שיווק במדיה חברתית

עצות מעשיות לשיווק במרחב הרשתות החברתיות
סמלי רשתות
תמונה: Ibrahim.ID commons.wikimedia.org

תמיד השתעשעתי בשאלה "מה עוד חסר באינטרנט?" לאחר מחשבה הבנתי שברשת חסרים מועדוני לקוחות וצרכנים שאינם בבעלות החברה המנהלת את המותגים, אלא מועדוני חברים למען החברים. זוהי גישה שונה במהותה, ולכן יש בה פוטנציאל אדיר.

אך האם שיווק במרחב הרשתות החברתיות עדיין אפשרי? ברור לכולם שהרשתות החברתיות הן כר פורה לפרסום ושיווק, אלא אם כן מנהלי קבוצות חוסמים אפשרות לפרסום. שיווק ברשת חברתית מגביר את המודעות למותג, מאפשר יצירת לידים, מאפשר לראות מי מתעניין ומגיב, מי שואל לאן להתקשר – וזהו כבר צעד ראשון למכירה. לפניכם כמה עצות מעשיות לשיווק במרחב הרשתות החברתיות.

ראשית, שילוב וידאו בפוסט. ראו לדוגמה את ההצלחות הוויראליות בטיקטוק. מבצע מכירות משולב בווידאו, טוב יותר משילוב בסטילס או איור.

שנית, קריאה לפעולה – כגון בואו לבקר, קנו, התקשרו, חפשו רק היום – משולבת באמצעי שכנוע. קריאה כזו מעודדת רכישות.

שלישית, רצוי שדף הנחיתה יהיה קצר ולעניין – ימשוך מייד את העין ויצור רושם, וכן ידידותי לטלפון נייד.

רביעית, שירות לקוחות אדיב וזמין תמיד מאפשר הגדלת כמות לקוחות. אם נוצר קשר טוב עם הלקוחות הם יכולים להפוך ללקוחות חוזרים ואף להמליץ לחבריהם.

אם כן, נראה כי השיווק ברשת חברתית מסייע מאוד בבניית קשרים אישיים עם לקוחות ויוצר קרבה, ואלה מסייעים להבין את המתחרים בזכות שיח שוטף עם הלקוחות וקבלת חוות דעת שלהם.

לסיכום אומר בקצרה, כי כדי לייצר את אסטרטגיית השיווק צריך להבין ולהכיר את קהל היעד. צריך לזהות את יעדי השיווק ואת קהלי היעד עבור כל מותג ותת-מותג, ולחקור על אודות קהל היעד כדי להגיע לתובנות. זה אפשרי וכדאי על מנת לבחור את המדיה החברתית המתאימה ביותר לשיווק מוגדר, כי בעולמנו כיום יש כידוע לא מעט מדיות חברתיות: פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם, טיקטוק, טוויטר, לינקדאין ועוד, ונמצאים בהן מיליארדי אנשים.

בהמשך יש לבחון בהליכי ביקורת רגילים את הביצועים במצבי פרסום ושיווק שונים שננקטו. זאת לאחר שלמדנו היטב את המתחרים, ויצרנו מעין לוח שנה להפצת המידע לגבי המותגים. הרי לא כל זמן ולא כל תאריך מתאימים לכל פרסום. צריך לייצר תוכן מעניין ומשכנע, ולבחון סטטיסטית את הביצועים במדיות חברתיות שונות. לעיתים יש הפתעות.

וזכרו, מה שמייחד את השיווק במדיה החברתית מסוגי שיווק דיגיטליים אחרים הוא האפשרות להתחבר לאנשים באופן מיידי, בזמן אמת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

2 תגובות

  1. בעולם המתקדם שיווק ופרסום באינטרנט כבר מוביל לעומת הלטוויזיה,, העיתונים וכדומה

  2. מה עוד יש חוץ מהאינטרנט?
    פרסום בטלויזיה ובעיתון כבר היסטוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמת התשה

רוסיה ואוקראינה, לאן פנינו?