שלב אחר שלב בדרך לשיפור מהירות אתר וורדפרס

מדריך מקיף של שיפור מהירות אתר וורדפרס
צילום: freepik.com

וורדפרס היא הפלטפורמה המועדפת על רוב בוני האתרים נכון לכתיבת שורות אלה. רוב האתרים ברחבי הרשת הם אתרים שנבנים על גבי הפלטפורמה הספציפית הזאת. כך שמאוד יכול להיות כי גם האתר שלכם בנוי על הפלטפורמה הזאת משיקולים שונים. אם האתר שלכם עולה באיטיות תדעו שזה לא בגלל שהוא בנוי על וורדפרס. יש כל מיני סיבות שונות שיכולות לגרום לכך שאתרכם יעלה בצורה איטית. רוצים לפתור את הבעיה? הכנו לכם מדריך מקיף של שיפור מהירות אתר וורדפרס.

לפני הכל – בודקים את מהירות האתר

זה שאתם חושבים שהאתר שלכם איטי זה לא אומר כי זוהי אכן המציאות. יכול להיות כי הבעיה היא ספציפית אצלכם, ולא קשורה בצורה ישירה לאתרכם. לפני שמתחילים לעבוד על שיפור מהירות אתר וורדפרס, מוטב כי תבדקו את מהירות האתר. כיום עומדים לרשותכם כלים שונים שיאפשרו לכם לבחון את מהירות האתר אונליין. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק להזין את כתובת האתר, ואותו אתר יבדוק את המהירות שלו. בסיום הבדיקה גם תקבלו ציון מסוים שימחיש לכם עד כמה המצב חמור או שלא.

תתחילו לטפל בתמונות ובסרטונים

הסיבה העיקרית שבגללה אתרים עולים באיטיות היא עומס של תמונות ושל סרטונים. שיפור מהירות אתר וורדפרס מתחיל בכך שאתם קודם כל דואגים לטפל בעניין הזה. תוכלו להקטין את הגודל של התמונות והסרטונים, ולהסיר את הקבצים שלא נמצאים בשימוש. אם האתר של גדוש בתמונות ובסרטונים זה בהחלט יכול לעשות עבודה מעולה. יש תוסף בוורדפרס שיכול לעשות את העבודה הקשה עבורכם מבלי שיהיה עליכם לעבוד בפרך.

בודקים את המהירות של השרת

יכול להיות כי האשמה בכלל לא קשורה אליכם אלא על החברה שבה אתם מאחסנים את האתר. השרת שעליו האתר שלכם מאוחסן חייב להיות מהיר ואיכותי כדי שתשיגו את התוצאה הרצויה. שיפור מהירות אתר וורדפרס יכול להתבצע על ידי החלפת השרת או על ידי מעבר לחברת אחסון אחרת. אל תשללו את האפשרות הזאת על הסף כי מאוד יכול להיות שהיא זאת שמטרידה אתכם רבות. קחו לעצמכם את הזמן לבחון היטב מה בדיוק קורה בשרת שעליו האתר שלכם יושב.

תטפלו בכל התוספים המיותרים

אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של וורדפרס הוא שבפלטפורמה הזאת ניתן למצוא תוספים רבים. אותם תוספים אמורים להקל את השימוש באתר, אך הם עלולים גם להכביד עליו מאוד. אם באתר שלכם יש כמות גדולה של תוספים יכול להיות שהם גורמים לו לעלות באיטיות. אנו מציעים לכם לעשות בדיקה מקיפה של כל התוספים באתר שלכם. תבחנו היטב אילו תוספים נמצאים בשימוש, ואילו תוספים סתם מאיטים את האתר. תעשו ניקוי אפקטיבי, בטח אם מדובר על עשרות תוספים שונים שפועלים בזמן אמת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יהודה

חופשה נעימה

היעדים של הישראלים היוצאים לחו"ל בפסח ובקיץ

דילוג לתוכן