הדרך לעתיד התעשייה: רובוטיקה ודאטה סנטר כגורם משנה

יתרונות
לחיצת יד עם רובוט
תמונה: freepik.com

אם היינו מספרים לך שבעוד כמה שנים בני אדם ורובוטים יעבדו זה לצד זה, כיצד הייתם מגיבים? יש כאלה שרואים את זה קורה ומתרחש, אחרים יספרו כי מדובר על משהו דמיוני. תחום הרובוטיקה והדאטה סנטר הוא תחום מרתק, חוקרים בוחנים אותו כבר עשרות שנים ללא הפסקה. בשנים האחרונות אנו רואים כיצד התחום מתפתח ומשפיע על מגוון תעשיות בעולם, בין היתר כאן אצלנו בישראל. מתי רובוטים יעבדו לצד בני אדם על פסי הייצור? האם רובוטים עלולים להשתלט על מקומות העבודה שלנו? השאלות הללו הן שאלות הגיוניות שהמון אנשים שואלים את עצמם. במאמר הבא תוכלו לעקוב אחר ההתפתחויות האחרונות בתחום הרובוטיקה ודאטה סנטר, לדון ביתרונות של השילוב בין שני התחומים, ולחקור את ההשפעה של הטכנולוגיה הזו על התעשייה בכללי.

מהי רובוטיקה ודאטה סנטר?

רובוטיקה הינה ענף במסגרתו עוסקים בתכנון, בנייה, תפעול ושימוש ברובוטים. כאשר המטרה הסופית תהיה להגיע למצב בו הרובוטים יוכלו לתפקד כמו בני אדם. בכל פעם מחדש לומדים מהטעויות הקיימות, ומנסים לשכלל את הרובוטים כך שהם יפעלו בצורה הנכונה. מהצד השני דאטה סנטר הוא מרכז ייעודי בו ניתן למצוא כמות גדולה של מחשבים המאגדים בתוכם כמות גדולה של מידע. השאיפה תהיה לרכז כמה שיותר מידע תחת קורת גג אחת, כך לא ייווצר בלבול. כל אחד יודע איפה הוא מאחסן את המידע שלו, אף אחד לא יאבד את המידע החיוני עבורו.

כיצד תחומים אלו משתלבים זה בזה?

יש כאלה שמתקשים לראות את השילוב בין רובוטיקה לבין דאטה סנטר. אך למען האמת אפשר להגיד שמדובר על שני תחומים שיש בהם הרבה במשותף. ראשית שני התחומים הללו גורמים לנו לשלב את הטכנולוגיה בשגרת החיים היומיומית שלנו. בו בזמן ניתן לפרוס רובוטים לעבודה במרכזי דאטה סנטר כדי לאפשר ביצוע עבודות בצורה מהירה. מעבר לכך את המידע שאוספים ואוגרים בדאטה סנטר ניתן יהיה לנצל על מנת להפוך את הרובוטים ליעילים. בין רגע ניתן יהיה להפוך את תחום הרובוטיקה לאחד מהתחומים הכי מרתקים ומעניינים שיש בעולמנו.

מהן הסיבות לשילוב רובוטיקה בתעשייה?

  • שילוב רובוטים בתעשייה נעשה בין היתר כדי לדייק את העבודה עד מידת האפשר. בני אדם מוצלחים ככל שיהיו עלולים לעשות טעויות, בחלק מהמקרים הטעויות יהיו קריטיות. רובוטים עושים בדיוק את מה שאומרים להם, רמת הדיוק שלהם גבוהה מזו של בני אדם.
  • היעילות של רובוטים גבוהה מאוד בהשוואה ליעילות של בני אדם. לכל עובד יהיה מוסר עבודה שונה, לא תמיד הוא יתכתב עם הדרישות שלכם. רובוטים לעומת זאת עובדים ללא הפסקה, הם אינם צריכים הפסקות או הפוגות. היעילות שלהם תהיה גבוהה פי כמה בהשוואה לכל עובד אחר.
  • ברגע שמשלבים רובוטיקה בתעשייה ניתן יהיה לחסוך בזמן בצורה מהותית. במקום לייצר כמות מוגבלת של פריטים בשעה אחת, כמות הייצור תעלה בצורה דרסטית. בין רגע תמצאו את עצמכם במצב בו אתם מגשימים את כל השאיפות העסקיות שלכם.
  • תמיד ישנו סיכוי שרובוטים יעשו טעויות, הגדרה לא נכונה עלולה להביא לנזק מסוים. עם זאת בזכות שילוב הטכנולוגיה ופיצ'רים מתקדמים גם הבעיה הזו מתחילה להיעלם מן העולם. ניתן יהיה לעשות כל הזמן בקרת איכות לרובוטים כדי להפיק מהם יותר.

מהם יתרונות של דאטה סנטר בתעשייה?

  • חידוש מערכי הדאטה סנטר מאפשר לאסוף ולנהל בקלות את הנתונים העסקיים. לא תמצאו את עצמכם במצב בו אתם צריכים לחפש דף כזה או אחר בו כתובה האינפורמציה הרצויה. כל המידע מאוחסן באותם מרכזי דאטה סנטר וניתן יהיה לגשת אליו בכל זמן.
  • מרכזי דאטה סנטר מאפשרים לכל בעל עסק גמישות מרבית, כאשר אפשר להתאים את התמורה לצרכים הקיימים. אין סיבה שתצרכו מעבר למה שאתם צריכים, אך תמיד חשוב שתהיה אפשרות להתפתח. זה בדיוק מה שנותנים מרכזי דאטה סנטר ללקוחות העסקיים שמגיעים אליהם.
  • עלות האחסון במרכזי דאטה סנטר משתנה בהתאם לדרישה, עם זאת ניתן להגיד שהיא משתלמת. אינכם צריכים לשלם מאות שקלים על תמורה מועטה, לא קיימת חובה לרכוש ציוד יקר ערך. את העלויות כל אחד יכול להתאים לתקציב הפנוי העומד לרשותו.
  • אינכם מרוצים מאותם מרכזי דאטה סנטר? כל אחד יכול להחליט מתי הוא מעוניין להחזיר את המצב לאחור. אינכם מחויבים לאחסן את המידע ואת כל הנתונים באותם מרכזים מתקדמים וחדישים. אך בואו נודה על האמת, אין סיבה שתעשו זאת.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן