מסיימים את החל"ת וחוזרים להייטק

האם כדאי לעבוד דרך חברות השמה להייטק גם כשהשוק מתעורר?
לוחצים יד
צילום: freepik

עם כל המשברים שעברו על הכלכלה ועל תחום ההייטק בכלל, עדיין עבודה בהייטק היא המשתלמת ביותר. ועכשיו – אחרי הקורונה אף יותר מתמיד. מה יש בהייטק שהופך את המקצוע לכל כך אטרקטיבי? קודם כל המשכורת בהייטק גבוהה, התנאים וההטבות הן יותר מאשר בכל משרה אחרת, וכעת ביקוש המשרות בהייטק בעלייה מתמדת.

אך אינה דומה מציאת עבודה באופן עצמאי למציאת עבודה באמצעות חברת השמה. חברת השמה מתמחה במיוחד בגיוס עובדים ויש לה את הכלים למצוא עובדים איכותיים ומקצועיים, רוב חברות ההשמה מעניקות את שירותיהן חינם למחפשי העבודה. חברות ההשמה יודעות היכן להתמקד, יש להן ידע לגבי מוסדות לימוד המוציאים בוגרים איכותיים ועוד.

מהי בעצם חברת השמה

מהו בעצם תפקידם עלי אדמות של חברות ההשמה? איפה הם משתלבים בכוח העבודה הישראלי? אז ככה, חברת ההשמה נותנת שירות למעסיקים באיתור עובדים ובדיקת התאמתם למקצוע הדרוש. במקום שהמעסיק יבזבז את זמנו בחיפוש עובדים, ראיונות עבודה, בדיקות התאמה, סינון העובדים הלא מתאימים וכו', חברת ההשמה עושה זאת במקומו.
על ידי פרסום משרות דרושים הייטק ממוקדות תפקידים, מאתרות חברות ההשמה את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד המוצע.

למה למחפש עבודה כדאי להשתמש בשירותיה של חברת השמה

כעת לאחר עידן הקורונה רבים מאיתנו מוצאים את עצמם שוב בפוזיציית 'מחפש עבודה', ולא משנה באיזה גיל ובאיזה מצב זה תופס אתכם, 'מעמד מכובד' של מחפש עבודה הוא בעצם לא כל כך מכובד… וזה דורש מכל אחד ואחת הרבה כוחות פיזיים ונפשיים. שוב להתיישב לכתוב קורות חיים, שוב לדקלם 'מה אני בעצם עושה' בשני משפטים קצרים בלי להסמיק ובלי לגמגם (כפי שלימדו בסדנת פיתוח קריירה לפני שנים בסיום הלימודים), ושוב מעמידים את האופי והאישיות שלנו בפני מבחן… בקיצור, לא נעים. וזו בדיוק הסיבה שמשתלם לכל מחפש/ת עבודה להשתמש בחברת השמה – חברת השמה בהייטק מקבלת את המשרות הדרושות לפני כולם ויודעת להתאים את המשרה לעובד, לטרטר אותו פחות ולכוון אותו למשרה הספציפית.

למה למעסיק כדאי להשתמש בשירותיה של חברת השמה

למה באמת המעסיקים מעדיפים לעבוד עם חברת השמה מסודרת? למה את המשרות השוות הם מעדיפים למסור קודם לחברת השמה לפני שהם מחפשים ברחבי הרשת? שוק העבודה הוא בעל 'קיבה עצבנית' הוא מאוד דינאמי ובלתי ניתן לחיזוי אפילו בטווח הקצר. חברת ההשמה מאפשרת למעסיק להישאר מעודכן בתנודות העובדים, ברמת הביקוש לעבודה (מה שמשליך על התנאים והמשכורת), במוסדות הלימוד העדיפים למציאת בוגרי הייטק מקצועיים (גם זה דינאמי…) והכי חשוב: חברת השמה להייטק חוסכת למעסיק את הצורך בהקצאת משאבים לגיוס משאבי אנוש והקמת אגף גיוס כוח אדם בחברה של המעסיק.

מה כולל תהליך הגיוס דרך חברת השמה

חברת ההשמה עושה את העבודה המקצועית בגיוס כוח אדם לחברה וגם לעובד באיתור מקום העבודה. מה זה כולל? זה כולל עזרה בהכנת קורות חיים, הכנה לריאיון טלפוני, הכנה מקצועית לקראת ריאיון עבודה פרונטלי. ומצד המעסיק – סינון עובדים מתאימים מתוך כלל הפונים. החברות מעסיקות רכזי גיוס והשמה מומחים ובעלי הדרכה וניסיון.

לסיכום – עלייה בביקוש למשרות הייטק

לסיכום, שוק ההייטק מקבל חיות מחודשת לאחר הקורונה, הביקוש למשרות אלו עולה בעקבות המשכורות הגבוהות, התנאים הטובים ואפשרויות הקידום. כדאי מאוד 'לערב' חברת השמה ביניכם לבין המעסיק, זה טוב לכם ולמעסיק. חברת השמה להייטק תוכל להתאים לך את המשרה המתאימה ביותר והיוקרתית מתוך מגוון המשרות המוצעות. אז יאללה! נפגשים בחברת ההשמה?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך