עורך דין מקרקעין

מה תפקידו ואיך כדאי לבחור אותו?
תמונה סמלית
תמונה: שטיק מדיה

בחירת עורך דין מקרקעין היא לא דבר של מה בכך. כדאי לעשות סקר שוק, לחשוב טוב לפני ולבדוק עבור מה אתם שוכרים את שירותיו. תתפלאו, לא תמיד זה מה שחשבתם בהתחלה.

בדרך כלל, בעת קנייה או מכירה של דירה ועסקאות תמ"א, רצוי להיעזר בעורך דין מקרקעין. הוא זה שידאג לכל מה שתצטרכו בפן המשפטי, ויגן עליכם מפני פגיעות הצד השני, אם יקרו. חלק מתפקידו הוא לבצע בדיקות לגבי הנכס, למשל בעלות על קרקע, אזהרות באם קיימות, שיעבוד ועוד. אלו דברים שלבד לא תוכלו לבדוק, אלא רק דרכו, לכן חשוב שתבחרו עורך דין שאתם סומכים עליו ועל מקצועיותו. עורך הדין שלכם מנהל את המשא והמתן אל מול מוכר הנכס שממנו אתם רוכשים וילווה אתכם במהלך התהליך – מהבירור ההתחלתי ועד לרגע סיום הקנייה והעברת הנכס על שמכם כולל רישום בטאבו.

אך שימו לב –  לא כל עסקת נדל"ן מחייבת התערבות של עורך דין מקרקעין. לעתים תזדקקו לעזרה וייעוץ של עורכי דין מתחומים אחרים, אז כדאי לשים לב טוב לפני שאתם בוחרים אחד כזה.

אז איך בעצם בוחרים עורך דין מקרקעין?

רגע לפני בחירת עורך הדין, כדאי שתשימו לב לכמה נקודות מנחות שיהפכו את הבחירה לנבונה יותר:

זול יותר לא תמיד טוב יותר – בעסקאות נדל"ן, שמטיבן הן גדולות, יקרות ומשמעותיות, כדאי מאוד לוודא שעורך הדין עובד בצורה איכותית ולא כמותית: ככל שיהיה זול יותר, משמע שאיכותו יורדת בשל כמות הלקוחות והתיקים בהם הוא מטפל, ואתם כבר יודעים מה זה אומר… העדיפו להשקיע ולדעת שאתם בידיים טובות, מאשר לתהות ולטעות.

נסיון ומקצועיות – ודאו שעורך הדין שבחרתם הוא מקצועי ומנוסה. איך? תשאלו! אל תחששו, עורך דין מנוסה ומקצועי ידע שהשאלה שלכם נועדה לבחון את החלטתכם ולא יירתע מכך, וכך תוכלו לקבל פרספקטיבה שתיטיב את הבחירה שלכם.

בחרו עורך דין פרטי – העצה הזו היא בדיוק כפי שהיא נשמעת: שכרו עורך דין פרטי באת קניית דירה מקבלן. זאת משום שעורך הדי מטעם הקבלן לא יכול לייצג אתכם (ניגוד אינטרסים) עם כמה שהוא יכול להיתפס בעיניכם כמקצועי, אמין ומנוסה. הוא באמת יכול להיות כזה, ללא ספק, אך בעיית הייצוג תישאר בעינה ומבחינתכם  – זה חבל

ספציפיות היא שם המשחק: בחרו עורך דין שמומחיותו היא מקרקעין, ולא שום דבר אחר – חשוב שעורך הדין שבחרתם יכיר את העולם בו הוא מתמחה. תחום המקרקעין מלא בפרטים קטנים וכדי לא ללכת לאיבוד או לפסוח על אחד מהם, צריך להיות מקצועי ומנוסה מספיק. בקשו לראות תעודות השתלמויות מתחום המקרקעין כדי לוודא זאת.

שיהיה בהצלחה ובשעה טובה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמה על הבית

מלחמת הקיום של היום דורשת חשיבה מחודשת