ביטוח אחריות מקצועית

איך זה יכול להגן עליכם?
חתימה על חוזה
https://www.pexels.com/photo/crop-businessman-giving-contract-to-woman-to-sign-3760067/

אחד החששות הגדולים ביותר שיש לכל בעל מקצוע, בכל תחום שהוא, זה לגלות שאחד הלקוחות שלו החליט לתבוע אותו על רקע מקצועי. זו תופעה מוכרת, כשהלקוחות מרגישים שהם לא קיבלו את השירות הטוב ביותר, השירות שהובטח להם או שבעל העסק פעל לפי דעתם באופן רשלני.

אנחנו מכירים את זה בעיקר בתחום הרפואה והטיפול בכלל, מאחר ובתחומים אלו זה גם שכיח וגם זוכה לחשיפה מאוד גדולה ומשמעותית בתקשורת, בכל פעם כשמוגשת תביעה גדולה, אז היא זוכה לתהודה ציבורית רחבה. אך גם בתחומים אחרים זה קורה, בין אם זה בתחום בנייה, משפט, מסחר, ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית נועד להגן על בעלי עסקים ובעלי מקצוע, מפני תביעות שכאלה וכן תביעות אחרות שקשורות באופן כזה או אחר לתחום העיסוק שלהם ולאופי עבודתם. פוליסה זו היא הכרחית עבור בעלי מקצוע בתחומים שונים, שכן רק כך הם יכולים להגן על עצמם מפני לקוחות שאינם מרוצים מהשירות שלהם או חשים שהם רומו, נוצלו, קיבלו שירות רשלני ומחליטים להגיש נגדם תביעה.

חברות ביטוח מציעות פוליסות ביטוח אחריות מקצועית שונות, אשר מותאמות לצרכי ותנאי הלקוח. זאת כמובן, מתוך היכרות עם התחום בו עוסק הלקוח שלהם והסיכון שיש בו, היכרות עם הלקוח עצמו, וכן אחרי בדיקה מקיפה של כל האופציות האפשריות.

מעבר לכך, הרי שכל בעל מקצוע, בכל תחום, יכול לרכוש פוליסת ביטוח שתתאים ספציפית עבורו. לא רק על פי סוג המקצוע שלו, אלא גם על בסיס נתונים אחרים. בין אם זה תחומים בהם הוא מתעסק, גודל המחזור, מה הוא יכול להרוויח ומה הוא יכול להפסיד ועוד.

כיצד בוחנים פוליסת ביטוח לפני רכישה?

לפני שניגשים לרכוש פוליסת ביטוח שכזו, יש כמה נקודות שצריך לשים לב אליהן. לפני שנציג את הנקודות הנ"ל, חשוב להבהיר, כל בעל מקצוע בשוק החופשי, צריך להחזיק ברשותו ביטוח שכזה, וכן כל עסק שמעסיק בעלי מקצוע, חייב לרכוש פוליסה מסוג זה. למשל, מרפאות, מוסכים, חברות תוכנה, משרד רואי חשבון ועוד. אי אפשר לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ובשקט נפשי, מבלי שמחזיקים פוליסת אחריות מקצועית.

הנקודה החשובה ביותר שיש לבחון כשרוכשים פוליסה כזו, באילו מקרים היא מגנה על בעל הפוליסה. חשוב להקפיד שיש בפוליסה התייחסות לתביעות של רשלנות, מחדל, השמטה ומקרים אחרים שנעשו בתום לב. הפוליסה צריכה לכסות את כל האפשרויות.

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא, מה גובה הסכום שהחברה מבטחת. זאת על מנת לוודא, שאכן מדובר על סכום מספיק משמעותי בשביל להגן על הלקוח, בהתאם כמובן למה שהלקוח צריך על פי סוג ואופי העיסוק שלו ורמת הסיכון שהוא נמצא בה.

נקודה אחרונה, רצוי לוודא שהפוליסה אכן עונה על צרכים ספציפיים שקשורים לתחום העיסוק של הלקוח, ושזו לא פוליסה כללית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עוזי

אובדן רגש הבושה

המנהיגים כיום מתנהלים בעולם פוליטי חסר בושה

דילוג לתוכן