בדיקת ביטוחים שנתית יכולה לחסוך לכם כסף

למה שלא תעשו אחת?
xchc vaukji
תמונה: freepik.com

אם יש משהו שהעשור האחרון הוכיח לנו, זה שהעולם מתקדם במהירות ו "לא עוצר באדום". הטכנולוגיה מתפתחת, עולם העסקים רועש וגועש עם עוד ועוד חברות אשר מנסות את מזלן. ובין התחומים התחרותיים ביותר, נמצא הביטוח – שחברות חדשות מצטרפות אליו בכל עת ודוחפות את מחירי הביטוח כלפי מטה. וזו בדיוק הסיבה שבדיקת ביטוחים שנתית ככל הנראה תחסוך לכם כסף.

מתי עשיתם את הביטוח שלכם?

אם נוציא מהמשוואה את ביטוח הרכב אותו צריכים לחדש כל שנה (ואנחנו באמת מקווים שאתם עושים סקר שוק בכל פעם ולא מחדשים באותה חברת ביטוח שנים על גבי שנים), ביטוחי "פרט" (בריאות, חיים וכד') מתומחרים אינדיבידואלית לכל לקוח באופן אישי ולרוב עושים אותם ומיד "שוכחים" מהם.

אם גם לכם יש ביטוחים בקטגוריית "שגר ושכח", וכבר עברו כמה שנים מאז הפעם האחרונה שדיברתם עם נציג מכירות של חברת ביטוח – ככל הנראה אפשר להוזיל לכם את עלות הביטוח משמעותית. בשנים האחרונות חלה ירידה דרמטית במחירי הביטוח בעקבות העליה בתחרות וחברות ביטוח שהחליטו לנסות לנגוס בכמה שיותר נתח שוק ולמכור סוגים נוספים של ביטוחים.

בדיקת ביטוחים מהירה ופשוטה

יש שתי דרכים לעשות בדיקת ביטוחים. הראשונה, באופן עצמאי דרך אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר. והשנייה, היא בדיקה מקצועית על-ידי סוכנויות ביטוח עם רישיון.

בדרך הראשונה, תוכלו לאתר את הביטוחים שיש על שמכם ולאחר מכן תצטרכו לבצע באופן עצמאי סקר שוק מול חברות הביטוח כדי למצוא אלטרנטיבות זולות יותר לפוליסות שברשותכם. הדרך השנייה, מומלצת יותר מכיוון שניתן "לשבת רגל על רגל" ולתת לסוכן מקצועי לעשות את העבודה עבורכם וגם ליהנות משירות איכותי ויעיל; הסוכנות מבצעת את הבדיקה, מנתחת את הנתונים, בודקת מול חברות הביטוח מי מהן תהיה מוכנה לעשות לכם פוליסה זהה במחיר נמוך יותר ורק אז, מעביר לכם את הממצאים כדי שתוכלו לקבל החלטה שקולה.

חיסכון של עד 50% במחירי הביטוח

לא ניתן להבטיח, אבל ברוב המקרים שעושים בדיקת ביטוחים ניתן להוזיל את מחירי הביטוח בעד 50%. ככל שהמועד בו רכשתם את הביטוח רחוק יותר – כך הסיכוי שתצליחו להוזיל את המחיר אם תעשו בדיקה מקיפה ותתנו לגורם מקצועי לחפש לכם אלטרנטיבות בחברות ביטוח אחרות.

בראייה פיננסית נכונה, מומלץ בכל תקופה של שנתיים לעשות בדיקה ולבדוק האם יש אלטרנטיבות טובות יותר לביטוחים שבבעלותכם. בדיוק כמו שבסלולר אנחנו נוטים לעבור בין חברה לחברה בקלות שיש מבצעים חסרי תקדים – כך זה צריך להיות גם בביטוח ואין סיבה לשלם יותר על פוליסה מוצעת במחיר נמוך יותר בחברה מתחרה (בהנחה והשירות שמתקבל מספיק טוב).

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של איתי

חד גדיא פיננסי

על עליית הריבית והסיכונים הפיננסיים במגזר העסקי

פרה בשדה

חץ בענף רפת החלב

השפעת נזקי המבצע והחלטות האוצר על ענף רפת החלב