מקום עבודה חדש?

הכירו את הזכויות בחוק
עובדים במשרד
תמונה: freepik.com

רבים מאיתנו מתחילים לעבוד במקומות חדשים אבל איננו באמת יודעים מה הזכויות שלנו בכל מה שקשור לעבודה החדשה. במאמר זה נעסוק בזכויות העובד בתאונות העבודה השונות, מה היא תאונת עבודה ומה עלינו לעשות על מנת לממש את הזכויות שלנו.

תאונת עבודה – מה זה בכלל?

ההגדרה של תאונת עבודה מגיעה מהחוק וכן מהמוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מגדיר את תאונת העבודה בתור תאונה שהתרחשה במקום העבודה הקבוע של העובד ו/או שנגרמה כתוצאה ישירה מביצוע משלח היד של העובד ו/או כחלק מביצוע של שליחות או משימה מסוימת מטעם המעסיק. מקרים נוספים של תאונות עבודה ניתן לראות גם כתאונות שנגרמו במקרים מסוימים מהגעה או עזיבה של מקום העבודה. ישנה חשיבות רבה להתייעצות עם עורך דין תאונות עבודה במקרים שנראים לכם שיכולים להתאים וזאת על מנת לממש את כלל הזכויות שלנו.

מקרים שבהם תאונות יכולות להיחשב כתאונות עבודה

אז אחרי שהבנו את ההגדרה של תאונת עבודה ננסה ליישם את ההגדרה במקרים מסוימים בחיינו ובזמן העבודה. כל פציעה אשר נגרמה כתאונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה בעצם ניתן גם לפצע הקטן ביותר לראות בו כתאונת עבודה אבל לא תמיד אנחנו נצטרך או נהיה זכאים לתגמול או פיצוי כספי עקב כך. מקרים שבהם אדם עובד על מכונות לדוגמא והוא נפגע עקב השימוש במכונה במקום העבודה היא נגרמה כתוצאה ישירה ממשלח ידו של העובד ועל כן במידה והוא אינו יכול לבצע את עבודתו יותר יתכן ויהיה מדובר בתאונת עבודה. בכל מקרה שבו אתם סוברים כי מדובר בתאונת עבודה ישנה חשיבות רבה להתייעצות עם עורך דין לתאונות עבודה וזאת על מנת שהוא יוכל לעזור לכם במימוש הזכויות.

למה חשוב לדבר עם עורך דין?

עורך דין תאונות עבודה הוא האדם שעליכם לפנות אליו בעת שאתם מעוניינים להגיש תביעה לתאונת עבודה במוסד לביטוח לאומי. הסיבה לכך היא שהוא איש מקצוע בתחום והוא יודע בדיוק כיצד לממש את הזכויות שלכם ולעזור לכם להפיק את המירב על מנת שלא תרגישו באמת את חוסר הכיס לאורך זמן. תאונת עבודה מונעת מאיתנו את היכולת לבצע את מה שאנחנו יודעים לעשות באופן הטוב ביותר ועל כן במקרים רבים מגיעים לנו תגמולים ופיצויים שונים על מנת שנוכל להמשיך להתפרנס בזמן שאנחנו לא יכולים לבצע את עבודתנו. החשיבות של עורך הדין היא מתחילת ההליך ועד סופו וחשוב לפנות אליו מהרגע הראשון וזאת על מנת שהתביעה לא תתיישן ולא נאבד את הזכאות שלנו.

אז כמו שאתם יכולים להבין גם במקום עבודה חדש אנחנו עלולים להיפצע ואין עניין אם אנחנו נמצאים יום או שנים כל עוד מדובר במקום העבודה שלנו ונגרמה לנו פציעה אנחנו זכאים במקרים רבים לראות בכך תאונת עבודה. אנחנו ממליצים מאוד לבצע את ההליך עם עורך דין על מנת שתוכלו לממש את הזכויות שלכם אל מול כלל המוסדות השונים שמתעסקים בכך והוא ידע לתת לכם את המענה הנכון תוך הדרכה מלאה וליווי מלא של כל ההליך כך שלא תרגישו לבד ותזכו לקבל את מה שמגיע לכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

הֶסְתֵּר פָּנִים              

בְּיוֹם הָעַצְמָאוּת בַּשָּׁנָה הַקָּשָׁה  מַשֶּׁהוּ עָצוּר, נוּגֶה בַּהַרְגָּשָׁה. אָנוּ נְתוּנִים בִּתְחוּשַׁת הַתָּשָׁה, נָעִים בֵּין הַרְעָשָׁה לְהַחְרָשָׁה. וּמָה שֶׁכּוֹאֵב שֶׁבָּאֵלּוּ הַזְּמַנִּים בִּיבִּי וְשָׂרָה בְּ"הֶסְתֵּר פָּנִים". הַזּוּג

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן