עו"ד ייפוי כוח מתמשך

מה הוא תפקידו
תמונה: Hidith commons.wikimedia.org

אם אתם קוראים שורות אלו, אתם ככל הנראה צלולים בדעתכם. אך בעת הגיענו לגיל זקנה, או כאשר קורה מקרה המביא אותנו למצב של חוסר יכולת קבלת החלטות, צלילות דעת או שיקול דעת, אנו נזדקק לאדם שאנו סומכים עליו על מנת שיטפל בעניינינו הכלכליים, האישיים והרפואיים. בדיוק לשם כך נועד ייפוי כוח מתמשך, והוא נערך על ידי עו"ד ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך בהרחבה

ראשית, נבין לעומק מה הוא ייפוי כוח מתמשך. ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי הנערך ע"י עו"ד ייפוי כוח מתמשך הרשום בלשכת עורכי הדין כעורך דין המוסמך לערוך מסמך זה, ועבר את ההכשרה המתאימה מטעם האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.
זה הוא מסמך המאפשר לאדם לקחת את עתידו בידיו ברגעים בהם לא יוכל לעשות זאת בעצמו. זה הוא מסמך המאפשר לכל אדם שהינו מעל גיל 18 למנות אדם אחר על מנת שיטפל בענייניו כאשר לא יהיה בצלילות דעת מספקת לעשות זאת בעצמו, תוך שהוא מבין את השלכות המסמך ותוצאותיו, ובוחר אדם אשר הוא סומך עליו. לרוב, אדם זה יהיה קרוב משפחה מדרגה ראשונה; אישה, בעל, ילדים, נכדים, אחים וכד'…

תפקידו של עו"ד ייפוי כוח מתמשך

המסמך חייב להיערך על ידי עורך דין המוסמך לערוך מסמך זה. כאשר אתם נזקקים לעו"ד ייפוי כוח מתמשך, ראשית עליכם לבדוק כי הוא רשום ומוסמך באתר לשכת עורכי הדין כעורך דין הרשאי לערוך ייפוי כוח מתמשך.
לאחר פנייתכם לעו"ד, מתוקף הסמכתו הוא ידע לשאול את האדם הממנה ואת האדם הממונה את השאלות הנכונות בעת עריכת מסמך זה, והוא מגיש אותו באמצעות טופס מקוון לאפוטרופוס הכללי. אופן ההגשה יכול להיעשות גם פיזית על ידי האדם הממנה במשרד האפוטרופוס הכללי.

מה הם סוגי ייפוי הכוח המתמשך

ישנם שלושה סוגי עניינים המטופלים על ידי ייפוי כוח מתמשך:

1. ענייניו האישיים של הממנה – דאגה לרמת חיים, תעסוקה, מקום מגורים, שיקופ וכד'

2. ענייניו הכלכליים של הממנה – ניהול חשבון הבנק ונכסי נדל"ן, וניהול השקעות כספיות וכד'

3. ענייניו הרפואיים של הממנה – קבלת החלטות בעת מצב רפואי ואופני טיפול וכד'

 

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך

עלות מסמך זה משתנה מעו"ד ייפוי כוח מתמשך אחד לאחר, מכיוון שאין מחיר מבוקר או מומלץ על ידי משרד המשפטים, והמחירים נעים בהתאם למורכבותו של המקרה והמסמך ולפי שעות העבודה אשר השקיע עורך הדין בעריכת המסמך.

לעולם לא ניתן לדעת מה צופן העתיד, ועלינו לקחת את עתידנו בידינו, גם אם אנו בטוחים כי לנו זה לא יקרה. הכנת מסמך ייפוי כוח מתמשך ע"י עו"ד ייפוי כוח מתמשך היא ערובה עבורנו כי עתידנו מונח בידיים טובות.

לפרטים נוספים ליחצו – כמה עולה ייפוי כוח מתמשך

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן