מנוע לאיתור כספים אבודים

הסיבות שעלולות לגרום לכספך ללכת לאיבוד
הרבה שטרות
צילום: freepik

על מנוע לאיתור כספים אבודים כבר שמעתם?

אין צורך לשבת ולשחזר את כל היסטורית חייכם. כיום, עם התקדמות העידן הטכנולוגי ניתן לדעת האם יש לכם כסף אבוד, בידי מי ועוד פרטים חשובים נוספים באמצעות דרך פשוטה: מנוע לאיתור כספים אבודים לפי תעודת זהות.

סיבות שונות עלולות להוות גורם לאיבוד הכסף שלכם. על סיבות אלו תוכלו לקרוא במאמר הנוכחי

החלפת עבודות

בכניסתכם למקום עבודה חדש ישנם כספי חיסכון המופרשים לכם מן השכר החודשי לתוך קרן או/ו קופת חיסכון.

כיום, אנשים רבים נותנים חשיבות רבה למימוש עצמי, הרגשת סיפוק ומיצוי יכולות אישיות בהשוואה לזמנים קודמים, בהם השכר היה מעל הכל.

לאור כך, יותר ויותר עובדים מוצאים את עצמם בסדרת החלפת מקומות עבודה, מה שבהרבה מקרים מהווה גורם אפשרי לאיבוד כספי חיסכון שהצטברו במהלך העבודה במקום העבודה הקודם.

מיפוי שגוי של ירושת כספי חיסכון 

אנשים רבים נוטים להוריש כספים למשפחתם המצומצמת או המורחבת טרם פטירתם. פעמים רבות היורשים אינם מודעים לבעלות הקיימת להם על כספי הירושה, מה שמביא לאיבוד סכומי כסף, שלעיתים, גבוהים ביותר.

משיכת כספים לא מלאה

לעיתים, עובדים זקוקים לכסף נוסף, מעבר למשכורת החודשית, מה שבהרבה מקרים מביא אותם למשוך חלק מכספי החיסכון השמורים בקופות ההפרשה שלו. איבוד כספים במקרה זה מתרחש כאשר אותו עובד שוכח מיתרת הכסף הקיימת בקופות ההפרשה.

שירותים טכנולוגיים משתנים

הטכנולוגיה כל הזמן נמצאת בהליך התפתחות והתקדמות, כך גם אתרי אינטרנט של הבנקים השונים. שינויים טכנולוגיים בהצגת הגופים המחזיקים בכספים המופרשים עשויים להביא לניתוק קשר של הלקוח עם גופים אלה.

אי מודעות לחשיבות כספי חיסכון

אי מודעות לחשיבות כספי חיסכון קיימת בעיקר בקרב צעירים שאינם אוהבים לחשוב יותר מדי קדימה, מה שבהרבה מאוד מקרים מוביל לאיבוד סכומי כסף גבוהים שהצטברו.

שינוי סוכן ביטוח

לעיתים, סוכן ביטוח עשוי להמליץ לכם בחום על חברת ביטוח מסוימת, ובמעבר אליה עלולים לחוש שיבושים שונים העשויים לאיבוד קשר הלקוח עם הכספים שהיו תחת חברת הביטוח הישנה.

תאגידים של חברות ביטוח וקופות גמל

כשחברת ביטוח מתאגדת עם חברות ביטוח נוספות או כשקופות גמל מתמזגות אחת עם רעותה נוצרת היררכיה מסובכת שבהרבה פעמים אינה מובנת ללקוח, מה שתורם לאיבוד קשר הלקוח עם גופים אלה.

המעסיק עלול להיות משבש קשר

ישנם מעסיקים שלא מקפידים לתעד את פעולות ההפרשות השונות של העובד בצורה סדורה. מה שגורם בהרבה מקרים לחוסר ידע של העובד לגבי הגופים המחזיקים בכספי החיסכון שלו.

אז גם את או אתה צעירים ולא חושבים יותר מדי קדימה, אנו בטוחים שלאחר קריאת מאמר זה הבנתם את החשיבות הטמונה במודעות לכספים המופרשים לגופים שונים, במעקב אחריהם וביכולת שלכם למצוא אותם בעזרת מנוע החיפוש.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות