טיפול בשכר

גרסת 2019
לוח שנה
צילום: Istock

הטיפול בשכר בארגון הוא לא עניין של מה בכך – מעבר למשאבים שהארגון נדרש להשקיע על מנת להפיק תלושי שכר, על גובה השכר עצמו, ההפרשות השונות מהשכר ברוטו עבור מיסים, תכניות חיסכון, ימי חופשה ואחרים – חשוב לזכור כי טעויות אנוש מתרחשות גם בתחום חישוב השכר לכל עובד, וגורמות נזק ועוגמת נפש, גם לעובד וגם לארגון.

אחת הדרכים הטובות להבטיח שכל ההיבטים של הטיפול בשכר יבוצעו באופן מושלם, מהיר, וחף מטעויות, היא כמובן להשתמש בתוכנת שכר לחישוב השכר והפקת תלושי המשכורת של כלל העובדים בארגון. תוכנת שכר מפיקה כמעט ללא בזבוז משאבים מטעם עובדי הארגון, תלושי שכר מעודכנים, עבור כל עובד על פי מאפייניו האינדיווידואליים – לאחר הקמת העובד במערכת – על פירוט גובה השכר וההפרשות שלו – כל השאר מתרחש באופן אוטומטי, מדי חודש, בצורה מדויקת וממש בלחיצת כפתור.

חשוב לדעת, כי תקנות מהשנים האחרונות של הפיקוח על שירותים פיננסיים משיתה אחריות יתרה בנוגע להפרשת תשלומים עבור העובדים, ובפרט תשלומים לטובת קופת הפנסיה שלהם. במקרים של הפקדות בחסר או הפקדות לא מדויקות – הארגון חשוף לתביעות, גם רטרואקטיבית. ולכן, מומלץ לוודא כי כלל התשלומים, ההפחתות וההפרשות בכל תלוש שכר של כל עובד בארגון – חפים מטעויות בכל חודש.

המערכת מטפלת באופן אוטומטי בכלל רכיבי השכר

במרבית הארגונים, ובפרט בארגונים קטנים ובארגונים ללא וועד עובדים או הסכמים קיבוציים, כל עובד חותם על הסכם עבודה שונה אל מול המעסיק – ועל כן, ההתייחסות לתלוש המשכורת של כל עובד היא אינדיבידואלית. תוכנת שכר מקצועית מאפשרת טיפול בנפרד בכל עובד, עם התייחסות הן לגובה השכר שלו והן לרכיבי השכר שיש להוסיף או להפחית. רכיבי שכר שחשוב לטפל בהם, עבור כל עובד ובכל חודש, עשויים להיות למשל:

  • כמובן, גובה השכר.
  • תשלומי מיסים (כפונקציה של גובה השכר ברוטו).
  • שעות נוספות, עמלות, ותוספות קבועות ומשתנות לשכר.
  • שעות עבודה בתשלום שונה (שבת, משמרות לילה, וכדומה).
  • הפרשות לטובת קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים או אחרים.
  • תשלום ימי חופשה או פיצויים.

תוכנת שכר מקצועית מחשבת באופן מעודכן ועצמאי את כלל רכיבי השכר על פי מאפייני העובד – ודואגת להפקת "השורה התחתונה" – תלוש שכר מעודכן וסכום להעברה (לעיתים אף עם ביצוע של העברה אוטומטית של הנטו לתשלום לחשבון העובד, או עם הפקת המחאה לטובת השכר החודשי מטעם הארגון), באופן מדויק ואוטומטי.

בחרו תוכנת שכר שתתאים לצרכים שלכם

חשוב לדעת, כי תוכנות שכר שונות מציעות מאפיינים שונים, כמו למשל תמיכה בכמויות שונות של מאפייני עובדים ואופנים שונים להפקת תלוש משכורת או לטיפול בהעברת התשלומים לעובדים – וחשוב לבחור תוכנת שכר שתהיה מקצועית, אמינה, מקיפה – ותתאים בדיוק לצרכי הארגון שלכם. מעבר לטיפול עצמאי בהפקה של תלושי המשכורת על פי תנאי ההעסקה של כל עובד, תוכלו למצוא תוכנת שכר שתאפשר צפייה בענן בכלל תלושי המשכורת בכל חודש, הפקת דו"חות נוחים מבחינה תפעולית, התאמה מלאה לחוקי השכר, תקנות חדשות ורכיבי שכר אינדיבידואליים, וכמובן – אבטחת מידע שתשמור את נתוני השכר של הארגון שלכם בפרטיות הארגון, וצוות מקצועי שיגיש שירות והדרכה במידת הצורך.

אז אם אתם עדיין מפיקים את תלושי השכר של העובדים שלכם באופן ידני – זה הזמן לשקול שימוש בתוכנת שכר מתקדמת לטיפול בתשלומי המשכורות לעובדים מידי חודש. מעבר לחיסכון הניכר במשאבים ובזמן בכל חודש מחדש, טיפול מקיף בכל היבטי ורכיבי השכר יבטיח הימנעות מטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מי ישלם את מחיר?

בעקבות הימלטות האסירים ולקראת התייעלות מערכתית