על מתחמי ההייטק הישראליים המובילים

מדרום ועד צפון
תמונה סמלית
צילום: freepik.com

מרכזי ההיי-טק בישראל הפכו בעשור האחרון הרבה מעבר למקור תעסוקה ויצרו סביבם מרחבים הכוללים חללי מסחר, בילוי ואקדמיה אשר מחזקים את המעמד הסוציואקונומי של האזור ומשפיעים השפעה ניכרת על ערך הנדל"ן סביב.

לאורך השנים מדינת ישראל מהווה בית ידידותי ומארח עבור חברות הייטק וחדשנות מובילות בעולם שנהנות בין היתר מאלפי עובדי פיתוח, מהנדסים ואחרים ברמה גבוהה במיוחד, תוצר של מוסדות אקדמיים מובילים וחתירה למצוינות והמגמה אינה פוסחת כמעט על שום אזור במדינת ישראל, הנה סקירה קצרה על מתחמי היי-טק הבולטים תוצרת כחול לבן מדרום ועד צפון:

  • מדרום, פארק "גב-ים נגב" – פארק ההייטק הדרומי בעיר באר שבע מהווה בית תעסוקתי וטכנולוגי לתושבי הדרום ולא רק. אוניברסיטת בן-גוריון הסמוכה, הזוכה למוניטין מוצלח בענפי ההנדסה, התכנות וניהול הנתונים, מייצרת כוח עבודה איכותי וזמין של סטודנטים ומתמחים לצד מהנדסים ומפתחים צעירים, כמו גם מגוון מקצועות תומכים. בנוסף מתחם גב-ים נגב בבאר שבע מתאפיין באכלוס של חברות מובילות בתחום הסייבר ומהווה לוקיישן ייחודי המתמחה בשיתופי פעולה בין האקדמיה, המרכזים הביטחוניים והטכנולוגיה, בסביבת עבודה מרווחת, נוחה ובעלת מיתוג יוקרתי. 
  • פארק "עתידים" / רמת החייל ת"א – פארק ההייטק והחדשנות ברמת החייל בתל אביב ממוקם בלב המטרופולין העירוני ומהווה מוקד משיכה לעובדים מובילים רבים בעולם ההיי טק. החברות הממוקמות במתחם ידועות כבעלות מוניטין של הצלחה כמו גם של השקעה במשאב האנושי, הן בהיבט השכר והתנאים והן בהיבט של יצירת סביבת עבודה ברמה גבוהה ביותר. לצד פארק רמת החייל ישנו פארק הייטק רמת עתידים, שהוקם מאוחר יותר, אולם קרבתם זה לזה הפכה אותם למתחם פורח אחד. לצד מגוון ענפי ההייטק והחדשנות ניתן למצוא במקום קשת רחבה של חברות מתחומי הפיתוח העוסקות בטכנולוגיות רפואיות שונות.
  • פארק "קריית נמל התעופה" – מחוץ לבועה התל אביבית, אך לא הרחק משם, בולט מתחם איירפורט סיטי הממוקם בפרברי העיר לוד בסמוך לנתב"ג. חברות ההייטק במתחם זוכות למרחב נדל"ני רחב יותר בעלויות נמוכות יחסית וכן לנגישות של עובדים המגיעים מטווח רחב יותר של ערים ויישובים דוגמת ירושלים, מודיעין, ראשון לציון, ערי השפלה ועוד. הקרבה לנמל התעופה מספקת יתרון בולט וחיסכון בעלויות תובלה לחברות העוסקות בייצור ומתבססות על ייבוא חומרי גלם ומוצרים, ועלויות הנדל"ן הנמוכות יחסית באזור משכו בשנים האחרונות עוד ועוד עובדים צעירים מוכשרים המחפשים אחר מיקום אטרקטיבי להקים את ביתן.
  • ובצפון, "מגדלי מתם" בחיפה – גם הזירה הצפונית של מדינת ישראל מספקת מענה הולם לחברות גדולות המחזרות אחר הצעירים המקומיים, עם גולת הכותרת, פארק גב-ים מתם המתרחב בחיפה, מתחם ענק המשלב בין נוף וטבע, חתימת ירוק הכרמל וכחול הים, למבנים בוהקים למרחקים הנושאים את הלוגו המסתובב של חברות ההייטק והטכנולוגיה המובילות, מגוגל ומייקרוסופט ועד לאלביט והתעשיות הביטחוניות. פארק מתם מציע נגישות תחבורתית וחניה נגישה, קרבה לערוצי התנועה הראשיים מצפון ומדרום, מרחב בילוי ופנאי ומשרדים חדישים בסטנדרט הגבוה ביותר בתחום.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן