עו"ד תאונות דרכים

כדי לקבל את מלוא הפיצוי המגיע לכם
חתימה על מסמך
תמונה: freepik

תאונות דרכים הן מכת מדינה. בשנת 2020, למשל, התרחשו בישראל יותר מ-10,000 תאונות עם נפגעים, וזאת למרות הירידה בנפח התנועה בכבישים באותה שנה כתוצאה ממגבלות הקורונה. בנוסף לפגיעה הפיזית והנפשית, עלול מי שעבר תאונת דרכים לסבול גם מנזק כספי – וכדי למזער אותו חשוב לפנות לעורך דין. עם עו"ד תאונות דרכים לא מסתיימות בפגיעה כלכלית קשה, ובמיוחד כשמוצאים עורך דין שזהו תחום המומחיות שלו.

מה חשוב לעשות מיד לאחר התאונה?

אחרי תאונת דרכים חשוב להגיע מיד לבדיקה רפואית מקיפה, גם אם לכאורה הכל תקין. סיבה אחת לכך היא כמובן הצורך בחוות דעת של מומחה לגבי המצב הפיזי בעקבות אירוע קשה כמו תאונה, ועוד סיבה היא שהתיעוד הרפואי נחוץ בשלב מאוחר יותר כשרוצים להגיש תביעת פיצויים. במידת הצורך עו"ד תאונות דרכים, כלומר עורך דין מומחה לטיפול בתביעות בעקבות תאונות דרכים, יפנה אתכם לבדיקות רלוונטיות ואף יגייס חוות דעת של מומחים מתאימים.

ממי ניתן לתבוע פיצויים?

כשבתאונת הדרכים מעורב רכב בבעלות האדם שנפגע, הגורם הנתבע הוא חברת הביטוח שלו. הולך רגל שנפגע מרכב יכול לתבוע את חברת הביטוח של בעל אותו רכב, גם אם הוא עצמו תרם לתאונה בהתנהלות רשלנית. אם הרכב הפוגע נמלט מזירת התאונה ו/או לנהג הפוגע לא היה ביטוח חובה בתוקף, התביעה תוגש נגד קרנית, הקרן הציבורית שהוקמה בדיוק למצבים אלה. אם תאונת הדרכים התבצעה במסגרת העבודה, בדרך לעבודה או בדרך ממנה, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בגין הפסד ימי עבודה בשלב ראשון, ובשלב שני תביעה לקבלת גמלת נכות בשל הפגיעה המתמשכת (אם ישנה כזו כמובן).

המרכיבים השונים של פיצוי בגין תאונות דרכים

כאמור בזכות ייעוץ משפטי מקצועי של עו"ד תאונות דרכים לא מסתיימות בנזק כספי. מאחר שהפגיעה הכלכלית עלולה להתבטא בדרכים שונות, חשוב לכלול בתביעה פירוט של כל הנזקים – עוד סיבה טובה למצוא עורך דין מומחה לתאונות דרכים.

המרכיבים העיקריים שעבורם ניתן לדרוש פיצוי הם החזרים בגין הוצאות עבור טיפולים רפואיים, אובדן ימי עבודה, אובדן כושר השתכרות קבוע, וכן עוגמת נפש. חשוב להדגיש כי כל אחד מהמרכיבים הנ"ל עשוי להיכלל בתביעת פיצויים בעקבות כל סוג של פגיעה. כך למשל עקב צליפת שוט פיצויים כספיים אפשריים הם גם ממוניים (הוצאות על נסיעות, טיפולים, עזרת צד ג' וכו') וגם לא ממוניים (סבל, כאב וכו'), גם כשמדובר על צליפת שוט קלה וכמובן שכשמדובר על מקרים חמורים יותר.

איך לבחור עו"ד תאונות דרכים?

אחרי שמבינים מדוע רק עם עו"ד תאונות דרכים לא מסתיימות גם בפגיעה כלכלית, השלב הבא הוא לבחור נכון את איש המקצוע המתאים ביותר. האיכויות ההכרחיות לעורכי דין שמטפלים במקרים מסוג זה הן ניסיון, מחויבות מלאה ללקוחות, זמינות גבוהה ויושרה מלאה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן