הר הביטוח

מה זה וכיצד הוא משרת אותנו
כמה שטרות
תמונה: envato.com

במהלך חיינו, אנחנו נדרשים לרכוש לא מעט פוליסות ביטוח שונות. בחלק מהמקרים אנחנו צריכים לעשות את זה כחובה, מסיבה כזו או אחרת, ברוב המקרים נקנה פוליסות ביטוח כי הן יכולות לשרת אותנו במצבים שונים. אנחנו נהיה מוכנים לשלם סכום קבוע מדי חודש או סכום חד פעמי, פעם בשנה, בשביל ליהנות מתנאי הפוליסה. כך נוכל ליהנות מהכיסויים השונים שהפוליסה מציעה לנו.

לצערנו, הרבה פעמים אנחנו רוכשים עוד ועוד פוליסות, אף על פי שאנחנו לא באמת צריכים, בין אם זה בגלל שאנחנו לא בטוחים שיש לנו ובין אם בגלל סיבות אחרות. הרבה פעמים נוצרות כפילויות שגורמות לנו לשלם מחירים מוגזמים על פוליסות ספציפיות או על הצטברות שלהן. זה כמובן יוצר מצב שאנחנו מבזבזים כסף לחינם, בזמן שיש לנו אפשרות לחסוך, לרכוש פוליסה אחת ולהיעזר בה.

בדיוק לשם כך הוקם אתר הר הביטוח. מטרתו של אתר זה הוא לאפשר לנו לקבל דוח מלא על מצב הפוליסות שעומדות לרשותנו. כך אנחנו יודעים מה רכשנו בעבר, כמה אנחנו משלמים, האם הפוליסות בתוקף והאם בכלל אנחנו צריכים אותן.

איך האתר עובד ולשם מה הוא יכול לשרת אותנו?

אתר הר הביטוח מאפשר לנו, באמצעות פרטים אישיים, לקבל תמונה מלאה ומדויקת אודות כל הפוליסות שעומדות לרשותנו. האתר מאגד בתוכו מידע מחברות ביטוח שונות, וכך יש לנו אפשרות לדעת בדיוק אילו פוליסות עומדות לרשותנו והאם אנחנו זקוקים להן.

לאחר מכן, אנחנו יכולים לפנות אל חברות הביטוח ולהחליט כיצד לנהוג עם כל פוליסה. אם יש לנו פוליסות שאנחנו לא זקוקים להן יותר, אז אפשר לבטל אותן. אם יש לנו פוליסות כפולות, אז אנחנו יכולים לבחון מה לבטל והאם ניתן לאחד, ואם יש פוליסות שהתנאים שלהן לא מתאימים לנו יותר, אז אנחנו יכולים לבדוק אופציה לשנות אותן.

בכל מקרה, האתר מאפשר לנו להתנהל נכון יותר כלכלית וכן בהיבטים אחרים, בכל מה שקשור לפוליסות הביטוח שעומדות לרשותנו.

מי אחראי על האתר ומה רמת האמינות שלו?

אתר הר הביטוח הוא יוזמה של משרד האוצר במטרה להקל על המבוטחים לקבל את כל המידע בצורה ישירה ונכונה. עם זאת, במשך השנים נוצרו אתרים דומים של חברות פרטיות אשר מספקות הן את המידע שהאתר הממשלתי מציע והן מידע נוסף שהן מקבלות מחברות הביטוח.

רמת האמינות של האתר היא מאוד גבוהה, בין היתר בגלל העובדה שהוא עובד עם חברות שונות ולא עם חברת ביטוח אחת. צריך לומר, דרך האתר האפשר לקבל הרבה מאוד מידע וכלים שיכולים לעזור בנושא. כל מבוטח יכול לעשות בו שימוש אופטימאלי, הן בשביל לקבל מידע והן בשביל לחסוך עלויות על ידי בחירה אילו פוליסות להשאיר בידיו ואילו לא.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן