עברתם תאונת עבודה?

כך תפעלו
פציעה ביד
תמונה: freepik.com

לצד החוויה הלא נעימה הכרוכה במעבר תאונה במקום העבודה, הרי שמדובר לעתים במאורע בעל השלכות משמעותיות על העובד הנפגע. החל מן הטיפולים הרפואיים ועד לאובדן כושר העבודה, מה עלינו לעשות? וכיצד עלינו לפעול?

בהתייעצות עם כל עורך דין בעניין תאונת עבודה, הרי שתיווכחו לגלות כי ככל שתקדימו מספר צעדים לבוא התביעה, הרי שתגדילו את סיכוייכם להצלחה.

מאמר זה מביא לכם את תמצית הדברים מתוך המדריך המקיף של משרד עורכי דין דוד סער בנושא תאונות עבודה. למדריך המקיף וכן להתייעצות ראשונית עם עורך דין מטעם המשרד לחצו כאן, או המשיכו בקריאת מאמר זה המביא את עיקרי הדברים.

מה עושים לאחר תאונת עבודה?

כל עובד אשר נפצע במסגרתה של תאונה במקום העבודה, מחזיק בזכאות לקבלת תגמולים, וזאת לאור הנזקים שנגרמו מן הפציעה. אותם התגמולים ניתנים מטעמו של המוסד לביטוח לאומי וכן מטעמה של החברה הפרטית המבטחת אותו.

איסוף הראיות באשר למידת הנזקים שנגרמו בגין התאונה הוא חשוב לאין שעור, וכך גם איסוף הראיות אשר יכולות להעיד על רשלנות מצדו של המעסיק (זאת באם וישנו חשד מטעם העובד לרשלנות שכזו).

מהן נסיבותיו של האירוע?

אתם יודעים שהתאונה התרחשה, אך כאשר אתם ניגשים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי או את החברה הפרטית המבטחת, הרי שחשוב לגבות זאת במגוון רחב ככל הניתן של מסמכים המאוששים את טענותיכם.

הקפידו לצלם את המקום שבו התאונה התרחשה כמו גם את הנזקים הגופניים שנגרמו לכם באותו המועד. החדשות המשמחות הן כמובן שמרבית הפציעות יחלימו בבוא העת, אולם עלינו להקפיד ולהציג את הדברים כפי שהיו במועד בו הדבר התרחש.

תיעוד הוא מילת המפתח להצלחת התביעה.

תקשורת מול המעסיק

הקפידו לדווח למעסיק על אשר קרה. המיידיות של הדיווח היא קריטית וחיונית לתביעה.

זכרו שככל שהזמן נוקף, כך הדבר יראה מעט תמוה אל מול הנציגים מטעם הביטוח אשר יבדקו את הנושא.

הדיווח אל המעסיק גם יוביל לתיעוד נוסף באשר לפציעתכם, דבר שרק יכול לאושש את הטענות.

מסמכים רפואיים

המסמכים הרפואיים שלכם מהווים מרכיב חשוב בהצלחתה של התביעה.

אלו הם מסמכים רשמיים אשר יכולים יותר מכול, לתעד ולהסביר את מידת הנזק הגופני שנגרם לכם. ובאומרנו נזק גופני, דעו כי אם ישנם אי אלו טיעונים מצד גורמים רפואיים לנזקים נפשיים, הרי שגם הם נחשבים לתאונת עבודה לכל דבר ועניין.

הוצאות בגין התאונה

נפגעתם ונדרשתם לטיפולים כאלו ואחרים? סיוע בנסיעות כיוון שלא יכולתם לנהוג? כל הוצאה באשר היא, בהחלט יכולה לקחת חלק בתביעה.

זכרו לתעד את כל ההוצאות בדמות קבלות וחשבוניות.

פנייה לעורך דין מומחה לתאונות עבודה

את המסמכים ניתן להגיש באופן עצמאי לחלוטין אל מול המוסד לביטוח לאומי וכן מול חברת הביטוח הפרטית.

עם זאת, המציאות מלמדת כי מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום, אשר יבחן את הנושא ויפעל למען הגשת תביעה מפורטת ככל הניתן, וזאת כדי להבטיח את הצלחתה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יהודה

חופשה נעימה

היעדים של הישראלים היוצאים לחו"ל בפסח ובקיץ

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן