הוזלת ביטוח חיים

פוליסה חכמה שמתאימה לתקציב שלכם
צילום: Chris Potter flickr.com

ישראלים רבים אינם רוכשים ביטוח חיים מכיוון שהם מאמינים שהוא יקר מדי, אבל ברוב המקרים, אמונה זו מבוססת על הערכה מוגזמת של עלויות הפוליסות השונות, וליתר דיוק, אנשים נוטים להאמין שביטוח חיים יקר פי שלוש מהעלות האמיתית שלו.

זהו מצב של חוסר מודעות מדהים לגבי העלות האמיתית של הביטוח, ומסיבה זו חשוב להכין שיעורי בית ולהתעדכן טוב יותר לגבי אפשרויות הוזלת ביטוח חיים, רמת הביטוח המתאימה, סוג הפוליסה שיתאים באופן הטוב ביותר לתקציב האישי, והשוואת מחירי פוליסות שמוצעות על ידי חברות ביטוח גדולות.

אי אפשר לחזות במדויק את העלות של ביטוח חיים

פרמיות ביטוחי חיים מבוססות על מגוון גורמים כמו:

  • גיל המבוטח
  • גובה ומשקל
  • תחום עיסוק כמו עבודה מסוכנת או עבודה עם שיעור תמותה גבוה מהממוצע
  • איכות הבריאות
  • הרגלי עישון
  • תחביבים או פעילויות מסוכנות כמו טיפוס הרים או גלישה
  • נסיעות לחו"ל
  • היסטוריה משפחתית, כמו הורים שנפטרו מסרטן או ממחלת לב
  • ושיקולים אחרים שמשפיעים על החלטת חברת הביטוח לתמחר את הפוליסה.

לכן אין אפשרות לחזות את הסכום המדויק שחברת הביטוח תקבע למחיר פוליסת ביטוח חיים שהיא מציעה למועמדים לביטוח. יחד עם זאת, ככל שהפוליסה נרכשת בגילאים צעירים יותר, וככל שהמבוטחים בריאים יותר, כך הוזלת ביטוח חיים היא אפשרות מעשית יותר.

שיקולים שמשפיעים על הוזלת ביטוח חיים

פוליסת ביטוח חיים לפרק זמן מוגדר או ביטוח חיים שלם, שצובר ערך מזומן ומאפשר התאמת ההקצבות בין הפוליסה לרכיבי ביטוח וחיסכון, הן פוליסות שמורכבות מפרמיות שנתיות שמושפעות ממספר גורמים בחיים שעשויים להשפיע על עלות הפוליסה.

וזה לא הכול. אנשים שמעוניינים לרכוש ביטוח חיים שלם או לפרק זמן קצר משלמים שיעור תשואה על ערך המזומן שמניע את הפרמיה למעלה או למטה. שיעור תשואה גבוה יותר על שווי מזומן יכול להשפיע באופן משמעותי על הוזלת ביטוח חיים והורדת פרמיות הפוליסה למינימום.

כשירות לכיסוי

חשוב להבין ששיעור נמוך יותר מהתשואה הצפויה דורש סכום מימון גבוה יותר על מנת להשאיר את הפוליסה בתוקף למשך זמן רב יותר. מצד שני, הגיל הוא התורם החשוב ביותר בשיעורי ביטוחי חיים מכל הסוגים.

הגיל משפיע גם על השאלה אם מועמד לביטוח נמצא זכאי לאישור הביטוח, כי גילאים מבוגרים עשויים בהחלט להגביל את אפשרויות המועמדים. לדוגמא, רוב חברות הביטוח מציעות פוליסות לתקופה של עשרים שנים לגילאי 18 עד שבעים בלבד, ולאחר גילאים אלה לא ניתן לקבל פוליסה לפרק זמן ארוך.

בשורה התחתונה, אם דוחים לא מרוויחים

הנקודה היא שבעוד שפרמיות ביטוחי חיים יכולות להיות שונות באופן משמעותי בין חברות הביטוח, אף פעם אי אפשר לדעת את העלויות של הפוליסות, במיוחד לא אם ממשיכים לדחות את הרכישה.

סוכן ביטוח מוסמך או נציג שירות של חברת ביטוח מציעים הצעות מחיר בהתאם לצרכים האישיים של המועמדים לביטוח, וממליצים על סוג הפוליסה שהכי מתאימה לצרכים האישיים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן