שבירת מיתוסים נפוצים על תאונות דרכים

ביטוח רכב
נהג בודק רכב שנפגע
תמונה: freepik.com

למרבה הצער, למרות המאמצים הרבים למנוע תאונות דרכים, הן עדיין מתרחשות בתדירות מדאיגה. כדי להתמודד באופן הכי טוב שאפשר עם מצבים כל כך מלחיצים, כדאי להתנער מתפיסות מוטעות ולפעול רק על בסיס עובדות מוצקות.

לפני שאנחנו מנפצים מיתוסים, נדגיש את החשיבות של ביטוח רכב מקיף. חפשו עבור ביטוח רכב מחיר נוח ותנאים מעולים, על מנת להגן על עצמכם מפני כל תרחיש.

מיתוס 1: אם אתם לא מרגישים כאב מיד, אתם בסדר

מציאות: פציעות כגון צליפת שוט או דימום פנימי עשויות שלא להתבטא בסימפטומים באופן מיידי. גם האדרנלין וההלם מהאירוע עלולים להקהות את הכאבים והחושים שלכם באופן זמני. חיוני להתייעץ עם רופא ולבצע בדיקה יסודית לאחר תאונה, גם אם אתם מרגישים בסדר גמור בהתחלה.

מיתוס 2: המשטרה קובעת מי אשם

מציאות: אמנם דו"ח המשטרה הוא ראיה קריטית, אבל הוא לא מכריע בקביעת אשמה בתאונת דרכים. חברות הביטוח עורכות את החקירות שלהן ועשויות להגיע למסקנות שונות על סמך ראיות כמו עדי ראייה, תמונות, סרטונים ונתונים אחרים.

מיתוס 3: עליכם להגיש תביעה מיידית

מציאות: אמנם זה מועיל להגיש תביעת ביטוח בהקדם האפשרי, אבל בדרך כלל יש לכם מרחב פעולה מסוים, בהתאם לפוליסה ולחוק ההתיישנות (7 שנים עבור תאונות דרכים, ותביעות נזיקין בכלל). החמצת "שעת הזהב" לא בהכרח אומרת שתביעתכם תידחה, אך עיכוב זה עלול להקשות על איסוף ראיות או עדויות.

מיתוס 4: הביטוח מכסה את כל העלויות

המציאות: הכיסוי הביטוחי תלוי בפוליסה הספציפית שלכם. פוליסות של ביטוח חובה ומקיף מכסות הוצאות רפואיות, תיקוני רכב ועלויות אחרות, אך לא כולן מציעות את אותה רמת הגנה. קראו תמיד את התנאים, ההגבלות וההרחבות כדי לדעת למה אתם זכאים.

מיתוס 5: אם אתם אשמים בתאונה, אתם לא יכולים לקבל פיצוי

מציאות: בישראל, קיים "חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים", אשר קובע כי אין השפעה לאשמה על זכאות לפיצויים. כל מי שנפגע בתאונה יכול לקבל פיצוי מחברת ביטוח החובה של הרכב הפוגע, גם אם הוא שלו.

מיתוס 6: חגורות בטיחות גורמות ליותר נזק מתועלת

מציאות: עדויות סטטיסטיות תומכות באופן גורף בשימוש בחגורות בטיחות, אשר מפחיתות את הסיכון לפציעה חמורה או מוות בתאונות דרכים. כל טענה שחגורות בטיחות גורמות יותר נזק מתועלת אינה נתמכת במחקר אמין.

סיכום

מידע מדויק הוא חיוני בכל הנוגע להתמודדות עם תאונות דרכים. על ידי ניפוץ המיתוסים הנפוצים הללו, אנו מקווים להכין אתכם טוב יותר להתמודדות עם תאונה (חלילה), ולעזור לכם לקבל החלטות מושכלות המגנות על רווחתכם ועל זכויותיכם המשפטיות.

הקפידו להחזיק פוליסה עדכנית ותקנית של ביטוח רכב מקיף, והתייעצו תמיד עם אנשי מקצוע כמו רופאים, עורכי דין וסוכני ביטוח לקבלת הדרכה אישית המותאמת למצבכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן