סלקום חשפה פלטפורמה מרכזית לניהול ערים חכמות

פיילוט ערים חכמות בצפת, בכפר סבא ובנהריה
פלטפורמה של סלקום

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "יש לנו את היכולת להביא לחסכון משמעותי בהוצאות השוטפות של הערים לצד שיפור ברווחת התושב.

תוך חמש שנים חמישים אחוז מהערים בישראל יעשו שימוש נרחב במוצרים חכמים ייעודיים". סלקום הכריזה  על הפעלת פיילוט ערים חכמות בצפת, בכפר סבא ובנהריה.

החברה הדגימה את פתרונות העיר החכמה מקצה לקצה שהותקנו בצפת ויותקנו בכפר סבא ובנהריה על גבי פלטפורמה אחת שיודעת לנהל את נותני השירותים השונים.

הפלטפורמה מבוססת על מערכת שליטה בקרה ואנליטיקה של AGT הבינלאומית ומנוהלים עליה פתרונות מגוונים של חברות טכנולוגיה שונות לצרכים הרלוונטיים לניהול עיר מודרנית.

עמי אראל, יו"ר קבוצת סלקום: "קבוצת סלקום ערוכה להוביל את עולם הערים החכמות בישראל ולהעניק פתרונות מבוססי IoT לכלל השוק כחלק אינטגרלי מסל השירותים שלהם".

ניר שטרן מנכ"ל קבוצת סלקום: "אנחנו יודעים לתת את השירות הטוב ביותר לרשויות המוניציפאליות  לניהול ערים חכמות מבוססות IoT. פלטפורמת העיר החכמה מעניקה לעיר פתרון כולל של צרכיה כעיר מודרנית, לתשתית רשת התקשורת, אינטגרציה, הטמעת פתרונות שונים, ציודי הקצה וכמובן יכולות הניהול והאנליטיקה להפקת תובנות לשיפור ומתן שירותי ערך מוסף לערים. המערכת משלבת מוצרים של חברות טכנולוגיה מתקדמות המתמחות בפתרונות לערים חכמות, יודעת לאסוף, לנהל ולנתח את המידע העירוני לחסכון בהוצאות השוטפות של הרשות ולשיפור ברווחת התושבים". 

קבוצת סלקום השיקה פלטפורמה מרכזית לניהול אורבני של ערים חכמות ושל מגוון שירותים עירוניים, שהופכת את האזור האורבני לחכם יותר –  יעיל, נגיש ופשוט, וכל זאת תוך שיפור השירות לתושב וחיסכון במשאבים ובהתייעלות תקציבית. קבוצת סלקום מבססת את אחיזתה בעולם ה- IOT (האינטרנט של הדברים) והערים החכמות ומציעה לראשונה לרשויות המוניציפליות ולמגזר העסקי סל שירותים כולל של פתרונות חכמים לערים חכמות.

מודל העיר החכמה של קבוצת סלקום מבוסס על תשתית, רכיבי תקשורת וניהול מערכת התקשורת והעברת הנתונים של החברה, דרך מערכת שליטה ובקרה של איסוף, ניהול וניתוח המידע, ועד מערכת רחבה של מערכות מדידה וחיישנים שמפוזרים ברחבי העיר המאפשרים תקשורת מתקדמת בין התקנים ויכולת איסוף וניטור מידע.

הפיילוטים שיופעלו ע"י סלקום צפויים לחסוך לערים כבר בשלבים הראשונים מאות אלפי שקלים. לצורך ביצועם מותקנים מגוון רחב של התקנים ופתרונות לעיר החכמה בשיתוף AGT הבינלאומית שותפה אסטרטגית של סלקום במתן פתרונות מתקדמים בעולם ה- IOT. AGT נחשבת לאחת הפלטפורמות המתקדמות בעולם לניהול ערים חכמות ולמובילה עולמית בתחומי הערים החכמות, בפלטפורמות איסוף, אנליטיקות, ניתוח מידע, ניהול, שליטה ובקרה בעולם הערים החכמות, ואף נבחרה על ידי גרטנר, חברת המחקר הבינלאומית בראש רשימת "החברות המלהיבות" בתחום ה IoT כבר ב 2016. 

יפעת רובינשטיין | סמנכ"ל תקשורת | משרדי רן רהב

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

צילום של אייזנברג

נורת אזהרה

הפסד העלבון בליסבון

תמונה של אבי

מגדלור של תקווה

הנאום המכונן של הגנרל הצרפתי שארל דה גול