פרסום בגוגל אדוורדס

המידע שאתם צריכים לדעת
המילה בקוביות
תמונה: Firmbee from Pixabay

פרסום בגוגל אדוורדס הוא תחום נרחב שמציע מגוון הזדמנויות לכל משווק שמעוניין להשיג תוצאות יעילות וממוקדות, בכלים מתקדמים, למאמצי השיווק שלו.

לסוכנויות שמתמחות בפרסום מקוון יש את הכלים הדרושים לספק לארגונים אינטראקציה טובה יותר עם לקוחות, כולל אפשרויות מעקב אחר התנהגות משתמשים בזמן אמת, דיווח מדויק על תוצאות המודעות, והגעה אל קהל היעד המתאים.

היתרון החשוב ביותר של פרסום בגוגל אדוורדס הוא היכולת שיש למפרסמים להעביר מודעות ממוקדות לקהלים שלהם, וזו המטרה העיקרית שניצבת בפני המפרסמים של היום: להגיע ללקוחות הנכונים בזמן הנכון. במובן זה, תוכנית הפרסום של Google Ads מאפשרת הגעה מקוונת למשמשים, באופן יעיל, כולל אפשרויות הצעת פתרונות קונקרטיים ללקוחות פוטנציאליים.

אבל קודם כדאי להבין מה זה פרסום בגוגל אדוורדס

פרסום בגוגל אדוורס פירושו התחברות לתוכנית הפרסום המקוונת של גוגל. תוכנית זו מאפשרת למשתמשים ולחברות לפרסם ולהגיע לקהלים שמעוניינים במוצרים ובשירותים שהם מציעים, ברשת החיפוש של גוגל, כמו גם ברשת האתרים השותפים שלהם. בדיוק כמו בעולם שיווק השותפים, מפרסמים ב-Google Ads משלמים רק לפי תוצאות.

איך זה עובד?

פשוט! גולש לוחץ על המודעה, מבקר באתר, צופה בסרטון ביוטיוב או מתקשר לחברה. במילים אחרות, כשגולש מגיע אל החברה באמצעות פרסום בגוגל אדוורדס, המודעה השיגה את מטרתה. אם צוות פרסום דיגיטלי רואה כעבור מספר ימים שהמודעה אינה משיגה מטרה זו, ניתן לשנות אותה ולכוון אותה להתאמה מדויקת יותר.

מפרסמים יכולים להגיע לקהל היעד שלהם באמצעות:

  • מודעות מבוססות-טקסט שמיועדות לרשת החיפוש.
  • מודעות גרפיות לתצוגה.
  • מודעות וידיאו ביוטיוב.
  • או מודעות לנייד בתוך האפליקציה.

פרסום בגוגל אדוורדס פירושו פרסום בתשלום, בהצעה על קריטריונים שונים, כדי שהמודעות יוצגו בראש דף תוצאות החיפוש, או יוצגו באתרים אחרים ברשתות של גוגל.

אילו מדדים גוגל לוקחת בחשבון?

כשמפרסמים מכניסים מילות מפתח לקמפיינים הפרסומיים שלהם, עליהם להחליט כמה הם מוכנים להוציא כאשר משתמשים לוחצים על המודעות שלהם.

כשלוקחים בחשבון את התחרות והסכום המקסימלי שהמפרסמים מוכנים להוציא, כלומר, העלות המקסימלית לקליק שהם בוחרים, שנוטה להיות פחות מהמחיר לקליק בפועל שהם משלמים, גוגל מוסיפה את המודעה בתוצאות החיפוש. מכיוון שחשוב להתייחס למיקום, בואו נדבר רגע על המדד הבא שגוגל מטפלת בו.

ככל שהמודעה רלוונטית יותר למחפשים, כך היא זוכה לדירוג גבוה יותר

דירוג המודעה פירושו מיקום המודעות בדף תוצאות החיפוש של גוגל. הדירוג מבוסס על שני היבטים: הצעת המחיר המקסימלית של המפרסם עבור אותה מילת פתח ספציפית, כלומר, המחיר המקסימלי לקליק שהמפרסם בוחר עבור מילות המפתח שלו. מדד די חשוב אחר נקרא ציון האיכות של פרסום בגוגל אדוורדס, שמייצג עד כמה דף הנחיתה והמודעות רלוונטיים למילות הפתח שנבחרו.

הציון מחושב בסולם של אחד עד עשר, כשעשר מתוך עשר פירושו שיש למפרסם את מילות המפתח עם הביצועים הטובים ביותר. אבל זה לא הכול, בואו נראה רגע מה עוד צריך לקחת בחשבון.

שיעור קליקים צפוי (CTR)

מדד שמודד את התדירות שבה משתמשים שרואים את המודעות לוחצים עליהן, ורמת הביצועים של מילות הפתח והמודעות בפועל. הנוסחה לחישוב שיעור קליקים צפוי פשוטה: המספר הכולל של קליקים, חלקי המספר הכולל של הופעות, כפול מאה. כלומר, שיעור הקליקים הצפוי קשור קשר הדוק לשיעור הקליקים בפועל.

מדד זה מודד את ההערכה של גוגל לגבי הסבירות שצופי המודעה ילחצו על הודעות כשהן מוצגות למילות מפתח ספציפיות. בחישוב שיעור הקליקים הצפוי, גוגל לוקחת בחשבון את הנתונים ההיסטוריים של מילות המפתח, כלומר, עד כמה הביצועים של מילים אלו היו טובים, בהתבסס על מיקום המודעות.

הדירוגים האפשריים של שיעור הקליקים הצפוי שהמפרסמים יכולים לקבל הם "מעל הממוצע", "הממוצע" או "מתחת לממוצע", תוך שימוש במילת המפתח בלבד, בהתאמה מדויקת.

רלוונטיות המודעה וחווית דף הנחיתה

מדד זה מחבר את מילות המפתח למודעות, ומראה עד כמה מילות המפתח שנבחרו רלוונטיות למודעות. בדיוק כמו בשיעור קליקים צפוי, לרלוונטיות של המודעה יש שלושה סטטוסים שמודדים את הרלוונטיות הזו: "מתחת לממוצע", "ממוצע" או "מעל הממוצע".

חוויית דף הנחיתה משפיעה ישירות על דירוג המודעה, עלות לקליק והמיקום במכירה הפומבית של מודעות. חוץ מזה, חווית משתמש לקויה עשויה להפחית את מספר הפעמים שהמודעות שלכם מוצגות.

זה הזמן להריץ קמפיין פרסום

עכשיו, שאתם יודעים יותר מה זה פרסום בגוגל אדוורדס, הגיע הזמן להפעיל את קמפיין הפרסום שלכם. עם יותר מ-1.2 מיליון מפרסמים והשליטה האחרונה של גוגל בשוק הפרסום ברשת החיפוש הסלולרית, פרסום בגוגל אמור להמשיך בהצלחה המדהימה גם בשנים הבאות.

אז אם אתם מוכרים מוצרים או שירותים, האתר שלכם מבצע המרות, ואם אתם מצייתים למדיניות של Google AdWord, יש לכם הגדרת קמפיין נהדרת ותקציב ראוי לבדיקה, כך שאתם בהחלט יכולים להשיג תוצאות מפרסום בגוגל.

אבל לפני שתרוצו עם הקמפיין שלכם, הנה כמה מילים לסיום

חשוב לוודא שאתם מתייעצים עם המומחים בתחום לגבי ניהול נכון של הקמפיין שלכם, ראשית, מפני שזהו תהליך שחייבים להיות בקיאים, בו, כמו גם להיות בקיאים בשינויי ההנחיות של גוגל, שמתפרסמים באופן קבוע. שנית, נציגי סוכנויות פרסום שמתמחים בשיווק דיגיטלי יתכננו קמפיין פרסומי מקיף שישיג את התוצאות הטובות ביותר.

ניהול מעולה ומקצועי של פרסום בגוגל אדוורדס יאפשר לכם ליצור קמפיינים רלוונטיים ולקצור את הפירות, ועם המומחים בתחום לצידכם, תוכלו להיות רגועים שאתם נוקטים בצעדים הנכונים כדי להשיג את המקסימום ממודעות הפרסום שלכם, כך שכל מה שנשאר לכם לעשות זה לחכות ללידים שייכנסו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך