שודדי האינטרנט

מגמת הגניבות בסייבר הולכת ומתגברת
צילום תדמית סייבר
צילום: pixabay.com

ההאקרים, הנוכלים והגנבים אינם נחים לרגע. הם לא מפסיקים להמציא טכניקות חדשות איך לגנוב או לשדוד דרך האינטרנט. בכל פעם שהרשויות מגלות דרך איזו פִּרצה הם הצליחו לחדור וסותמים אותה, הם מוצאים פרצה אחרת. אחד הגופים שמושך אליו מאמצים רבים של האקרים הוא הבנקים. שם יש הרבה כסף.

לפי אומדן של אגף הסייבר של החברה הבריטית BAE Systems, הגניבות דרך הסייבר נעשות, למשל, באמצעות סחיטה מארגונים ומחברות גדולות לאחר השתלטות על מערכות המחשב שלהם. ראו את מאמרו של יונתן קורפל (23/7/2020) על הסחיטה בסך רבע מיליון דולר מחברת סאפיינס. סחיטה, גניבת רשימות של לקוחות וסודות מסחריים וכיו"ב בשנה מגיעה לסכום של בערך 1.5 טריליון דולר.

לאחרונה התגלתה שיטה המשלבת פריצה אל מערכות המחשבים של הבנקים והפעלת מנגנון של בני אדם. נקודת התורפה שבה נגנב הכסף בפועל היא הכספומטים. מרכז הפעולה הוא פריצה אל המחשבים שמפעילים ומנטרים את הכספומטים כך שהמכשירים יפלטו כסף. תפקידם של האנשים, "חיל הרגלים" של הפעולה, הוא להיות על יד הכספומט בדיוק בזמן שהוא פולט כסף ולאסוף אותו. לאחרונה גילו הרשויות שבלילה אחד פרצו לכספומטים ב-28 מדינות.

ברור שפעולה בהיקף כזה יכולה להתבצע רק על ידי ארגון פשע גדול מאוד או על ידי מדינה. הרשויות האמריקאיות חושדות שמי שעומדת מאחורי הגניבות האלה לאחרונה היא קוריאה הצפונית, שהיא גם זו שגנבה יותר מ-100 מיליון דולר מן הבנק המרכזי של בנגלדש, אירוע שעל אודותיו כתבתי כאן לפי יותר משלוש שנים. צריך לזכור: "פרצה תמיד קוראת לגנב". תקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

 1. אין אפילו דקה
  שבה לא מתרחשת מתקפת סייבר על מערכת כזו או אחרת בעולם
  לפנינו כולם!

 2. ברור שהיא אמצעי נוח להגיע לכולם. ופרצות יש תמיד. בעיקר בגלל ניהול גרוע.

 3. שטו בים הסוער
  הסתערו עם חרבות
  היום אלה האקרים
  והערצה שלנו תמיד מספר איך הם יושבים כשבידו שמאל כוסית אלכוהול, וביד ימין עכבר מחשב
  וברגע הם משתלטים לך על מערכות המידע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

זוג קשישים

מפלגות הפנסיה

ראוי שיהיה ייצוג פוליטי לאזרחים הוותיקים בישראל

צילום תדמית סייבר

החגיגה נגמרה

הסיבות למשבר בהייטק ולאן הולכים מכאן