העתיד כבר כאן

5 עובדות על צ'אטבוט – הרובוט שמנהל שיחות ממוחשבות
תמונה של טדי
טדי לזבניק

רובנו מכירים את סירי, הסייעת הווירטואלית של אפל, שיכולה לענות על שאלות ואף לתת לנו מגוון המלצות. אל הסייעות הווירטואליות מצטרפים הצ'אטבוטים, שנועדו למלא משימות שונות עבור בני האדם.

צ'אטבוט (Chat-Bot) הוא רובוט שמנהל שיחות ממוחשבות ואוטומטיות באמצעות הודעות מיידיות. הוא "חי" בסביבה של רשתות חברתיות ואתרים. הצ'אטבוט יכול לתת לנו אינפורמציה, לענות על שאלות, מאפשר לתת מענה ללקוחות, לספק מידע ולהניע אותם לרכישה. כפי שאמר מנכ"ל מייקרוסופט סאטיה נאדלה: השיחה עם המחשב תהפוך למעשה לממשק משתמש הבא, לדרך שבה אנו מתקשרים עם הטכנולוגיה.

חמש עובדות על צ'אטבוט:

ראשית, לא צריך קוד כדי לבנות צ'אטבוט – בעבר גם בשביל לבנות אתר היה צורך ביכולות תכנות וידע במחשבים, אבל עם הזמן הומצאו דרכים המאפשרות בניית אתר בלי שורת קוד אחת אפילו. הצ'אטבוטים הולכים בדרך הזאת ונוכל לראות כלים שונים ליצירה של צ'אטבוט שמתאים לכל עסק בלי קוד בכלל.

שנית, הצ'אטבוט מדבר, ממש כמו בן אדם אמיתי. במקום לשלוח הודעות כתובות לחברים או לכתוב תזכורות לפגישות, נוכל לדבר עם הצ'אטבוט וייתכן שבקרוב אפילו נוכל לעשות זאת בעברית.

שלישית, סמול טוק עם הצ'אטבוט – עד היום הצ'אטבוטים ידעו לענות רק על הצורך שעבורו הם נבנו, ובעצם, בשונה משיחה בין אנשים, צ'אטבוטים לא ידעו "להעביר את הזמן" בשיחה… כיום, בעזרת היכולות לקרוא ולהבין מידע על ידי מחשב, נוכל לנהל גם שיחת חולין עם הצ'אטבוט.

רביעית, הוא דווקא מצחיק – עד כה הצ'אטבוט ענה לכם ברשמיות מוגזמת ובצורה יבשה. אולם בזכות צעדים גדולים במחקר על ציניות וחוש הומור (אגב, מחקר כחול-לבן) הצ'אטבוטים של 2018 יוכלו להבין בדיחות ואפילו לספר לכם איזו בדיחה, אם תהיו ממש נחמדים.

ולבסוף, עובדה חמישית ואחרונה, הצ'אטבוט מבין אותי – בזכות המידע שיש לנו היום על האופן שבו אנשים מתנסחים בשפות שונות כאשר הם מצויים במצבי רוח שונים, אפשר יהיה ללמד את הצ'אטבוט להבחין בין מצבי הרוח הללו רק על ידי הודעת טקסט! אם אתם שמחים – הוא שמח ואם אתם עצבניים הוא ינסה למצוא לכם פתרון כמה שיותר מהר… זה ממש נחמד שיש מישהו (או משהו) שפשוט יכול להבין אותנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. אני לא מהתחום וכל פעם נפעמת מהמירוץ המטורף של הטכנולוגיה והמחשבים. למדתי משהו. קצר ולעניין.

  2. ההתפתחויות הטכנולוגיות מדהימות אפילו אותי שלמדתי בזמנו מערכות מידע.

  3. יחסי מין עם רובוט שידע לענג הכי טוב ואותו רובוט את שני המינים. אם זה נכון אז הגענו לדעתי לקצה.

  4. כאשר מבלבלים בין הצהרות שיווקיות לבין הערכות עובדתיות נופלים בפח. אבל, אל דאגה, אתם לא תזכרו את התחזיות האלה כאשר "יופיע" הדור הבא של פיטבוטים דיגיטליים.שוב תודהמו מההתפתחות המבטיחה הבטחות ותשכחו מהן בסיבוב הבא.

  5. תמשיכו בדרך הזאת של עדכון שוטף על הכיוונים החדשים. דרך נכונה ללמוד עךליהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

וידאו לעסקים

מה חשוב לקחת בחשבון בעת צילום?