נהיגה בחוסר זהירות

כדאי לשים לב
תמונה: freepik

ישנן שתי עבירות תעבורה שאינן מוכרות כל כך לנהגים, אך יש לא מעט כתבי אישום עליהן. נהיגה בחוסר זהירות היא עבירה קלה כאשר הקנס עליה הוא 500 ₪, וגם נקודות. כמו כן, נהיגה בקלות ראש היא עברה שתזמן אתכם למשפט, וכמובן ענישה המשתנה בהתאם לנסיבות. כל עורך דין בתחום התעבורה שיודע איך להתמודד עם בתי המשפט, המשטרה והמכון הרפואי ידע כיצד להתנהג גם במקרה שלכם, ולכן, חשוב שיהיה לכם עורך דין מסוג זה.

נהיגה בחוסר זהירות – לא תמיד תדעו, אבל זה קיים

נהיגה בחוסר זהירות היא עבירה חמורה באופן משמעותי. היא מהווה סכנה לציבור, וסכנה גם לנוהג ברכב ולסובבים אותו הנוסעים ברכב עמו. העונש על עבירה זו הוא קנס כספי של 500 ₪, וגם 6 נקודות. אם העבירה גורמת גם לתאונת דרכים הנהג העובר על החוק יזומן לבית המשפט, ועלול להתמודד גם עם פסילת רישיון הנהיגה.

עבירה זו, של נהיגה בחוסר זהירות כמעט תמיד מגיעה לזימון לבית המשפט. נהיגה בקלות ראש למשל תוכל להגיע לפסילת רישיון נהיגה ל-90 יום, בעוד שבנהיגה בחוסר זהירות אין חובה לפסילה זו, אך עלולה לקרות.

ההבדלים בענישה ממחישים את ההבדל המהותי שהמחוקק רואה בין העבירות האלו. ולכן, יש שינויים בענישה. לא משנה באיזו מהעבירות הואשמתם, חשוב תמיד ליצור קשר עם עורך דין תעבורה לצורך צמצום הנזק, הקלה על פסק הדין ובמידה ונגרמה גם חבלה של ממש לשים לב כיצד אפשר לסייע לכם בליווי משפטי מקצועי שלא לקבל פסילת רישיון תמידית.

אם נהיגה בחוסר זהירות עם חבלה של ממש מובילה גם לתאונת דרכים, החוק מחייב שלילת רישיון הנהיגה לתשעים יום. זו החלטה שפוגעת בצורה מהותית באיכות החיים של הנהג וסביבתו. ואם הוא גם תלוי בנהיגה ברמת פרנסה, הרי שגם הפרנסה נפגעת.

עורך דין מקצועי יכול לקצר את זמן הפסילה ויכול לוודא את נסיבות המקרה וחומרת המקרה על מנת לקצר פסילה, להמיר קנס, או להביא אפילו לזיכוי מלא בהתאם לנדרש.

נהיגה בחוסר זהירות – למה חשוב ליווי מקצועי

הבחירה בעורכי דין מקצועיים וברמה גבוהה, תוביל אתכם לקבלת התוצאות המקסימליות האפשריות במקרה שלכם. בחירה של עורך דין מקצועי לא שונה מבחירה של כל איש מקצוע אחר. עליכם לקבל חוות דעת רלוונטיות, המלצות, לוודא שכר טרחה, ולבדוק היטב את הביקורות עבור אותו עורך דין.

עורכי דין המתמחים בנושא ידעו להעניק לכם את השירות הטוב ביותר, בסבלנות, בהכלה, בבדיקת כל ממצאי המקרה ותוך כך להעניק לכם את האפשרות המלאה והזכות הבסיסית לטעון להגנתכם בעבירות התעבורה בהן הואשמתם.

משרד עורכי דין ניר שלום הממוקם בתל אביב, עוסק בייצוג נאשמים וחשודים בדיני תעבורה ברחבי הארץ משלב החקירה במשטרה ועד ייצוג לאחר הגשת כתב האישום לבית המשפט. המשרד בעל ניסיון של מעל לעשר שנים בתביעות תעבורה, חוקר תאונות דרכים ופעיל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים במקצועיות ובמסירות. המשרד בעל תוצאות מוכחות מול בתי המשפט ומלווה את לקוחותיו באדיבות, באופן אישי ובמקצועיות ללא דופי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן