3 דברים שאתם חייבים לדעת על אחסון אתרים

לפני שאתם מתחילים לבנות אתר וורדפרס
צילום: pexels.com

בניית אתר וורדפרס אינה דבר קשה למי שכבר עשה זאת בעבר, אך חלק מהמונחים והמושגים שקשורים לאחסון של אתר הוורדפרס שלכם, עלולים לבלבל אתכם מאוד. הנה כמה טיפים בסיסיים לאחסון אתרים שיעזרו לכם להישאר מעודכנים.

אחסון אתרים עשוי להיות הדבר הכי לא מוערך בקרב בוני אתרים חובבניים ואנשים שסתם גולשים להם במרחב האינטרנטי. כל מה שאתם אוהבים במרחב האינטרנטי – פודקאסטים, ממים, מאמרים, ציוצים, אתרי אינטרנט, משחקים, נטפליקס – חי ומושתת על שרתים שאדם או חברה משלמים עליהם ומתחזקים אותם כדי להמשיך ולהפעיל את שירותיהם כדי שתוכלו לגשת אליהם. בקיצור, אחסון אתרים הוא מרכיב בלתי נראה לעין אך חיוני מאוד בכל הנוגע לחוויה שלכם בכל מה שנמצא אונליין באינטרנט.

אם אתם שוקלים, למשל, להשיק אתר וורדפרס משלכם, ישנם מספר היבטים בסיסיים של אחסון אתרים שכדאי לכם להכיר לפני תחילת הפרויקט. למרות שקל יחסית להירשם ולהשתמש באחסון ובוורדפרס לבניית אתרים כדי ליצור במהירות אתר אטרקטיבי ופונקציונלי, יש הרבה מונחים ומושגים שעילכם להכיר טרם אתם ניגשים לזה. כפי שתראו במאמר זה, חלק מהדברים מבלבלים, אם לא סותרים לחלוטין. הנה מה שאתם חייבים לדעת על אירוח אתרים לפני פתיחת חשבון.

1. יש הבדל גדול בין סוגי אחסון אתרים שונים

אם ביליתם זמן כלשהו באתר האינטרנט של ספק האחסון, סביר להניח שראיתם מונחים כמו אחסון משותף, VPS שרתים וירטואלים פרטיים, אחסון ייעודי, אחסון בענן, אחסון אתרים וורדפרס ועוד. מילים אלן מייצגות את סוגי האחסון השונים, אך לא כל ספק אחסון אתרים מציע את כל האופציות הללו. בנוסף, סוגי האחסון שונים זה מזה במובנים די משמעותיים.

כמעט כל מארח אתרים מציע אירוח משותף, הצורה הזולה ביותר של אירוח אתרים. עם אירוח משותף, האתר שלכם חולק משאבי שרת עם אתרים רבים אחרים. אם אתם רוצים לשמור על תקציב אירוח אתרים קטן, ולא מצפים לתנועה רבה, אירוח משותף הוא מה שאתם צריכים. אתה צריכים לצפות לשלם פחות מ-$10 לחודש עבור סוג אירוח אתרים שכזה. עם זאת, רמת אירוח זו באמת מתאימה אך ורק לאתרים קטנים שאינם זקוקים לכמות עצומה של רוחב פס. מכיוון שאתם חולקים משאבים עם אתרים אחרים, עליכם להיות מוכנים להאטה מדי פעם אם אחד מגולשי האתר שלכם התחיל למשוך הרבה מבקרים חדשים לתוכו.

עסקים גדולים יותר שמצפים לתעבורה גדולה יותר לאתרים שלהם צריכים לבחור בשרת וירטואלי פרטי VPS או אחסון ייעודי, שכל אחד מהם מציע מפרט שרת חזק יותר ויותר. שרת וירטואלי פרטי VPS הוא כמו גרסה של אחסון אתרים משותף בעלת עוצמה גבוהה יותר, בסוג אחסון זה הרבה פחות אתרים חולקים את משאבי השרת, והם גם קצת יותר מופרדים יותר טוב מאחורי הקלעים. אחסון VPS עולה יותר מאשר אחסון משותף, אבל אתם צריכים לשלם פחות מ-$100 לחודש עבור סוג אחסון כזה.

אחסון ייעודי מציב את האתר שלכם בשרת פרטי לגמרי , לגמרי לבדו, כך שהוא יכול למנף את מלוא הכוח של השרת. זהו סוג האירוח היקר ביותר; שעליו אתם עלולים לשלם 100 $ לחודש או יותר עבור הכוח והמשאבים.

אחסון אתרים וורדפרס מאפשר לכם לבנות אתר בסביבה המותאמת ככפפה ליד עבור מערכת ניהול התוכן הפופולרית בעולם.

ואירוח בענן? זו חיה אחרת לגמרי המאפשרת לכם להתאים בקלות ייתרה את המשאבים לאתר על ידי חלוקה של המשאבים במספר שרתים יחד, אם כי לא כל ספק אירוח אתרים מציע זאת. עדיין סוגי אירוח אלו נמצא כיום בכל מקום.

2. אין שום קשר בין ׳תעבורה׳ ל׳נפח אחסון׳

"תעבורה" ו"נפח אחסון" משמשים לעתים קרובות כמונחים המגדירים את כמות הנתונים שהאתר שלך מגיש למבקרים, אך למונחים, מבחינה טכנית, אין אותה משמעות.

״תעבורה״ מייצגת את כמות הנתונים הכוללת שניתן להעביר, בעוד שהעברת נתונים היא התפוקה או כמות המידע בפועל שניתן להשתמש בה במשך פרק זמן נתון – בדרך כלל חברת האחסון תספק נתוני תעבורה עבור חודש אחסון אחד. תחשבו על זה כך: למארח אינטרנט יכול להיות רוחב פס מקסימלי של 5GB, הכל בהתאם לתוכנית האחסון שלכם, ייתכן שהאתר שלכם יאפשר רק 1GB של התעבורה בחודש.

הערה: אם אתר הוורדפרס שלכם חורג מהעברת הנתונים החודשיים המוקצבים שלו, חברת האחסון עלולה להאט את מהירות העברת הנתונים של האתר שלך או לגבות ממך חיובי חריגה כקנס. זה אפילו עשוי לבקש מכם לשדרג לחבילת אחסון אתרים וורדפרס גדולה יותר. טוב לדעת את מגבלות הנתונים של האתרים שלכם לפני שאתם נתקלים במצבים כאלה.

3. אחסון אתרים ׳ללא הגבלה׳ – אין חיה כזאת

ספקי אחסון אתרי אינטרנט יפתו אתכם להירשם לתוכניות אחסון אתרים שלהם על ידי הבטחה לאחסון בלתי מוגבל או תעבורת נתונים חודשיות בלתי מוגבלות. בדרך כלל זו לא עסקה כנה ומדובר בפולישטיק. חברות אחסון אתרים אלו ממש משקרות. אבל לאחסון ה"בלתי מוגבל" או להעברת הנתונים המתהדרים כמעט תמיד יש מגבלות המשתנות לפי חברה. בדרך כלל חברות אלו מציעות "שפע" של שטח דיסק, ומציינות שאין מגבלה על התוכן של משתמש – כל עוד אותו אדם עומד בהתאמה מלאה לתנאי השירות של החברה ומנצל אחסון "לפעילות רגילה של האתר." זה בדיוק כמו מסעדת ׳אכול כפי יכולתך׳: בסופו של דבר המסעדה תוציא אותך החוצא. ואם לא, ייגמר להם האוכל קודם.

אחסון והעברת נתונים בלתי מוגבלים משויכים בדרך כלל לתוכניות משותפות או וורדפרס, והם מאפשרים לך להשתולל…בגבולות הטעם הטוב. אם הבלוג שלכם מקבל זרם קבוע של תנועה קטנה בלבד, אתם תהיו במצב טוב. עם זאת, אל תצפה להעלות או להזרים 50TB של נתונים ביום.

עליכם להתייעץ עם תנאי השירות של מארח האתרים, או עם נציג שירות לקוחות, כדי ללמוד בדיוק מה אתם יכולים ומה אתה לא יכולים לעשות במסגרת ההצעה הבלתי מוגבלת של התוכנית שלכם. ישנם חברות המציינות באתר האינטרנט שלהם שהם לא עוקבות אחר "רוחב פס או תעבורה, כך שלעולם אינכם צריכים לדאוג לחיובי חריגה מטרידים".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן