המכונית הבאה שלכם תישא לוגו של יצרן סלולר

החיבור בין תעשיית הרכב לתעשיית הסלולר
סמל אפל ברכב
צילום: אוטומוביל איטלה flickr

המבט אל העתיד של תעשיית הרכב משקף את החיבור הבלתי נמנע עם תעשיית הסלולר. מומחי הרכב הגדולים יספרו לכם, ובצדק, שתעשיית הרכב לא זיהתה בזמן את המהפכה הסלולרית ולפיכך יצרניות הרכב לא התכוננו כראוי לכניסה המשמעותית כל כך של הטלפונים החכמים לחיינו. התגליות האחרונות בשוק הרכב והסלולר הן רק ראשיתו של עידן חדש שאת התוצאות שלו נתחיל לראות בעוד חמש עד עשר שנים, ומשם השמיים הם הגבול – תרתי משמע, בזכות מכוניות מעופפות ועוד מוטציות מוטוריות שכאלה שימלאו כל פינה בסביבה.

ההתרגשות מעצם החיבור בין הטלפון החכם למערכת המולטימדיה חלפה מזמן ויצרניות הרכב מחפשות כל דרך אפשרית ליישר קו עם עולמות הסלולר. כיום מציעים לנו שיקופים שונים של מסך המכשיר האישי, התאמות והעתקות של מסך הנייד שלנו למסך המולטימדיה של המכונית, וזה נכון לכל סוג של מערכת הפעלה של סלולרי, בין שאתם מחזיקים מכשיר בטכנולוגיית אנדרואיד או בטכנולוגיה של אפל. כך או אחרת, כל הרעיון הוא שנרגיש שהכול קל ופשוט בכל פעם שאנחנו מתפעלים את המכונית, בדיוק כפי שאנחנו מתפעלים את הטלפונים שלנו, שכבר מזמן הפסיקו להיות טלפונים. הנחת העבודה הנכונה היא שהמכשיר המוביל הוא הטלפון שלנו, ולכן המכונית רק צריכה להתאים את עצמה לעניין ולהציג את מה שאנחנו מכירים במסך. משם הכול קל ופשוט.

האם זה באמת קל פשוט? כנראה לא כל כך. כמות עצומה של תקלות ובעיות נוצרות בהתנגשות בין טכנולוגיית הסלולר לטכנולוגיה של מסכי המולטימדיה במכוניות. די אם נספר לכם כי ברשימת דירוג האמינות של המכוניות בארצות הברית מככבות מכוניות שמספר תקלות המולטימדיה שלהן הוא הקטן ביותר לכל 100 שעות נסיעה או אלף ק"מ. דווקא יצרניות פרימיום עם טכנולוגיה מתקדמת נמצאות במורד הרשימה במיקום לא מחמיא, אבל זה מה שקורה כשהמהנדסים של שני התחומים לא ממש עובדים זה עם זה, ונוצרות התנגשויות. על ההתנגשויות האלה אנחנו משלמים – בזמן יקר, מידע אבוד, ובמקרים אחרים גם בסיכון אישי בגלל אי סנכרון של מפות ניווט או מכשולים בדרך.

השלב המתבקש הבא הוא חברת סלולר שתרכוש חברת רכב ותייצר מכוניות סלולריות מלאות, או חברת רכב שתרכוש חברת סלולר וכך תכיל את כל הטכנולוגיה במערכת הבסיסית של כל אחת מהמכוניות שלה. מהלך זה יקדם את התחום משמעותית.

אם נביט אחורה אל העבר, נגלה כי היו כבר מספר נסיונות לשיתופי פעולה מסוימים בין העולמות, בדיוק מאותם שיקולים טכנולוגיים, אבל הבעיה העיקרית היא ששני התחומים נעים בקצב אחר ולכל אחד מהם יש יעדים אחרים. לרגע זה נראה מייאש ונדמה שלעולם לא ייפגשו שני הצדדים במחשבי המהנדסים והמתכננים, במעבדות הפיתוח והבדיקה ולבסוף ברצפת הייצור. חשבו לרגע על כמות היישומים שהטלפון שלכם מסוגל לבצע בכל תחום של החיים ומעולמות שונים של פנאי, מקצוענות ואפילו בריאות, ואז שאלו את עצמכם, האם המכונית כבר יודעת לעשות את אותם הדברים?

חלק ניכר מתהליכי האישור של טכנולוגיה בעולמות הרכב נמצא בידי הרגולציה הטכנולוגית המקומית בכל מדינה. אתם בוודאי יודעים שאם תשכרו רכב באירופה, תוכלו להפעיל את מערכות הניווט שלו בלי Waze ולקבל את כל הפונקציות על מסך המולטימדיה, על לוח השעונים וגם במקרים מסוימים על השמשה הקדמית, אם יש למכונית תצוגה עילית (HUD). אבל אותה מכונית בדיוק לא תוכל להסתייע במערכות הללו במדינה אחרת בגלל ענייני אישור תקינה מקומיים לתדרים, פתיחת מפות וכו', ולכן באותה מדינה נשתמש תמיד ב-Waze ולא במערכות המקוריות, והנה אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה, כי Waze נמצאת בטלפון של כל אחד מאיתנו.

נכון לכתיבת שורות אלה יצרנית הסלולר סאמסונג "מייצרת" מכוניות בקוריאה ומוכרת אותן תחת המותג הקוריאני, אבל מבט אחד מבהיר את הסיפור: המכוניות הן מכוניות של רנו הצרפתית, שחתמה על הסכם עם סאמסונג וגם נהנית מטכנולוגיית הסוללות של יצרנית הסלולר הקוריאנית לטובת המכוניות החשמליות שלה. אם קפצתם לביקור בסיאול בירת קוריאה הדרומית והזמנתם מונית לשדה התעופה והמכונית שהתייצבה לשירותכם נושאת לוגו של סאמסונג – אין זו טעות, אבל פרט ללוגו בגריל הקדמי אין שם כלום, המכונית היא ככל הנראה רנו פלואנס או אחרת.

על פניו מדובר בתוהו ובוהו שלא ייפתר לעולם, אבל לאחרונה הגיעה שמועה על החיבור המתבקש בין יצרנית הטכנולוגיה אפל, שהמציאה את ה-iPhone, ליצרנית המכוניות הקוריאנית יונדאי. על הפרק תכנון ושיתוף פעולה לייצור של המכונית החשמלית והאוטונומית של אפל, ואולי המכונית הבאה שלכם תישא לוגו זהה לזה שעל הטלפון שלכם.

השמועה יצרה גל ענק של ספקולציות בכל קצות העולם הן במישור הטכנולוגי והן במישור הפיננסי, והמשמעויות גדולות וכבדות מאוד. אבל עוד בטרם החלו הספקולציות להתעופף לשלב הבא, יונדאי ציננה את ההתלהבות ואמרה שהיא קיבלה פנייה ממספר גורמים (מבלי לפרט) שמעוניינים בשיתוף פעולה לפיתוח מכוניות אוטונומיות. ההודעה שהתפרסמה בתחילת הסיפור בקוריאה, הטיסה את המניה של החברה בכ-20%, הזינוק הגדול ביותר שלה מאז 1988, וכך נוספו עוד 8 מיליארד דולר לשווי של החברה. מנגד, היצרן האמריקני עצמו מילא את פיו מים בעניין ולא פרסם שום התייחסות לשת”פ המדובר עם יונדאי. כך או כך, הדרך למכונית אוטונומית מתוצרת אפל עדיין ארוכה ותידרשנה לפחות חמש שנים כדי להציג את המכונית הראשונה. ב-2018 קיבלו 29 מעובדי החברה מכתבי אזהרה על כך שהדליפו ידיעות על כוונתה של אפל להיכנס לשוק הרכב. מלבד זאת שמענו רק את מנכ"ל החברה טים קוק, שב-2012 אמר שמוקדם לדבר על תכניות מוטוריות.

הסיפור הזה הוא הרבה מעבר לגישוש וניסוי לחיבור בין חברות טכנולוגיה. בתקופת הקורונה הנוכחית ולנוכח ההאטה בשוק הרכב, קברניטי הטכנולוגיה בעולם מוצאים הזדמנות מצוינת להתכונן טוב יותר לדבר הבא – מכוניות אוטונומיות וחשמליות גם יחד. יונדאי כבר התחילה לממש את התכנית החשמלית שלה ובשנה הבאה תהיה לה מכונית ברמה 3 של נסיעה אוטונומית, וזה יפתח שער לשיתופי פעולה עצומים. חברות רכב רבות זקוקות לטכנולוגיה של הסלולר וחברות סלולר רבות זקוקות לטכנולוגיה ולמשאבי הייצור של חברות הרכב. אם נרצה או לא, נראה שהחיבור יהיה בלתי נמנע, ובשנים הבאות נתחיל לנהוג בטלפון או לגלוש ברכב, ואולי גם וגם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. למעשה בסלולר זה מחשב. ובאמצעות האינטרנט הוא הופך למכשיר בקרה על הרכב המתקדם

  2. סוף סוף גם באתר הזה התחלתם לדבר על מכוניות, מה שכל כך מעניין אותי

  3. המכשול אולי הכי גדול בכיוון ההתפתחות האמור אלה סיכוני הסייבר. תחשבו מה יקרה אם מישהו יתחבר מרחוק למערכות הממוחשבת בכלי הרכב. וזה כבר קרה.

  4. רק זה חסר לנו
    שאפל תשתלט גם על ענף הרכב
    בסוף ישתלטו על כל חיינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ליד מסך מחשב

אתריום

כיצד רוכשים