גנבים לא בוחלים באמצעים

גניבת כספים מטלפונים סלולריים
טלפון נייד

ב-23.7.2020 כתב כאן יונתן קורפל על סחיטת סכום גדול של כסף (רבע מיליון דולר) מחברת "סאפיינס".

אבל לא רק חברות כמו סאפיינס נתונות לסכנה זו. זאת אשליה לחשוב שהרמאים והנוכלים לא גונבים גם מאנשים בודדים ואפילו מאנשים עניים. כמו שאמר רמאי אחד שנתפס ושאלו אותו למה הוא גנב בגדים ישנים שהיו תלויים בחצר לייבוש, "מרווחים קטנים לא מתרוששים".

ארגון שלא למטרת רווח ששמו CGAP) Consultative Group to Assist the Poor), שהוא בעצם זרוע של הבנק העולמי, עשה לפני שנה סקר בשלוש מדינות עניות: הפיליפינים, גאנה וטנזניה, כדי לברר כמה גונבים שם כסף מאנשים שמקיימים חשבון כסף באמצעות הסמארטפון שלהם. בארצות האלה ובארצות דומות לאנשים רבים אין חשבון בבנק, אלא רק בסמארטפון.

בסקר התברר שבפיליפינים ניסו לגנוב מכל האנשים שהשתתפו בסקר. מ-83% ניסו ולא הצליחו כי בעל הטלפון נזהר, ומ-17% גנבו. בגאנה ניסו לגנוב מ-56% מהנסקרים ולא הצליחו כי בעל הטלפון ניתק את הניסיון של הנוכל; מ-12% גנבו כסף. בטנזניה, המדינה הענייה מבין השלוש, מ-27% ניסו לגנוב ולא הצליחו, ומ-17% גנבו כסף.

אם אתם מכירים מישהו שמקיים חשבון כסף בסמארטפון שלו, כפי שממליצים היום כל הבנקים וחברות הטלפונים, ספרו לו על הסקר והמליצו לו להיזהר. זאת אשליה לחשוב שהנוכלים והרמאים מתרכזים דווקא בארצות עניות. להפך, סביר שהם מנסים במקום שיש כסף.

תקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. לאור העובדה שרוב התשלומים בעתיד הקרוב יעשו בטלפונים המיידיים.

  2. באיזה עשרת דיברות כתוב שרוב התשלומים ייעשו בטלפונים סלולריים?
    ולכל מי שקורא תגובון זה – אל תתפתו להכניס את הבנקאות שלכם לנייד. זה מתכון לצרות בלי סיף. בשביל מה כל "המודרניזציה" הזו? האם בשביל שאיזה שהוא גורם פרוטקציוניסטי יקבל עבודה מיותרת מהבנקים?

  3. אתגרי הטכנולוגיה ולכן מהווה טרף קל יחסית לפושעים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

זוג קשישים

מפלגות הפנסיה

ראוי שיהיה ייצוג פוליטי לאזרחים הוותיקים בישראל

צילום תדמית סייבר

החגיגה נגמרה

הסיבות למשבר בהייטק ולאן הולכים מכאן