שירותי סייבר

מה כלול ולמה זה חיוני לעסק שלך
צילום תדמית סייבר
צילום: pixabay.com

אותם ימים שבהם מערכות כגון Firewall או Anti-Virus הספיקו כדי להגן על החומרה נשארו אי שם מאחור. כיום שתי התוכנות עדיין מהוות פיסה חשובה, אך יחסית שולית – קיים מערך שלם של אפשרויות ויכולות. בעידן הנוכחי שבו תקנים רבים מחוברים ישירות לאינטרנט, עובדים מתנהלים מרחוק, נעשה שימוש רב בתעבורת מידע מקוונת, ומידע רגיש של עסקים ולקוחות נשמר בענן, אתגרי הסייבר מצויים במגמת התפתחות. אי לכך, בזמן שהקידמה תופסת תאוצה מבחינת הניהול העסקי, גם האקרים משכילים לפתח דרכי תקיפה חדשות (והרבה יותר מתוחכמות), וכאן נדרש להיות ערניים – להסתייע בשירותי סייבר מתקדמים.

תעבורת מידע

הרוב המכריע של העסקים נעזר בתעבורת מידע מקוונת. אנשים שומרים מידע רגיש בענן, שולחים פרטים אישיים במייל, משתפים קבצים וכדומה. מצד אחד, מדובר בדרך התנהלות שנחשבת מאוד נוחה, חכמה ובעלת שלל יתרונות. מצד שני, מבחינת ההאקרים מדובר בעולם שלם של הזדמנויות, והם אכן לא מאחרים למצוא שלל דרכים להרוויח מכך. האקרים מוצאים דרכים לגנוב מידע, לחשוף מידע רגיש, לגרום לעובדים למסור פרטים חשובים וכן הלאה, כך ככול שהטכנולוגיה מבשילה, ניתן יותר לשמוע על סוסים טרויאנים, וירוסים זדוניים, תקיפות סייבר וכדומה. מכאן שאם לא רוצים להצטרף לסטטיסטיקה, או אם לא רוצים להיפגע קשות וכן לשמור על המוניטין, נדרש להיעזר במספר שירותי סייבר מתקדמים.

שירותי סייבר – עולם של אפשרויות

עסק שרוצה לוודא שהוא לא יהיה עוד קורבן של מתקפת כופר, או שאינו רוצה שיפרסמו בכלי התקשורת שהנתונים של הלקוחות שלו נגנבו, מוזמן להכיר שלל פתרונות סייבר משמעותיים. בין היתר קיימים שירותי סינון מייל שע"י מערכת סריקה חכמה מאתרים קישורי ספאם וקבצים זדוניים, קיימים פתרונות אלחוטיים מאובטחים, שירותי ענן מאובטחים, שלל יכולות מתקדמות שנוגעות לחומת אש (כגון פלטפורמה שמעניקה גישה למשאבים פנימיים באמצעות חיבור מרשת חיצונית), סריקות תוכן מתקדמות, שירותי ניהול זהויות ועוד.

אלו שירותי סייבר נחוצים עבורכם?

מודעים לסיכונים הרבים ועל כן מבקשים להתמגן? מדובר בשלב חשוב ביותר, אם כי עתה מגיעים לשלב הקריטי – התאמה אישית של שירותי סייבר. טעות לחשוב שיש חבילת הגנה אחידה עבור כל העסקים. מאוד תלוי כיצד העסק שלכם מתנהל, באלו עזרי טכנולוגיה משתמש, מיהם הלקוחות, במה עוסקים, איזה סוג של מידע מנהלים (וכיצד) וכדומה. הנקודה היא שלפני שבוחנים שירותי סייבר, נדרש לערוך סקר סיכונים. נדרש ייעוץ אבטחת מידע – נדרש למפות צרכים, יעדים, אתגרים, פורמטים וכדומה, כאשר לשם כך טוב לדעת שקיימים כלים מתקדמים שמסייעים לצפות מראש מגוון התקפות סייבר, ואף אמצעים שמסייעים לאתר חורים בשורות האבטחה.

חשיבות מענה כולל

מסקנה? כאשר פונים להתמגן, אין זה מספיק למצוא חברת מחשוב שמתמחה בפתרונות אבטחת מידע, אלא גם חשוב שאותה חברה תדע לבחון את התמונה השלמה באופן פרטני, ובהתאם לממצאים תציע ערכת הגנה מקיפה, מתקדמת ומעודכנת (מדובר בתחום שכל הזמן נמצא בתנועה). בהצלחה!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן