מזונות ילדים

עורך דין מומחה בירושלים
פטיש עץ
צילום: Chris Potter Flickr. wikimedia commons

מזונות ילדים זו אחת הסוגיות המורכבות ביותר בכל תהליך גירושין, סוגיה הקשורה לגורמים רבים כמו גיל הילדים, צרכי הילדים, המצב הכלכלי של ההורים ועוד. כמו בתחומים נוספים גם סוגיית מזונות הילדים מושפעת ממערכת היחסים שבין הדין העברי, ההלכה, לבין החוק האזרחי.

עו"ד אביטל חורף, עו"ד משפחה בירושלים, צבר ניסיון רב בתביעות ודיונים בכל סוגי הערכאות בירושלים, בתל אביב במקומות נוספים, כולל כל הנושאים הנלווים לכך.

 גרים בירושלים, מחפשים עורך דין מומחה למזונות ילדים. מצאתם!

 מזונות ילדים – מה אומרת ההלכה ומה אומר החוק האזרחי?

הדין העברי קובע כי חובת המזונות לילדים מוטלת באופן מוחלט על האב  עד שילדיו מגיעים לגיל שש.

מגיל שש ועד לגיל חמש עשרה  גם האם צריכה להשתתף במזונות הילדים ומגיל חמש עשרה, לפי הלכה היהודית, הילדים נחשבים לבוגרים ויכולים לפרנס את עצמם בעצמם, ולכן נטל תשלום המזונות מתחלק באופן שווה בין האם והאב.

בישראל, מדינה שבה חל גיוס חובה לצבא או לשירות לאומי בגיל שמונה עשרה, חובת המזונות פוסקת, בדרך כלל, רק בגיל עשרים ואחת עם סיום השירות הצבאי או השירות הלאומי.

מזונות הילדים נקבעים בהתאם לצרכים ההכרחיים של הילדים, אך נוספים להם גם מזונות מדין צדקה, מזונות הכוללים תשלומים שונים עבור צרכים נוספים ופחות הכרחיים כמו לימודי נגינה, קניית בגדי מותגים, מימון חופשות וטיולים ועוד.

פנינו אל עורך דין אביטל חורף, עו"ד משפחה בירושלים, ושאלנו אותו מהם הפרמטרים העיקריים לקביעת המזונות?

בבתי המשפט ובבתי הדין בירושלים נהוג לקבוע את גובה המזונות בהתאם לשלושה פרמטרים, הכנסות ההורים, צרכי הילדים וזמני השהות וגיל הילדים.

הכנסות ההורים – בית המשפט יבדוק את גובה ההכנסה של כל אחד מההורים ויפחית את תשלומי מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, מס בריאות ועוד. אל גובה ההכנסה נטו יוסיף בית המשפט את ההטבות השונות ויכמת אותם מבחינה כספית כמו החזקת רכב, השתתפות בשכר לימוד, בונוסים לעצמאים, השתתפות בארוחות ועוד. לאחר  שקלול כל ההכנסות, יפחית בית המשפט את הוצאות המדור, יקבע את זמני השהות של הילדים עם כל אחד מההורים ובהתאם לנתונים אלו הוא יחליט על גובה המזונות. מגיל שש ומעלה גובה המזונות ייקבע לפי יחס ההכנסות של ההורים ויחס זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים.

בתי המשפט בירושלים, ובמקומות נוספים, לא מתחשבים רק בהשתכרות בפועל של האב, אלא יבחנו את כושר ההשתכרות שלו ויבדקו האם האב ממצה את פוטנציאל ההשתכרות שלו בהתאם לכישורים ולמקצוע שלו.

צרכי הילדים – מומלץ לקבוע את צרכי הילדים לפי הפרמטרים הבאים: מזון, הלבשה והנעלה, חוגים, בילויים, אירועי תרבות, קניית ספרים ומשחקים, החזקת טלפון נייד, תשלום לשירותי אינטרנט, נסיעות, מדור וכדומה.

במשמורת משותפת כאשר זמני השהות שווים אצל כל אחד מההורים, לא יהיו תשלומי מדור מאחר וכל אחד מההורים נושא באופן ישיר בהוצאות המדור בימים שבהם הילדים אצלו.

מתגרשים, רוצים להתייעץ, צרו קשר עם עו"ד אביטל חורף בירושלים. חשוב לדעת כי בתי הדין ובתי המשפט בירושלים דנים בכל מקרה גירושין לגופו ובהתאם לכך קובעים את גובה המזונות. הניסיון הרב של עורך הדין אביטל חורף מירושלים יעזור לכם לעבור בהצלחה את תהליך הגירושין ולשלם מזונות ילדים בהתאם ליכולותיכם הכלכליות.

הכתבה סופקה באדיבות עורך דין אביטל חורף – למעבר לאתר המשרד הקליקו

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן