ההמלצות החשובות ביותר של עורך דין גירושין

לקראת הפרידה
nxnl dhruahi
תמונה: freepik

גירושין ללא ליווי משפטי של עורך דין זו טעות קשה, בדיוק כמו לנסות לעקור לבד שן הרוסה. המשפט הקודם נתפש אולי כנחרץ מדי, אבל בפועל גם גברים וגם נשים שוויתרו על ייעוץ משפטי שילמו בחלק גדול מהמקרים מחיר יקר מאוד על הבחירה הזו. עורך דין מומחה לגירושין מגן עליכם מפני נקיטת צעדים שלא באמת משרתים אתכם רק בגלל סערת רגשות רגעית, מבטיח לבחירה נכונה של ערכאה שיפוטית במידת הצורך (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה), מוביל להסכם גירושין שמשקף את האינטרסים האמיתיים והמהותיים שלכם – וגם תומך מבחינה רגשית ופונקציונלית ברגעים המורכבים שנוצרים באופן טבעי לאורך התהליך המטלטל. בעמוד זה תמצאו מספר עצות חכמות של עורך דין גירושין מנוסה, שיעזרו לכם להתמודד עם השינוי הדרמטי בחיים – ולבנות חיים חדשים ומיטיבים.

כל משבר הוא גם הזדמנות

גירושין נתפשים, ובצדק, כמשבר. פרידה מבן או בת זוג, בין אם לאחר פרק זמן קצר יחסית ובוודאי שלאחר שנים רבות וכשיש ילדים בתמונה, היא חוויה שלא קל לעכל אותה. יחד עם זאת חשוב לזכור שבעידן הנוכחי, וכשתוחלת החיים עולה ועולה, החיים הם מסע ארוך עם תחנות שונות במהלכו, וגם גירושין הוא עוד תחנה כזו שממנה ניתן לעלות על נתיב חדש. בנוסף כל משבר הוא גם הזדמנות, ואם מתייעצים עם עורך דין גירושין מקצועי, אפשר למצות את ההזדמנות בתנאים הנוחים ביותר האפשריים.

לא לערב את הילדים במאבק

ההמלצה החשובה ביותר של כל עורך דין גירושין ללקוחותיו היא לא לערב את הילדים במאבק. גם כשהם קטנים, וגם כשהם כבר גדולים, הילדים חייבים להישאר מחוץ לשדה הקרב – כדי למזער ככל האפשר של הנזק שייגרם להם בעקבות פירוק התא המשפחתי. כמו כן מומלץ לחתור לזמני שהות שוויוניים כך ששני ההורים יישארו משמעותיים. עוד המלצה בהקשר זה היא לערוך צוואה שתגן על זכויות הילדים במקרה של חלילה מוות.

איסוף מסמכים ובמידת הצורך גם הקלטת בן/בת הזוג

כשיש מאבק סביב הרכוש המשותף, ובפרט חשד להסתרת או הברחת נכסים, אחת הפעולות הראשונות שיש לבצע היא איסוף של כל המסמכים הרלוונטיים ושמירתם במקום בטוח. במידת הצורך ינחה עורך דין גירושין את לקוחותיו לבצע גם הקלטות בסתר של בן/בת הזוג, כמובן על-פי החוק. צעד אפשרי נוסף במקרים אלה הוא הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ.

טיפול רגשי במקביל לפנייה אל עורך דין גירושין מקצועי

במקביל לפנייה אל עורך דין גירושין מומלץ להיעזר בגורם מקצועי גם לטובת טיפול רגשי. אופציה נוספת היא לדחות את הטיפול הזה – שבהחלט יכול להיות קצר מועד וממוקד – אל השלב שלאחר השלמת הסכם הגירושין. בכל מקרה לא כדאי לוותר על סיוע מקצועי שכזה, שעוזר מאוד להתמודד עם תחושת הכישלון, חוסר הוודאות והרגשות השליליים האחרים שעלולים להיווצר בעקבות גירושין

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן