מה כולל ביטוח מקיף?

השתתפות עצמית בביטוח מקיף - האם ואיך ניתן להוזיל
שעון סמלי
תמונה: pixabay

ביטוח מקיף הוא ביטוח הרכוש עבור הרכב המבוטח והוא כולל בתוכו גם ביטוח צד ג' עבור רכוש שנפגע ע"י הרכב המבוטח. הביטוח יכסה נזק לרכב או לרכוש שנפגע כתוצאה מתאונה, גניבה, שריפה וגורמים נוספים וכולל גם כיסוי במקרה של טוטאל – לוס. הוא אינו כולל גאדג'טים ותוספים שאינם חלק מהרכב עצמו, אך ניתן להוסיף לפרמיה כמה עשרות שקלים ולבטח גם אותם.

חבילות ביטוח מקיף בהתאמה לצרכי הלקוח

כיוון שרב הצרכנים לא בהכרח מבינים את ההבדלים בין שלל הביטוחים ורובם מחפשים מן הסתם את הכיסוי הביטוחי הגבוה ביותר במחיר הנמוך ביותר (ואפילו מעדיפים לפעמים לבטח צד ג' בלבד), חברות הביטוח יצרו חבילות מותאמות, המאפשרות בחירה בביטוח המתאים ביותר לצרכים של כל לקוח.

  • חבילות בסיס – כוללות את הכיסויים הבסיסיים – ביטוח הרכב וצד ג' ואלמנטים נוספים שרוב המבוטחים מעוניינים להיות מבוטחים עבורם, מעבר לנזק הישיר. למשל: הגנה משפטית, רכב חלופי ובחלק מהחברות גם ביטוח החלפת מנעול וביטוח עבור ארנק שנגנב מהרכב. חבילות אלו מאפשרות ללקוחות שהיו מסתפקים בצד ג', לקבל את הכיסוי של ביטוח מקיף במחיר הזול ביותר.
  • חבילות אמצע – מוסיפות על חבילות הבסיס כיסויים נוספים שהם פופולריים יותר אצל הלקוחות, כמו שירותי גרירה, טיפול VIP של נציג בזמן תאונה, כיסוי שבר שמשות, ועוד.
  • חבילות פרימיום – אלו הן חבילות ביטוח "הכל כלול" והן מרחיבות את החבילה, עם כיסוי לשמשות מקוריות, פגושים, כיסוי טוטאל – לוס לפי מחיר רכב חדש ועוד. הן גם מורידות את עלויות ההשתתפות העצמית.

ניתן כמובן עדיין להרכיב לעצמך את הפרמיה לפי הצורך הביטוחי האישי, באמצעות רכישה של ביטוח לרכב ולצד ג' והוספה של צרכים ספציפיים רלוונטיים. אולם בעידן שלנו, כשרב האנשים מעדיפים לבצע דברים מהר ובקלות, חבילות הביטוח יכולות מאד להקל על התהליך של רכישת ביטוח, כיוון שהן מבוססות על צרכיהם של רב הלקוחות. כל המידע כמובן קיים באינטרנט ואפשר לעשות את כל תהליך הרכישה עצמאית באופן מקוון.

מה ביטוח מקיף אינו מכיל?

יש כמה דברים שאינם מכוסים בביטוח המקיף:

  • אביזרים וגאדג'טים
  • תקלות מכניות או תקר שאינם כתוצאה מתאונה או גניבה
  • רשלנות – אם הנהג השאיר את הרכב מונע ופתוח, או אם נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול לדוגמה, חברות הביטוח לא יכסו את הנזק שנגרם.

כך או כך, מומלץ לבטח את הרכב בביטוח מקיף כיון שזה יכול לחסוך לכם עשרות ואף מאות שקלים במידה והרכב יהיה מעורב בתאונה.

השתתפות עצמית בביטוח מקיף – האם ואיך ניתן להוזיל אותה?

השתתפות עצמית היא סכום אותו המבוטח משלם עבור נזק לרכוש. זה סכום קבוע שהוסכם מראש בפרמיה. בעצם, יש טעם בהגשת תביעה לביטוח, רק במידה ומחיר הנזק עולה על ההשתתפות העצמית.
בחלק מהחברות ניתן להפחית את סכום ההשתתפות העצמית אם אתם נהגים זהירים ויש ברשותכם מסמך העדר תביעות. תוכלו להוריד את המחיר (בעד עשרות אחוזים) גם אם תתקנו את הרכב במוסכי הסדר של חברות הביטוח, כיון שעלויות התיקון בהם יהיו זולות יותר לחברות הביטוח.
ניתן להוסיף כמה עשרות שקלים לפרמיה, עבור הפחתת ההשתתפות העצמית, או לבחור בחבילה שבה הפחתת העלות ניתנת כהטבה. האם כדאי להפחית את ההשתתפות העצמית? זה כבר תלוי בכם. מי שלא אוהב סיכונים, יעדיף מסלול שמקטין את ההשתתפות. כדאי לבדוק מה האופציה הנכונה ביותר עבורכם מבחינת תוספת התשלום הקבועה, ביחס להשתתפות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן