יועץ פרישה לפנסיה

נקודת מבט פסיכולוגית
מטבעות כסף
תמונה: freepik

פרישה היא תקופת חיים שהולכת ומתארכת בעולם המפותח, ומספר הגמלאים גדל בהתאם, מה שמוביל להטלת ספק בחוזק מערכת הביטוח הלאומי ורשת הביטחון הסוציאלית בכלל. תכנון פיננסי לפרישה מורכב מסדרת הפעילויות הכרוכות בצבירת עושר לכיסוי צרכים בשלב החיים שלאחר הפרישה מהעבודה.

ההשלכות השליליות לטווח הקצר, האמצעי והארוך של תכנון פיננסי לקוי לפרישה לא משפיעות רק על יחידים, אלא גם על משפחותיהם המורחבות, בתיהם, ובסופו של דבר מייצרות השפעה בלתי רצויה על החברה כולה.

יועץ פרישה לפנסיה מציג מודל התנהלות כלכלית נבונה

המודל הכלכלי של תוכנית פרישה לפנסיה מוצע להבנת הסיכונים הכרוכים בהימנעות מהתנהלות כלכלית נבונה, וקבלת תובנות לגבי ההשלכות. מנקודת מבט זו, יועץ פרישה לפנסיה מציע מודל מבטיח זה, כולל המספר הרב של המשתנים הנכללים המציעים דרכים חדשות להעמקת הבנת חשיבות החיסכון לפנסיה.

התמקדות בכל ממד של המודל, תפקיד הגיל ומשתנים פסיכו-סוציאליים הקשורים לאינדיקטורים דמוגרפיים כגון מגדר, מצב בריאותי ומצב משפחתי, מאפשרים ליועצי פרישה להציג הצעות לקידום מדעי של תוכנית פרישה לפנסיה.

תכנון פיננסי לפרישה: מבט פסיכו-סוציאלי

מנקודת מבט חברתית, הזדקנות האוכלוסייה הגבירה את הלחץ על מערכות הפנסיה הציבוריות. כעת נראה ברור שהחברה לא תוכל להבטיח איכות חיים בפנסיה אלא אם אנשים יחסכו מטעמם, כולל פנסיה פרטית שמובילה יועץ פרישה לפנסיה לעודד את לקוחותיו לאמץ מדיניות אקטיבית יותר ויותר שנועדה לגרום להם להיות מעורבים בתכנון הכלכלי שלהם לגיל הפרישה.

תוכנית פרישה לפנסיה מורכבת מסדרת הפעילויות הכרוכות בצבירת עושר לכיסוי צרכים בשלב שלאחר הפרישה של החיים. זה הכרחי בגלל ההשפעה השלילית הגבוהה, הבינונית והארוכה של תכנון לקוי.

אבל פעילות זו מורכבת מכמה סיבות. שימו לב:

ראשית, לרוב האנשים אין את הידע הדרוש כדי לקבל החלטות חיסכון והשקעה מיטביות, ולכן הם שוכרים שירותי יועץ פרישה לפנסיה. שנית, תכנון פרטני כפוף לגורמים רבים, כגון הכנסה, קריירה מקצועית או בריאות, אשר, יתר על כן, מתקשרים זה עם זה.

שלישית, אנשים עלולים לחוות חרדה ולפתח עמדות שליליות כלפי התבוננות בשלבים האחרונים של החיים ובתכנון, ובסופו של דבר להימנע מביצוע ומימוש תוכנית פרישה לפנסיה.

תוכנית פרישה לפנסיה היא תחום ההתמחות המקצועי של כלכלנים, רואי חשבון ויועצי פרישה לפנסיה

לאחרונה, כלכלנים מצאו ש"מערכת של מבני הסבר קוהרנטיים" שימושיים להבנת התנהגות כלכלית במושגים פסיכולוגיים, מה שהוביל לזיהוי הקשר בין הבנת חשיבות הכספים בפרישה לבין ההשפעה הפסיכולוגית של התהליך.

יועץ פרישה לפנסיה משלב בהדרגה משתנים מדיסציפלינות אחרות ומעודד את לקוחותיו להתנהל לפי מודל משולב של תכנון פרישה. מגוון רחב של משאבים אישיים נלקח בחשבון כמנבא רלוונטי להסתגלות מוצלחת לפרישה, ובגישה זו, אנשים שמתנהלים לפי מודל כלכלי נבון לקראת הפרישה, מצליחים לחסוך מספיק כספים לקראת עתידם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן