קידום אתרים בינלאומי

מהן שיטות העבודה המומלצות?
שרטוט
צילום: ArtsyBee pixabay

גוגל רוצה להחזיר את התוצאות הרלוונטיות ביותר למיקום המשתמש ולשפה שלו. לכן חשוב לבנות ולבצע אופטימיזציה של אתרים בינלאומיים על מנת לאפשר לגוגל להשיג מטרה זו ביעילות.

קידום אתרים בינלאומי הוא תהליך אופטימיזציה של תוכן אתר כך שיוצג ספציפית למדינה ולשפה. לגוגל ולמנועי חיפוש אחרים יש גרסאות ספציפיות לארץ האינדקס שלהם; למשל, גוגל אנגליה, בינג גרמניה, יאהו! ספרד, וכן הלאה.

אם תבקרו במנוע חיפוש באמצעות כתובת "com" הבינלאומית שלכם, בדרך כלל תועברו לגרסה הספציפית לארץ בהתבסס על מיקומכם או הגדרות המדינה והשפה של דפדפן האינטרנט שלכם.

מה זה קונפליקט קידום אתרים בינלאומי?

קונפליקט קידום אתרים בינלאומי עשוי להתרחש בין אתרי שפות זהות כמו ארצות הברית ואנגליה, אוסטרליה וקנדה. מצב זה נובע בדרך כלל משכפול נושאים או שכפול תכנים. גוגל רואה קשר סמנטי בין שני האתרים – גם אם הם נמצאים בכתובות שונות, ומציבה אותם זה מול זה אם הם חולקים תוכן דומה.

לדוגמא, אתרים בארה"ב ואנגליה עשויים להופיע במנוע חיפוש באנגליה אם ה-SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) הבינלאומי איננו זה הנכון, מה שגורם לדף 'הנכון' לרדת בעקביות בדירוג. זוהי חוויית משתמש שלילית שבמהלכה גולשים באתר מסחר אלקטרוני באנגליה, למשל, עשויים לצפות במוצרים שזמינים רק בדולרים בארצות הברית.

במקרים רבים, מצב זה גם מוביל לתוצאות של איבוד נראות ואיבוד הכנסות. לכן, מיקוד יעיל ללקוחות שלכם מבחינה גיאוגרפית מוביל לשיפור נראות האתר ולשיעורי המרה מוגברים.

איך ממקדים קידום אתרים במדינת היעד?

כדי למקד קידום אתרים בינלאומי במדויק למדינה פרטנית, מומחי קידום אתרים נוקטים בכמה צעדים חשובים:

 • שימוש בקוד הארץ ברמה העליונה (TLD), כלומר uk = אנגליה.
 • שימוש ב-hreflang כדי לתקשר את המדינה והשפה של האתרים למנועי החיפוש.
 • מיקוד לארץ ולמיקום הנכונים ב-Google Search Console.
 • עריכת מחקר מקומי של מילות מפתח ושימוש בשפה מקומית.
 • קבלת קישורים חיצוניים מאתרים מקומיים ואתרים פרטניים למדינה.
 • רישום העסק באופן מקומי בגוגל לעסק שלי.
 • הכללת הפניות למיקום באתר שלכם, כלומר, כתובת.
 • החלת הפניה על בסיס מותנה או גיאוגרפי.

מה זה שפת קידום אתרים בינלאומי?

ניתן לבצע אופטימיזציה לתוכן למנועי חיפוש בשפות שונות, באמצעות מיקוד למדינה באמצעות תהליך נכון של קידום אתרים בינלאומי. התנהלות זו תאפשר למשתמשים במדינות שונות לראות את התוכן שלכם בשפת האם שלהם.

מה זה ccTLD בקידום אתרים בינלאומי?

ccTLD מייצג את קוד המדינה Top Level Domain ומשמש להוכחה שתוכן מתייחס למדינה פרטנית, ואילו gTLD מתייחס לדומיין כללי ברמה העליונה, אתר שמוגש לכולם.

מהן הטעויות הנפוצות ביותר בקידום אתרים?

כדי לבצע נכון תהליך קידום אתרים בינלאומי, מומלץ לא לנסות להשתלט לבד על המשימה ולשכור את שירותי מומחי קידום אתרים שבקיאים בהנחיות של גוגל ובשלבים המדויקים לבניית וקידום האתר כדי להימנע מטעויות נפוצות, למשל הגדרה שגויה של hreflang.

בשימוש נכון, זהו כלי חיוני שנותן למנועי חיפוש הוראות מפורשות לגבי התוכן שיש להחזיר לחיפושים במדינות ובשפות שונות. לרוע המזל, אם שלב זה מתבצע באופן שאינו מקצועי, לא ניתן להשיג את התוצאות. כמה שגיאות נפוצות נוספות כוללות:

 • הגדרה שגויה של תוכן בינלאומי כ-"x-default".
 • חוסר הדדיות בין מאפייני hreflang של גרסאות התוכן.
 • שפת ISO שגויה, קודי מדינה שגויים, או זוגות שפה-מדינה.

בעיות בהפניית תנאים

אתרים רבים משתמשים בניתוב מחדש מותנה כדי להעביר מבקרים לאזור או לשפה המתאימים ביותר. אבל ללא תכנון ותצורה נכונים, מצב זה עלול לגרום להעברת מספר רב של מבקרים לאתר הלא נכון!

לשפת הדפדפן ולניתוב מחדש מבוסס IP יש חסרונות. השיטה המתאימה לעסק שלכם תלויה במבקרים שלכם, המיקומים שלהם ומה הם יעשו באתר שלכם. רוב מנועי החיפוש עוברים ממיקום אחד. לאתרי הפניה מחדש לפי כתובת IP, חשוב לוודא שמנועי החיפוש עדיין יכולים לראות את כל התוכן הגלובלי שלכם.

מיקוד למילות המפתח השגויות

רוב האנשים מאמינים שאמריקאים, אוסטרלים ואנגלים חולקים שפה משותפת, כמו שגרמנים ואוסטרים נשמעים אותו דבר, אבל למרות שהשפות נשמעות דומות או אפילו זהות, יש הבדלים משמעותיים בשימוש בשפה ובניבים, וקידום אתרים בינלאומי צריך לדעת להשתמש נכון בשפה.

ניווט מוצלח של הבדלים דקים בשפות, בניבים ובהעדפות תרבותיות יכול להוביל להצלחת או לכישלון קמפיין קידום אתרים, והוא צריך לעבור לאורך כל התהליך ממחקר מילות המפתח ועד אסטרטגיית תוכן ודיווח.

מהי השיטה הטובה ביותר של קידום אתרים בינלאומי?

קיימים שלושה תחומים עיקריים שיש לקחת בחשבון בתהליך קידום אתרים בינלאומי:

ארכיטקטורת אתרים

קיימות שלוש גישות לבניית אתרים בינלאומיים, ולכל גישה יש את היתרונות והחסרונות שלה, ברוב המקרים, בחירת הגישה הנכונה תלויה באיזון יעיל של טכניות, מדרגיות ודרישות עסקיות.

אופטימיזציה טכנית

מיקוד יעיל של תוכן לשווקים מתאימים תלוי בטכניקות שונות למנועי חיפוש שונים, למשל, הפניה מותנית ו-hreflang.

אופטימיזציה לתוכן

התוכן צריך להיות מותאם בקפידה לשווקים בודדים, ולהציע פתרונות לביקוש לחיפושים ולהעדפות תרבותיות.

בשורה התחתונה, מתחילים עם הדגמה מקצועית של המומחים בתחום, וממשיכים משם

אם אתם מאמינים שהאתר שלכם מושפע מקונפליקט בינלאומי, או שאתם מעוניינים לקבל הדרכה מקיפה בנושא קידום אתרים בינלאומי בשיטות עבודה מומלצות, הזמינו היום הדגמה מקצועית של המומחים בתחום, שילוו אתכם לאורך כל התהליך עד להשגת התוצאות המבוקשות, ותחזוקת נראות האתר שלכם במדינות היעד, באופן קבוע.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

צילום של אליהו

סיפור גן העדן

על מונותיאיזם, פוליתיאיזם וההיררכיה של הפולחן