אפסון משיקה את ה-CLO

תו תקן חדש לבחינת איכות מקרני וידאו

צילום: יחסי ציבור

www.donitza.co.il

 —————————————————————————————-

במקביל להשקת תו התקן החדש שיהפוך לסטנדרט תעשייה הבוחן את איכותם של המקרנים,  השיקה אפסון ישראל קו מקרנים חדש המיועד לשווקים הביתיים, עסקיים ומסחריים

—————————————————————————————-

28 בינואר 2014, תל אביב. באירוע השקה שנערך הבוקר בתל אביב, הציגה ענקית ההדמיה, חברת אפסון, דרך חדשה למדידת עוצמתם ואיכותם של מקרני וידאו. במקביל חשפה החברה את דגמי מקרני ה- 3LCD החדשים לשנת 2014 המיועדים להדרכות ולימודים, עסקים, שילוט דיגיטלי ולקולנוע ביתי. המקרנים מפגינים עוצמת אור (לבן וצבעוני) בהירה פי 3 בהשוואה למקרני ה-DLP של המתחרים.

מותגי מקרנים רבים מתגאים בבהירות הלבן של המקרנים שלהם. עם זאת, כיום, כל הסרטים והמצגות הם צבעוניים. אם רמת ההקרנה של בהירות צבעים אינה מספיקה ואינה תואמת לבהירות הלבן, הצבעים המוקרנים עשויים להיראות עמומים ודהויים. אם רמת הבהירות של הצבעים ושל הלבן גבוהה במידה שווה, התמונות המופקות בהירות וצבעיהן חיים. כדי להקל על הצרכן הניצב מול מדף המקרנים, השיקה אפסון, תקן תעשייה חדש המודד את תפוקת האור הצבעוני (CLO) בפועל של המקרן – ערך המתקבל כתוצאה ממדידת הבהירות של האור האדום, הירוק והכחול.

"לצבעים תפקיד חשוב באיכות התמונה", אומר אורן פליישר, מנכ"ל אפסון ישראל. "מסיבה זו חשוב להכיר את בהירות הצבעים של המקרן, הנמדדת ביחידות לומן. תו ה- CLO הוא סטנדרט חדש המספק לקונים נתונים נוספים שבאמצעותם ניתן להשוות מקרנים כיום. תפוקת אור צבעוני נמוכה פירושה תמונות עמומות עם צבעים דהויים". לדברי פליישר, בדיקת בהירות הצבעים היא הכרחית כיום, שכן יצרנים רבים מפרסמים רק את בהירות האור הלבן של המקרנים. "מקרנים דיגיטליים יוצרים צבעים בדרכים שונות, ולכן חשוב להכיר את בהירות הצבעים של המקרן לפני רכישתו. בהירות הלבן לא מתארת את התמונה המלאה ולא מבטיחה תמונות באיכות טובה או צבעים בהירים. נתון זה מעיד רק על הבהירות בעת הקרנה של תמונה לבנה חלקה; הוא לא מציג את התמונה הכוללת… מקרנים דיגיטליים מפיקים צבעים בדרכים שונות ומשמעות הדבר היא שקיימים הבדלים משמעותיים בבהירות הצבעים שלהם".

לדברי פליישר, את ההשלכות ניתן לראות בכל התחומים בהם משתמשים כיום במקרנים: בתחום העסקי, בחדרי הישיבות, תמונות בהירות וצבעים חיים יותר משפרים את התוצאות ויוצרים את הרושם המרבי על לקוחות, בכיתות ובאולמות הלימוד, השיעורים ייראו מרתקים יותר, ובבית, מערכת הקולנוע הביתית, המפיקה תמונות בהירות וצבעים חיים יתנו את האפקט המרבי.

"בבדיקה עיוורת שנערכה למקרן אפסון, לעומת חמישה מקרני DLP בעלי שבב יחיד ממותגים שונים ובעלי רמת הארה זהה, 95% מהמשתתפים בסקר אמרו שהמקרן מתוצרת אפסון הפיק את הצבעים החיים ביותר. 98% מהם אמרו שהוא הפיק את התמונות הבהירות ביותר באופן כללי", אומר פליישר. "מי שמתכוון לרכוש מקרן חייב מהיום לחפש אחר ערכים נפרדים של בהירות צבעים ובהירות לבן, כדי להבטיח קבלה של התמונות הבהירות ביותר עם הצבעים החיים ביותר. צריך לקחת בחשבון שחלק מהיצרנים לא מספקים את ערכי בהירות הצבעים (CLO), כך שעליך שצריך תמיד לבקש את המידע הזה כדי לקבל החלטה מושכלת".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן