ביטוח נסיעות לחו"ל

כל מה שצריך לדעת על החברות המבטחות ועל הפוליסות
תמונה של זיו
פרופסור זיו רייך

הקיץ כבר כאן, בעוד ימים אחדים יתחיל החופש הגדול, רובנו מבקשים לקחת פסק זמן מחיי היום יום האינטנסיביים – עבודה או לימודים – ולצאת לחופשה. חלק מאתנו מעדיפים חופשה בארץ וחלקנו מבקשים ליהנות מהיופי ומהאטרקציות התיירותיות בחו"ל.

כדי לצאת לחופשה בחו"ל עליכם לקנות את כרטיסי טיסה, להזמין בית מלון, להגיע לנמל התעופה ולהמריא אל החופשה הנכספת! אבל רגע לפני – האם דאגתם לביטוח נסיעות לחו"ל?

לכל אדם בישראל מעצם היותו אזרח במדינה, יש ביטוח בריאות ממלכתי לפי חוק הבריאות, הביטוח שניתן דרך קופות החולים ומאפשר לכל אזרח לקבל טיפולים רפואיים ולרכוש תרופות מסל התרופות. אך האם הביטוח הזה תקף בחו"ל?

חשוב מאוד לדעת שברגע שיוצאים מגבולות מדינת ישראל, ביטוח הבריאות לא תקף ואתם אינכם מכוסים עוד. כלומר אם הגעתם למדינה זרה, נפגעתם ונגרם לכם נזק כלשהו, אינכם זכאים לשום טיפול רפואי או עזרה. להפך, את ההוצאות בגין הנזק הבריאותי אתם תשלמו.

ומדוע? מפני שאינכם זכאים לשירותים שניתנים לאזרחי המדינה הזרה שבה אתם מבקרים. לשם כך יש צורך בביטוח נסיעות לחו"ל.

מהו, אם כן, ביטוח נסיעות לחו"ל ומה הוא כולל? ביטוח זה מאפשר למבוטח שנגרם לו נזק, לקבל טיפול מהיר בבתי חולים בחו"ל, כמו גם הגנה רפואית וכלכלית, במקרה הצורך, בחו"ל.

אם אכן נגרם נזק, ישולמו עלויות והוצאות כספיות עבור אשפוז, ביקור רפואי וקבלת תרופות על ידי המבטח. במידת הצורך ישלם המבטח עלויות הטסה רפואית לישראל, וכן פיצוי כספי במצב של נכות לפי סכום שנקבע מראש בפוליסה. ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לעזור למבוטחים. ללא ביטוח כזה יהיה קשה למבוטחים לעמוד בהוצאות באופן פרטי.

להלן אפרט שלוש אפשרויות לביטוח נסיעות לחו"ל שקיימות בישראל:

הראשונה, ביטוח נסיעות לחו"ל דרך חברות כרטיסי אשראי – זהו ביטוח בסיסי לנוסעים לחו"ל שניתן בחינם. נדרש רק להודיע לחברת כרטיס האשראי על הנסיעה לחו"ל ולהפעיל את הביטוח. ביטוח דרך חברת כרטיס האשראי מכסה לתקופה של עד 55 יום. אולם יש לדעת שביטוח זה לא מכסה את כל העלויות ומצריך השתתפות עצמית, למשל, אם העלויות בגין אשפוז הן 3500 דולר, הפוליסה מכסה עד 2000 דולר והשאר צריך המבוטח לשלם מכיסו.

האפשרות השנייה, ביטוח נסיעות לחו"ל דרך קופות החולים – הביטוח הזה דומה לביטוח דרך חברות הביטוח מבחינת העלויות, נחשב לביטוח זול – כמה עשרות שקלים. אבל מבחינת הכיסויים הוא דומה יותר לביטוח שנרכש דרך חברת כרטיס האשראי, שכן חלק מקופות החולים מגבילות את עלויות האשפוז, ואז המבוטח נדרש לשלם מכיסו הפרטי. כמו כן, קופות החולים מגבילות את סכום הפיצויים הניתן למבוטח.

השלישית, ביטוח נסיעות לחו"ל דרך חברות הביטוח – זהו הביטוח המומלץ ביותר היום. זהו ביטוח זול יחסית – כמה עשרות שקלים, ניתן לרכוש אותו זמן קצר לפני הנסיעה לחו"ל, ללא הגבלה לתקופת הביטוח, והכיסויים המוצעים הם טובים ומורחבים יותר מהפוליסה הרגילה. ניתן, כמובן, גם להרחיב את הפוליסה ולכלול בה עוד כיסויים בהתאם לאופי הנסיעה וצרכיה.

דוגמה לדמי ביטוח בחברת הראל:

גיל המבוטח                     דמי הביטוח ליום                                תקופה מרבית

17-0                                        1.40 $                                     180 יום

50-18                                      1.46 $                                     180 יום

60-51                                      1.92 $                                     180 יום

75-61                                      2.95 $                                     45 יום

85-76                                      3.80 $                                     15 יום

הערה: דמי הביטוח ליום כוללים ביטוח כבודה (0.20$)

חברות כרטיסי האשראי, קופות החולים וחברות הביטוח מציעות כמה סוגים של ביטוח נסיעות לחו"ל. כל סוג מיועד לענות על צרכים של לקוחות שונים, לדוגמה: אנשי עסקים, מטיילים, תרמילאים ועוד.

ביטוח נסיעות רגיל – זהו ביטוח בסיסי מבחינת הכיסויים, המצומצמים יחסית. ביטוח זה מתאים בדרך כלל למטרות טיול או נופש ולנסיעות קצרות.

ביטוח נסיעות לחו"ל לתרמילאים – זהו ביטוח רחב יותר מהביטוח הבסיסי, והוא מיועד לרוב לצעירים. הכיסויים בביטוח הזה הם לפעילויות אקסטרים, לאטרקציות ולהגנה על מטענים. תקופת הכיסוי ארוכה מזו של הביטוח הרגיל.

ביטוח נסיעות לאנשי עסקים – את הביטוח הזה אפשר לרכוש לתקופה יומית או שנתית, כי הוא מיועד לאנשים שנוסעים הרבה לחו"ל במהלך השנה. הוא כולל בתוכו כיסוי לכבודה, למחשב נייד ולציוד המשמש בעבודה, וגם פיצוי על ביטול הטסה ועוד.

ביטוח נסיעות לנשים בהיריון – זהו ביטוח מורכב ויקר יחסית שעלול להגיע למאות או לאלפי שקלים, וכולל בתוכו כיסויים ייעודיים לנשים בהיריון.

הכיסויים העיקריים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל רגילה:

כיסוי רפואי – הכיסוי החשוב ביותר בפוליסה, המעניק למבוטח תרופות ואשפוז עקב מחלות בחו"ל, וגם תשלומים כספיים עבור האשפוז והטיפול הרפואי בחו"ל. מגיע לכ-1,000,000 ₪.

כיסוי מטענים: כיסוי חשוב שמכסה את המזוודות עד תקרת סכום מסוימת, וגם מכסה את הפריטים היקרים שיש למבוטח.

פיצוי במקרה מוות: כיסוי במקרה של מוות בחו"ל שנגרם עקב תאונה. הכיסוי הוא עד תקרה מסוימת בסביבות 100,000 ₪.

כמו כן אפשר לרכוש הרחבות לפוליסות לשם כיסויים ייחודיים: הגדלת הפוליסה הרגילה לכיסויים לספורט אתגרי כמו סקי ואטרקציות מסוכנות; הרחבת הכיסוי הרפואי, כמו למשל, הגדלת סכום גבול אחריות המבטח להוצאות רפואיות; הרחבה להוצאות מיוחדות, כגון, ביטול או קיצור נסיעה או הוצאות משפטיות.

חשוב לציין שפוליסת הביטוח הרגילה לא כוללת כיסוי במקרה של החמרה במצב בריאותי קיים, כלומר כשלמבוטח יש מחלה קיימת והיא מחמירה בחו"ל, לכן תמורת תשלום נוסף ניתן לרכוש הרחבה המיועדת לכסות החמרה פתאומית שנגרמה למבוטח במצבו הקיים. כמו למשל, אדם חולה סרטן שנכנס לתרדמת בחו"ל בגלל המחלה שלו.

לסיכום, כל אדם שנוסע לחו"ל צריך לוודא שרכש את הכיסויים העיקריים, כגון כיסוי רפואי וכיסוי מטען, ואני ממליץ לכל אחד מכם להרחיב את הפוליסה בהתאם לצרכים האישיים שלכם, ולוודא שיש לכם גם כיסוי להטסה רפואית לארץ. חופשה נעימה!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

  1. הביטוח הפרטי דרך חברות הביטוח יקר יותר אבל הכיסוי גבוה משמעותית.

  2. לא ב0שביל זוטות אבל בעיה קשה עם ניתוחים והטסה משהו שיכול לרושש.

  3. של חברות הביטוח. כומר: התעריפים מנופחים מאוד והפראיירים משלמים.

  4. מדובר במיליארדים מידי שנה בארצנו הקטנטונת. הפראיירים לא מתחלפים.

  5. מה בדבר ביטוח נסיעות לחול (ארה"ב) לאדם בן 72, כולל ביטוח למקרה קורונה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן