המציאות יותר דמיונית מהדמיון היוצר

משחקים כפלטפורמת מתקפת סייבר
צילום תדמית סייבר
צילום: pixabay.com

מתקפות הסייבר לא פוסחות, כך מסתבר, גם על תחום משחקי המחשב. משחקים דיגיטליים נמצאים כיום במחשביהם של המוני אנשים ברחבי העולם. במשחקי מחשב שונים מעורב כסף, יש בהם דחיפה לאיסוף נקודות זכות, ומובנות בהם אפשרויות לרכוש סחורות הקשורות למותג המשחק. משחקים פופולריים מועתקים ומופצים ויראלית בכל העולם, במיוחד אם הם נשענים על שפות נפוצות.

כעת מסתבר כי בתוך הקוד של משחקים כאלה מסתתרת לא פעם תוכנה זדונית לכריית קריפטו, למשל כזו הנקראת Crackonosh, שמשתלבת בתהליך סתר לייצור כסף דיגיטלי לאחר הורדת המשחק. רבים אינם בקיאים, למעשה, במהותו של המטבע הווירטואלי, ולכן אסביר בקיצור נמרץ: מדובר במטבע שאיננו מופק או מנוהל על ידי ממשלה או בנק מרכזי של מדינה כלשהי. המטבע הווירטואלי מבוסס על מנגנוני הצפנה סבוכים ורשת תקשורת בין אלה העוסקים ביצירתו אשר מכונים כורי המטבע.

תהליך היצירה – הכרייה – מבוסס על פתרון נוסחאות מתמטיות מסובכות, מה שדורש כוח מחשוב רב. ככל שישנם יותר מטבעות, כך הנוסחאות הופכות למסובכות יותר, וחוות השרתים שמשרתות את התהליך נדרשות לצרוך יותר אנרגיה. את האנרגיה הרבה הזאת אפשר ליטול ללא רשות ממחשבים שבהם הושתלו התוכנות הזדוניות מבלי שבעליהם, המכורים למשחקים, אפילו מודעים לסיכון.

התוכנה הזדונית האמורה מגדילה מאוד את חשבון החשמל של בעל המחשב המנוצל, ומאיטה את השימוש שעושה בעל המחשב ביישומים שבבעלותו. היא גם משביתה את עדכוני מערכת ההפעלה, ויוצרת תשתית אפשרית לניצול המחשב למטרות זדוניות אחרות, כמו שיתופו כגורם מתקיף לא מודע במתקפת מניעת שירות על גורם שלישי. כל אלה הם רק חלק מהנזקים שנגרמים לבעל המחשב התמים.

כמו כן חשוב לזכור כי הכסף הווירטואלי גורם גם לנזקים עקיפים בעקבות מתקפת הסייבר האמורה. בעוד ערכם של מטבעות הקריפטו שבר שיאים, גבר בעולם החשש מכמות החשמל הנדרשת לכריית המטבעות, ומהשפעתה הקשה מאוד על האקלים. כדאי לזכור כי מדובר במטבעות לא מפוקחים שאינם שייכים לאף מדינה. וכך גורמים עבריינים יכולים לעשות בהם שימוש במהלך פעילויות לא חוקיות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

 1. סדרי החשיבות של המנהלים עדיין מופעלים לפי מציאות שכבר עברה מהעולם.

 2. הטכנולוגיה משתכללת ונכנסת לעוד ועוד תחומים וכל תחום חדש שהיא נכנסת אליו פרושו פרצות וחולשות שהעבריינים מנצלים ואז המגינים ממציאים הגנות, ואז העבריינים מוצאים פרצות חדשות ואז הטכנולוגיה נכנסת לעוד תחומים וכן הלאה וכן הלאה

 3. הרבה יותר מורכב ממה שכתוב…המשחקים כיום גם משולבים בקטעי קוד להפעלה מרחוק ברגע מתאים. אני מחפש עכשיו את המו"ל שירצה לממן את ההפקה של ספר ותסריט למהפיכה החדשה בשוק הגיימינג, שימוש למטרות מלחמה…

 4. https ://www.pc.co.il/news/342543/ כך איבד שוק הקריפטו 100 מיליארד דולר ביממה
  הביטקוין הוא האחראי העיקרי לירידה, ושערו צנח ביממה האחרונה אל מתחת ל-30 אלף דולר ● באפריל הוא היה שווה 65 אלף דולר ● הסיבות המרכזיות לירידה: הווירוסים החדשים שמאיימים על שוק הקריפטו והחשש שהכלכלה לא תתאושש מספיק מהקורונה

 5. TheMarker | בעולם
  שוד הקריפטו הגדול מסוגו: האקרים גנבו מטבעות דיגיטליים בשווי 600 מיליון דולר
  פלטפורמת מסחר בשם פולינטוורק, שמאפשרת לגולשים להחליף מטבעות דיגיטליים בין בלוקצ'יינים שונים, דיווחה כי נפרצה ■ לדברי מומחי אבטחה, "מדובר במתקפה מאורגנת היטב שתוכננה זמן רב" – והפורצים כבר החלו להמיר את הנכסים למטבעות אחרים

  פורסם ב-11.08.21
  האקרים גנבו 600 מיליון דולר במטבעות דיגיטליים במהלך הגדול מסוגו עד כה, באמצעות פריצה לפלטפורמה בשם פולינטוורק (PolyNetwork), שמאפשרת לגולשים להחליף מטבעות בין בלוקצ'יינים שונים.

 6. בוטים גרועים, הונאה המשפיעה על המרחב הדיגיטלי
  נתונים שנמסרו באתר ברקודה מוצאים שרוב תעבורת האינטרנט מגיעה כעת מבוטים – בוטים 'טובים' או 'רעים'. בוטים רעים כוללים את אלה שהוגדרו להפצת קוד זדוני או בדרכים אחרות להדביק מחשבים כדי לקבל גישה לנתונים ומידע פרטי.
  על פי החוקרים, 66% מתעבורת האינטרנט מקורם כעת בבוטים, כאשר בוטים גרועים מהווים יותר משליש (39%) מכל תעבורת הבוט והרובוטים 'הטובים' מהווים 25% בלבד. בני אדם, בינתיים, מהווים כ -35% מתעבורת האינטרנט. מבין הרובוטים הרעים, כ -70% מהתנועה הזו מקורו בצפון אמריקה.
  המטרות הנפוצות ביותר של בוטים אלה הן יישומי מסחר אלקטרוני, בהם ניתן להשתמש בקוד כדי לפגוע בנתונים הפיננסיים והאישיים של הצרכנים. ממצאים מעניינים נוספים מדו"ח ברקודה כוללים:
  • תנועת בוט גרועה עוקבת אחר דפוסי ימי העבודה האנושיים האופייניים, עם זינוק בתנועה בשעות הערב / אחרי העבודה
  • רובוטים טובים הם בדרך כלל מנועי חיפוש או סורקי צבירה
  • רובוטים רעים עשויים לנסות לשנות מחירים, לאגור מלאי ולהשתלט על חשבונות

  בינתיים, נתונים מ- Veriff מגלים כי הונאת זהויות מזנקת על רקע מגיפה שמאלצת יותר ויותר אנשים לעשות הכל, החל מבנקאות ועד קניות באינטרנט. החוקרים מצאו גידול כולל של הונאה של כ -14% בשנה, ועלייה של 19% בגין הונאת זהות.
  הונאה חוזרת / דפוסית ספציפית למגזר הפיננסי חלה עלייה של 113% בשנה החולפת; סך כל ההונאות החוזרות ונשנות עומד על 14% בשנה.

 7. https ://www.pc.co.il/news/345257/ הוריקן בסייבר: זינוק של פי 10 במתקפות כופרה
  ארגוני התקשורת היו היעד המרכזי של מתקפות הכופרה, ואחריהם המגזר הממשלתי, ספקי שירותי אבטחה מנוהלים, תעשיית הרכב והייצור – כך לפי דו"ח של פורטינט, שסוקר את המגמות המרכזיות ואת כלי התקיפה המרכזיים בחצי השנה האחרונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר