ביטוח משלים

כדאי לרכוש?
תמונה: freepik

ביטוח משלים הוא ביטוח נוסף שניתן לרכוש כדי לקבל סיוע בתשלום לשירותים והוצאות שהביטוח הרגיל שלכם אינו מכסה. חלק מפוליסות ביטוחים משלימים משלמות על חלוקת העלויות הנלוות לפוליסת ביטוח בריאות פרטי, כלומר, השתתפות עצמית, או עבור שירותים רפואיים שביטוח הבריאות אינו מכסה כלל, כגון עלויות טיפולי שיניים וראייה.

פוליסות אחרות של ביטוח משלים עשויות לספק לכם הטבה במזומן שמשולמת על פני פרק זמן קצוב או הטבה שניתנת בסכום חד פעמי. ניתן להשתמש במזומן לכיסוי שכר אבוד, נסיעות שקשורות למצב הבריאותי, או לשלם עבור מזון, תרופות והוצאות בלתי צפויות אחרות עקב מחלה או פציעה.

סוגים נפוצים של ביטוח משלים

חלק מהסוגים של ביטוח משלים נמכרים באופן נרחב בישראל, ופוליסות משלימות אלה עשויות להיות זמינות כהטבה מרצון של המעסיק שלכם, או שתוכלו לרכוש ביטוח ישירות מחברת ביטוח.

כיסוי לטיפולי שיניים וראייה

ברוב המקרים, טיפולי שיניים וראייה אינם נכללים בביטוח בריאות פרטי למבוגרים בישראל, ויש צורך גם בפוליסה אישית של ביטוח משלים לקבלת כיסוי לשירותי שיניים וראייה לילדים, אם כי ניתן להשיג זאת על ידי שילוב הכיסויים.

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות מיועד להקלת הנטל הכלכלי של מחלה קשה כמו סרטן. פוליסות אלה מספקות הטבה במזומן בסכום חד פעמי על מנת לסייע לכם בתשלום עלויות נוספות שקשורות למחלתכם אבל אינן מכוסות על ידי פוליסת הבריאות הממלכתית שלכם או כיסוי נכות. בשלב הבאת, ניתן להשתמש בכסף לתשלום עבור הוצאות שונות, כולל:

  • השתתפות עצמית
  • מומחים שאינם עובדים עם קופות החולים
  • נסיעות ולינה כשהטיפול רחוק מהבית
  • טיפולים ניסיוניים
  • טיפול בילדים וסיוע ביתי
  • הוצאות מחיה שוטפות, כגון תשלומי רכב, חשבונות ומצרכים.

ברוב המקרים, ביטוח משלים שכולל כיסוי למחלות קשות, מכסה רשימה ספציפית מאוד של אבחנות. אם אתם חולים במחלה מורכבת שאינה רשומה במפורש בפוליסה שלכם, הביטוח לא ישלם לכם שום דבר, גם אם ייגרמו לכם עלויות משמעותיות כתוצאה מהמחלה.

פוליסת ביטוח מוות בתאונה וביטוח משלים לתאונות

קיימים שני סוגי פוליסות תאונות: ביטוח מוות בשוגג וביטוח בריאות תאונות. ברוב המקרים, שני הכיסויים משולבים ונמכרים יחד. ההטבות משתנות בין חברות הביטוח וזמינות בהתאם לתנאים של כל חברה.

בחלק מהמקרים, מוטב שנקוב בפוליסת ביטוח משלים יכול לקבל הטבה חד פעמית במזומן במקרה של מות המבוטח. פוליסה זו עשויה לשלם גם סכומים קטנים יותר אם המבוטח אינו מת אבל איבד איבר, ראייתו נפגעה או שהוא סובל משיתוק קבוע. הביטוח אינו משלם עבור מקרי מוות שקשורים למחלה, התאבדות או מוות מגורמים טבעיים.

ביטוח שיפוי בבית חולים

ביטוח שיפוי בבית חולים מעניק גמלה במזומן אם המבוטח מרותק למיטת בית החולים עקב מחלה או פציעה קשה. ההטבה הכספית משולמת בסכום חד פעמי או כתשלום קבוע ועשויה להתחיל רק לאחר תקופת המתנה מינימלית.

בדומה לסוגים אחרים של ביטוחים משלימים, כיסוי השיפוי בבית החולים מיועד לסיוע בתשלום על שירותים וציוד נדרש שאינם מכוסים בביטוח הבריאות הממלכתי.

בשורה התחתונה, כדאי מאוד שלא תהיו מופתעים ברגע האמת

חשוב להבין בדיוק את תנאי הפוליסה לפני שאתם רוכשים אותה, על מנת שלא תהיו מופתעים כשאתם במצב קשה ומצפים לתשלום מפוליסת ביטוח משלים שיש לכם, ואז להבין שאינכם זכאים לתשלום.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עוזי

אובדן רגש הבושה

המנהיגים כיום מתנהלים בעולם פוליטי חסר בושה

דילוג לתוכן