השפעת מגפת הקורונה על הקניות ברשת

הקפיצה הגדולה
מחשב ועגלת קניות
תמונה: freepik.com

קניות ברשת

בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בקניות on line  וביחס ישר לכך חלה ירידה ברמת הקניות בחנויות בקניונים ובמרכזי הערים. הלקוחות גילו את הנוחות הגדולה של קניות ברשת ולכן עם הזמן הם סיגלו לעצמם התנהלות שונה בכל מה שקשור לקניות. בתחילת הדרך הם נהנו לרכוש באתרי אינטרנט בחו"ל שמכרו פריטי ביגוד איכותיים במחירים מצחיקים. בחשבון פשוט במחיר של חולצה בקניון אפשר לבצע קניות באינטרנט ולהזמין ארבע חולצות שונות וכאשר הקולקציה החדשה מסודרת בארון הבגדים, זהו אושר גדול.

בעקבות המהלכים הללו אנשי עסקים רבים החליטו להקים חנות אינטרנטית ולמכור בה מוצרים שונים על פי תחום העיסוק שלהם. כך צצו כפטריות אחרי הגשם חנויות און ליין רבות שהציעו פריטים בתחומים שונים. ברוב המקרים המחירים היו די זולים וזאת כדי לדרבן את הלקוחות למלא את סל הקניות שלהם ולהגיע לקופה כדי לסגור את העסקה. כמות המכירות בחנויות רבות מסוג זה עלה לאורך הזמן ולכן אנשי העסקים הוסיפו חנויות חדשות.

הקפיצה הגדולה של קניות ברשת

כבר בתחילת מגפת הקורונה ולאור חוסר הוודאות של הציבור, רבים מהלקוחות העדיפו לבצע את הקניות שלהם ברשת ובימים שבהם הקניונים והמרכזים המסחריים היו סגורים ברובם, זו הייתה האופציה היחידה כמעט. לכן נוצר גל עצום של קניות ברשת והישראלים הזמינו בחנויות הללו את כל מה שהיה נחוץ להם בבית.

זה התחיל מקנייה של מזון, ירקות, בשר ודגים והמשיך עם מוצרי טואלטיקה, ספרים, צעצועים לילדים מכשירי כושר כדי להתאמן בבית, מחשבים, מדפסות, רהיטים והמון מוצרים נוספים. הישראלים גילו שמאד נוח לשבת בבית מול המחשב או מול הסלולרי, לעבור בין הקטגוריות של אתרי האינטרנט השונים, לסמן את המוצרים הדרושים ולהעביר את ההזמנה.

לוגיסטיקה בעידן החדש

אחת ההנאות הגדולות של הלקוחות היא בכך שמרגע התשלום, המשלוח מגיע תוך פרק זמן קצר יחסית, תלוי במוצר ובתיאום שבוצע בעת ההזמנה מול אתר האינטרנט. כאשר החבילה מונחת בפתח הדלת זו שמחה גדולה.

אתרי האינטרנט נערכו במהירות ללוגיסטיקה החדשה לאור הכמות הגדולה של קניות ברשת. רבים מהם נעזרו במרכזים לוגיסטיים גדולים שבהם נערך הליקוט ולאחר הכנת החשבונית העובדים אורזים את המוצרים. השלב הבא הוא תיאום העברת המשלוח ללקוח והדבר נעשה בדרך ממוחשבת תוך העברת מסרונים, כך שהלקוח יודע באופן מדויק מתי יגיע המשלוח לביתו.

הכנסות מחנויות אינטרנטיות

עבור קמעונאים שהם בעלי חנויות פיזיות ברחובות או בקניונים, הפעילות של קניות ברשת הייתה בשבילם קרש הצלה מבחינה פיננסית. כאשר החנויות היו סגורות ולא היו הכנסות כלל, בעלי החנויות ברשת הצליחו ליצור הכנסות נאות וכך לגלגל תנועות כספיות בתזרים המזומנים שלהם. רבים מהם הרחיבו את הפעילות עם הזמן, כדי לעלות על הגל וליהנות מההכנסות היחידות וזאת כדי לא לקרוס כלכלית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך