מה זה קידום עסקים ברשת?

קידום אורגני וקידום ממומן
כתובת האינטרנט
תמונה:Liftarn commons.wikimedia.org

בעולם שלנו כפי שאנו מכירים היום, כל עסק חייב להיות בעל נוכחות באינטרנט וברשתות החברתיות. תקופת הקורונה אף היא הבהירה לנו זאת, מכיוון שהנוכחות ברשת הייתה אופן התקשורת הבלעדי עם הלקוחות בתקופת הסגרים. לכן, גם העסק שלך זקוק לקידום עסקים ברשת. עדיין מבולבל ורוצה לדעת על מה מדובר? המאמר הזה הוא בדיוק בשבילך.

קידום עסקים ברשת – סוגי הקידום הקיימים

ישנם שני סוגי קידום עסקים ברשת – קידום אורגני וקידום ממומן.

  • קידום אורגני – ישנה בדיחה שאומרת שאם רוצים לקבור מישהו ושאף אחד לא ידע מכך, אפשר לקבוע אותו בדף התוצאות השני של גוגל, מכיוון שאף אחד לא באמת מגיע לשם אף פעם. גוגל מתאים לנו את תוצאות החיפוש שלו לפי רלוונטיות, ככל שהתוצאה יותר רלוונטית למה שחיפשנו, כך היא מוצגת גבוה יותר בדף התוצאות. ישנן דרכים "להערים" על האלגוריתם הזה של גוגל, לבצע מחקר מילים ולהבין מה אנשים מחפשים כאשר הם מחפשים את העסק שלי או עסקים דומים לי? ובכך, להתאים את תוכן האתר שלכם לתוצאות החיפוש הללו, על מנת שתהיו הרלוונטיים ביותר ומדורגים באופן הגבוה ביותר בדף תוצאות החיפוש של גוגל, ובכך תהיה לכם חשיפה להרבה יותר לקוחות.
  • קידום ממומן – כשמו כן הוא – קידום שמשלמים עבורו. נכון כאשר אתם מחפשים משהו בגוגל, אז 3-4 התוצאות הראשונות הן מודעות? זה הוא בדיוק הקידום הממומן. אך ישנם הרבה מתחרים, וכיצד בוחרים מי יוצג בעת החיפוש ובאיזה מיקום? יש לכך המון אסטרטגיות, וגם פה מילת המפתח היא רלוונטיות ואיכות המודעה. לגוגל יש אינטרס שהתוצאות שהוא מציג תהיינה רלוונטיות ואיכותיות בעבור המחפשים, שכן אם הם לא יהיו, אנשים יפסיקו לחפש בגוגל. כאשר אתם עושים קידום ממומן באופן חכם לעסק שלכם, כך החשיפה ללקוחות חדשים גדלה. קידום ממומן הינו חלק בלתי נפרד מקידום עסקים ברשת, שכן יש לו יתרונות רבים – הוא זול בהרבה מפרסום וקידום מסורתי, יש אפשרות לפרסם כמעט בכל תקציב, ישנו המון מידע שנצבר בנוגע לאנשים שהקליקו על המודעה ובכך אפשר לבצע ניתוחים והערכות על בסיס מידע זה, ועוד יתרונות רבים נוספים.

קידום עסקים ברשת – יתרונות נוספים

ישנם עוד יתרונות רבים לקידום עסקים ברשת, כמו היכולת להתאים את הפרסומים שלך לקהל יעד ספציפי. אם לדוגמה יש לך מודעה שמדברת יותר לנשים בגילי 30-45, ניתן להציג מודעה זו רק לנשים בגילי 30-45, ואילו להציג מודעות אחרות לקהלי יעד אחרים. קידום עסקים ברשת מאפשר דיוק של קהל היעד של העסק שלך ודיוק המסרים שהיית רוצה להעביר לקהל יעד זה. כמו כן וכפי שציינו עוד בסעיף הקודם, ניתן לפרסם ברשת בכל תקציב שהוא, כאשר שם המשחק הוא להוציא את המקסימום מתקציב הפרסום אותו השקעתם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן