ברוכים הבאים לדירה החדשה

ביטוח כבר עשיתם?
דירה חדשה
תמונה: pixabay

מעבר לדירה חדשה הוא אולי המעבר המרגש ביותר שאנחנו חווים בחיינו. אחרי השקעה כספית עצומה, ואחרי חודשים ואפילו שנים ארוכות של תכנון ועיצוב, מגיע השלב בו אנחנו סוף סוף נכנסים לבית שעליו חלמנו. עם זאת, כניסה לדירה חדשה בבעלותנו היא לא רק מרגשת – היא גם נושאת בחובה אחריות גדולה יותר. חלק מהאחריות הזאת הוא גם הביטוח שעלינו לעשות לדירה החדשה, ובכתבה זו ננסה להבין איזה ביטוח צריך וכדאי לעשות.

 

עוברים לדירה חדשה? קודם כל, אתם צריכים ביטוח

חיכיתם לכך שנים ארוכות, עוד מהרגע שהדירה החדשה שלכם הייתה שורה בפרויקט על שלט חוצות. חישבתם שקל לשקל דרך מחשבון משכנתאות, ישבתם שעות ארוכות עם יזמים וקבלנים, והשקעתם בכך את מיטב כספכם ומאמציכם. והנה, אחרי כל כך הרבה זמן הגיע הזמן להיכנס לדירה החדשה שעליה חלמתם. בתוך הדירה החדשה הזו, שעלתה לכם מיליוני שקלים בפני עצמה, השקעתם בריהוט, מכשירי חשמל, ריצוף ועיצוב שעלו לכם עוד עשרות ומאות אלפי שקלים. כל ההשקעה הזאת היא אמנם ההוצאה הכלכלית החשובה ביותר בחיים שלכם, אבל באותה מידה היא גם מעמיסה על הכתפיים שלכם אחריות חשובה מאין כמותה – לשמור על כל זה. את זאת תעשו רק אם תבטחו בצורה נכונה את הדירה החדשה שלכם, וכעת נבין מה בדיוק הביטוח הזה צריך לכלול.

 

מהם מרכיבי הביטוח שעליכם לעשות לדירה החדשה?

  • ביטוח מבנה – הביטוח הבסיסי שצריך להיות לכל דירה ומבנה במדינת ישראל הוא ביטוח מבנה. זהו למעשה הביטוח שמכסה את שלד הדירה עצמו. ביטוח מבנה הוא הכרחי, שכן במצב של פגיעה במבנה, ההוצאות על אותה הפגיעה יכולות להיות עצומות מבחינה כלכלית. ביטוח המבנה מחושב לפי גודל הדירה וערך הבנייה של הדירה בהתאם לדירות בעלות מפרט דומה ואיכות דומה. בדירות שכורות, על פי רוב, מי שמשלם את ביטוח המבנה הוא בעל הדירה, כך שאם אתם עוברים לדירה שלכם, ייתכן שזהו ביטוח חדש שלא הכרתם עד כה.

 

  • ביטוח תכולה – מלבד המבנה עצמו, שצריך להיות מבוטח למצב של פגיעות בשלד המבנה, בהחלט כדאי תמיד גם לבטח את תכולת הדירה. הדבר נכון לא רק לדירות חדשות בבעלותכם, אלא לכל דירה שחיים בה באשר היא. אתם מכניסים לדירה הזו תכולה בעשרות ומאות אלפי שקלים, ואתם צריכים להיות בטוחים שההשקעה שלכם במרכיבי החיים האלה לא תלך לחינם במצבי קיצון. תכולת הדירה, במרבית המקרים, מאוימת הרבה יותר מהמבנה עצמו. תכולת הדירה יכולה להיפגע לא רק ממצבים של שריפה, הצפה או מצבי קיצון כאלה. גם פריצות הן בהחלט סיכון שכדאי מאוד להגן על עצמכם מפניו בעזרת ביטוח. את ביטוח התכולה אפשר אפילו להעביר מהדירה הקיימת שלכם ולהתאים אותו למפרט הדירה הנוכחית, בהתראה סבירה ובתיאום מול חברת הביטוח.

 

לא רק הדירה ותכולתה – התהליך כולו צריך להיות מבוטח

מלבד ביטוח המבנה וביטוח התכולה, שהם המרכיבים ההכרחיים שעליכם לבטח במעבר לדירה חדשה, כדאי לחשוב גם על כל מה שסובב את המעבר ואת המגורים שלכם ולדאוג לביטוח גם לכך. ביטוח משכנתא, לדוגמה, נותן לכם רשת ביטחון כלכלית ונפשית בכל הנוגע לתשלומי המשכנתא הגדולים והממושכים שלכם. גם ביטוחים קטנים בהרבה, כמו ביטוח של ההובלה מהדירה הקודמת לזו החדשה – יכולים תמיד להעניק לכם שקט נפשי שלא תוכלו לקבל ללא ביצוע הצעד הזה.

כשאתם משקיעים כל כך הרבה בדירה חדשה ובכל הנוגע אליה, ביטוח מבנה וביטוח תכולה הם לא מותרות, הם הכרח. מצאו את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלכם, ותבטיחו לעצמכם שקט נפשי במעבר שלכם לתוך הדירה החדשה והמרגשת שלכם.

*כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן