עורך דין מיסים

הכללים המומלצים
עורך דין
תמונה: freepik.com

אזרחים שמתמודדים מול רשויות המס, זקוקים לייצוג מקצועי ומנוסה מאת עורך דין מיסים, המביא מניסיונו והצלחותיו הקודמות על מנת לטפל כראוי בסוגיה הקיימת ולמצות את זכויות המיוצגים הן מול פקידי השומה והן בבתי המשפט. המאמר שלפניכם מובא כמדריך להתנהלות תקינה בביקורות וחקירות מס, שתוכל לסייע לכם באופן ראשוני בנושא:

הכללים המומלצים על ידי עורך דין מיסים להתנהלות בביקורת ובחקירה

נישומים החשודים בעבירות מס שונות, יביאו לפתיחת חקירה סמויה כנגדם, שמחייבת ייעוץ משפטי בהקדם. לא פעם נוטות רשויות המס לייחס עבירות לנישומים גם כאשר קיים פער עובדתי בביצוע העבירה, כך שכל פעולה שגויה מצידם כתוצאה מלחץ או רתיעה, עלולה לחזק את החשדות ולהגיע לכדי חקירה גלויה. ולכן אם ידוע לכם על תשאול העובדים, הספקים או אפילו רואה החשבון בעסק, מוטב להימנע כעת מכל פעולה שעשויה לגרום להחרפת המצב כמו תיאום גרסאות, העלמת ראיות ואף שיחות "התעניינות" עם נציגי הרשות בנוגע לפעולות המבוצעות על ידם.

כמו כן, חשוב להישאר ערניים לניסיון לחקור אתכם באמתלה של תשאול לצורכי חקירה של גורם אחר ולניסיון למנוע מכם לפגוש עורך דין במהלך החקירה, אלא רק בסיומה. עורך דין מיסים צפוי פעמים רבות להטות את הכף מבחינת עמדתה של הרשות ולכן נחשב לעניין מהותי ביותר ככל שמדובר בחקירות לחשד בביצוע עבירת מס או הלבנת הון.

פעילות תקינה מול רשויות המס

הדרך הטובה ביותר למנוע כל בעיה וסיכון הכרוכים במפגש לא נעים עם רשויות המס תהיה התנהלות חוקית ותקינה, גם אותה ניתן לבצע בכפוף לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מעורך דין מיסים מיומן. עורך הדין יוכל לערוך תכנון מס לגיטימי שישפיע על התוצאות העסקיות של העסק וכן לפנות כמקובל בחוק במקרים של השגה או ערעור על השומה, דחיית בקשה להפחתת ניכוי במקור, פסילת ספרים ועוד. 

נדרשתם לדין ודברים מול רשויות המס? כך תפעלו:

  1. מיסוי כידוע, הוא עניין מורכב ומסורבל להבנה בקרב מי שאינם עוסקים בכך באופן מקצועי. ולכן אם נדרשתם לספק נתונים או לענות על שאלות בחקירה, אל תמהרו לענות אם כוונת השואל לא הייתה ברורה מספיק. בקשו להשיב על השאלה או הסבירו שאינכם מבינים אותה.
  2. אם מעמתים אתכם מול פערים ישנים בני כמה שנים, אל תשלפו מידע מהזיכרון והבהירו כי אינכם זוכרים. ניסיונות למסור פרטים מדויקים ללא הסימוכין המתאימים וללא התייעצות עם עורך דין מיסים רק תכשיל אתכם בנקודה זו.
  3. אם מנוהל נגדכם הליך פלילי, ניתן לנסות ולהגיע להסדר כופר במקרים מסוימים, במסגרתו תתבקשו לשלם סכום כספי משמעותי כדי להפסיק את ההליכים הפליליים נגדכם. מומלץ להתייעץ על אפשרות זו עם עורך דינכם.
  4. חיפושים פיזיים מטעם רשות המיסים נחשבים לעניין די לגיטימי, בוודאי בחשד לעבירות חמורות כמו העלמת מס בהיקף משמעותי, הוצאת חשבוניות פיקטיביות, רישום כוזב ועוד. חיפושים בעסק יכולים להתרחש גם ללא צו מבית משפט, לרבות כלפי עסקים המנוהלים מהבית. התייעצו עם עורך הדין לגבי הגבלות לעניין הפרטיות ותנאי החיפוש המיוחדים במחשב אישי.

לכל שאלה, ייעוץ וקבלת ייצוג משפטי בתחום המיסים אנא פנו לעורך הדין המומחה עמית זיו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן