כיצד פועל מחולל הדוחות ומה חשיבותו?

התמורות העסקיות שניתן להפיק ממחולל הדוחות
תמונה: depositphotos.com

בשנתיים האחרונות ארגונים רבים החלו לעבוד במודל עבודה היברידי המאפשר רציפות עסקית וחיבור לפעילות הארגון גם ממחשבים ניידים, טאבלטים וטלפונים סלולאריים. ארגונים שיישמו מערכות BI מהדור החדש יוכלו להיעזר ברכיב מובנה שנקרא מחולל דוחות המאפשר לשלוח דוחות מידע למשתמשי המערכת על פי מופעים קבועים בזמן או בהתאם להתרחשויות פתאומיות. כיצד פועל מחולל הדוחות וכיצד הוא הוא מוסיף ערך לפעילות הארגונית? התשובות כאן בכתבה.

דוחות לכל ביקוש

מחולל דוחות מובנה במערכת הבינה העסקית מאפשר לעדכן את משתמשי המערכת בכל המידע הנחוץ להם בתצורות רבות: הן בתצורה טבלאית והן באמצעות שימוש בתרשימים, מפות, סמלים והדגמות. הדוחות נשלחים למשתמשים במערכת במגוון פורמטים בהתאם למופעי זמן קבועים או בהתאם להתרחשות של אירועים מסוימים.

דוגמאות לדוחות רווחים המסייעים לשמור על רציפות עסקית

במערכת הבינה העסקית קיימים מספר דוחות מובנים המתעדכנים בזמן אמת ו"מושכים" נתונים ממערכות פנים וחוץ ארגוניות אודות הפעילות העסקית לרבות: דוח הנהלה שבועי המציג את ביצועי הארגון (היקף מכירות, עמידה ביעדים, רווחים, חיסכון ועוד), שליחה אוטומטית של דו"ח דרישות תשלום ללקוחות בסמיכות או מספר ימים לפני מועד התשלום ודו"ח חריגה מסף מסוים והפנייה למסך המודל העסקי המאפשר לפתור את הבעיה, לדוגמה: קצב האטה במכירות היומי, מחסור צפוי בפריט בסניף מסוים, הצטברות קריאות שירות ללא מענה ועוד. אף שהדוחות מכילים מידע כללי ונשלחים למספר נמנעים, כל נמען חשוף רק לחלק מהמידע הקשור לתחום אחריותו ומתואם להגדרת תפקידו.

התמורות העסקיות שניתן להפיק ממחולל הדוחות

מחולל דוחות תורם לשיפור ביצועי הארגון, מאפשר להפוך תהליכים ידניים לתהליכים אוטומטיים ומסייע לפתור בעיות עוד בשלבים הראשונים ובכך למנוע פגיעה ברמת השירות.

שיפור הביצועים הארגוניים – משתמשי מערכת הבינה העסקית יכולים להישאר מעודכנים במידע החשוב להם, לצפות בו בקלות ולנתח נתונים במהירות גם אם לא מחוברים למערכת, בדרך זו ניתן לשמור על רמת ביצוע גבוהה. נוסף לכך ניתן להיעזר במחולל הדוחות כדי לספר רמת שירות טובה יותר ללקוח, לדוגמה אם לקוח יצר קשר עם הארגון, ניתן לשלוח אליו הודעה אוטומטית בנוסח המאפשר לו להבין שפנייתו מטופלת וייצרו עמו קשר בהקדם.  

הפיכת תהליכים ידניים לתהליכים אוטומטיים – בין אם מדובר על תהליכי הנהלת חשבונות כמו בקשה לחשבוניות ניפוק, אישורי ספקים ועוד ובין אם מדובר על פעולות חוזרות כמו התחברות לחשבונות הבנק ומשיכת נתונים. באמצעות הגדרות מתאימות ניתן להפוך כל תהליך ידני, אשר חוזר על עצמו לתהליך אוטומטי ומתוזמן היטב.

פתרון מהיר של בעיות עסקיות – ניתן להגדיר צפי להתכנות של אירוע מסוים ולהיעזר באלגוריתם הסטטיסטי המובנה במערכת הבינה העסקית לצורך חישוב הזמנים והתרחישים. בהגדרת ההתראה על הדו"ח ניתן לכלול קישור למודל העסקי הייעודי לפתרון הבעיה גם אם המשתמש אינו מחובר למערכת באותה העת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן