מדוע לפנות שוכר?

אם תשאלו בעלי דירות או משדרגים אשר משכירים את הנכסים שלהם כבר המון זמן, הם בוודאי יוכלו לספר לכם לפחות על מקרה אחד בו נאלצו לפנות שוכר מהמושכר שלהם. במקרה של פינוי שוכר ממשרד או חנות בדרך כלל הסיבה ברורה – הדייר לא משלם את דמי השכירות לפי המצוין בחוזה. בעת פינוי מושכר כמו יחידת דיור, דירה או בית יכולות להיות מגוון סיבות – מאי תשלום דמי השכירות ועד לניהול עסק בתוך הדירה בניגוד למה שרשום בחוזה והפרעה לשכנים. בכל מקרה, אם הדייר מפר סעיפים בחוזה בהם רשום שהפרת תנאים אלו מאפשרת לבעל הנכס לפנות את הדייר, כך ייעשה על פי חוק.

מה עושים שהשוכר מסרב להתפנות

כדי ששוכר יתפנה יש לפנות אל עורך דין על מנת שישלח מכתב התראה לצורך פינוי המושכר. ישנם מקרים בהם השוכר מעוניין להתפנות ובפנייה הראשונה, גם אם היא בשיחת טלפון, הוא מייד יתפנה מהדירה. אך מה כדאי לעשות במקרה שהשוכר מפנה להתפנות? בגלל הפחד בפתיחת הליך משפטי, מכתב מעורך דין המפרט את ההסכם שהופר והתנאי להתפנות מיידית לפני תחילת ההליכים יכול להספיק כדי להרתיע את הדייר, לשלם את החוב הנדרש ולפנות את המושכר. אם הדייר לא מפנה את הנכס, עורך דין מטעמו של המשכיר יהיה רשאי להגיש תביעה בגין פינוי השוכר ובמקביל להשתמש בכלים שברשותו, בהתאם לחוזה כדי להפעיל עוד לחץ על השוכר. אחד מהם הוא פנייה אל הערבים דרך עורך דין עם מכתב. אפשרות נוספת היא להודיע על כך שיבוצע פדיון של הצ'ק הבנקאי של הדייר או של צ'ק הביטחון. אם כל אלו לא גרמו לדייר לעזוב, יש להגיש תביעה.

תביעה בגין פינוי שוכר

כדי להגיש תביעה כנגד השוכר יש להמתין 30 ימים מרגע ההודעה על פינויו. לכן מומלץ לתת את מכתב ההתראה מיד לאחר שתמונת המצב הבהירה שהוא אינו מתכוון להתפנות או שאינו מתכוון לשלם את החוב שלו. יש להגיש את התביע בהתאם לחוק לפי כל התקנות כדי לא למנוע עיכוב בדבר התביעה. חשוב לשים לב ש בגין פינוי המושכר ובגין תשלום חוב יש להגיש תביעות נפרדות ובשום פנים ואופן לא לשלב ביניהן באותה התביעה.

אל מי לפנות לצורך פינוי שוכר

אתם נתקלתם בדייר שמסרב להתפנות, שגרם למחדלים בניגוד לחוזה במושכר שלכם או שאינו משלם את דמי השכירות שנקבעו בחוזה, כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין כדי להבטיח שתקבלו את מה שמגיע לכם. עורך דין אחיה וקסלבאום התמודד עם מקרים רבים של פינוי דייר במשך שנותיו הרבות בתחום וידע כיצד לסייע לכם בדיוק בכל מקרה מסוג זה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן