החגיגה הסתיימה?

הטעות שכולם עושים עם "הר הביטוח"
תמונה: freepik.co.il

"החגיגה הסתיימה", זו הבשורה שרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר העבירה לחברות הביטוח כשהיא החליטה להשיק את מנוע איתור הביטוחים – הר הביטוח.

נגמרו הימים בהם אזרחי ישראל קונים חתול בשק, נגמרו הימים בהם הציבור הישראלי מחזיק בביטוחים כפולים ונגמרו הימים בהם עיני המבוטחים היו מכוסות.

מעתה ועד עולם, כל אחד יוכל לדעת בקלות איזה ביטוחים יש לו ואיזה כיסויים יש בהם. ובנוסף, למצוא ביטוחים אטרקטיביים יותר בחברות ביטוח אחרות.

הר הביטוח הוא הצלחה גדולה, אבל החגיגה רחוקה מלהסתיים.

עדיין יש אנשים בכל הגילאים שיש להם כפל ביטוחים או שמכרו להם ביטוחים במחירים מופקעים. מנוע איתור הביטוחים קיים, חי ובועט אבל עדיין יש אזרחים שלא עשו בדיקה דרך הר הביטוח בכלל או ששוכחים לעשות בדיקה אחת לכמה שנים – זו טעות.

"כל מי שמשלם עבור ביטוח שהוא עשה לפני כמה שנים צריך לעשות בדיקה, ההמלצה שלנו היא בדיקה אחת לשנתיים-שלוש. הבדיקה תוודא שאין לכם כפל ביטוחים שעליו אם משלמים סתם כסף וגם תוכלו לחפש אלטרנטיבות זולות יותר לביטוחים שברשותכם".

כפל הביטוחים הנפוץ ביותר הוא התחום הבריאות (חפיפה של הכיסויים שמעניקות קופות החולים אל מול ביטוחי הבריאות הפרטיים) ומחירי הביטוח הגבוהים ביותר הם ביטוחי "ריסק" (חיים, תאונות אישיות).

דרך האתר: בטוח, ככה עושים ביטוח, ניתן לקבל הסבר מפורט כיצד לבצע בדיקה באופן עצמאי דרך הר הביטוח וגם לבצע בדיקה מקצועית ללא תשלום על-ידי פנייה לסוכנויות ביטוח עם רישיון מטעם משרד האוצר.

בדיקה מקצועית עדיפה על בדיקה עצמית, אבל כל מחליט איזה תהליך מתאים לו יותר.

כאשר מבצעים בדיקה באופן עצמאי דרך הר הביטוח נחשפים לחלק מהנתונים אודות הפוליסות השונות וההתנהלות מול חברות הביטוח היא על הבודק. אם לדוגמה אדם שביצע בדיקה זיהה שיש לו כפל ביטוחים, עליו להחליט איזה מהם הוא מעדיף לבטל ולפנות בעצמו לחברות הביטוח כדי לגרום לזה לקרות.

בדיקה מקצועית כוללת בדיקה בהר הביטוח, שליחת בקשה מרוכזת לחברות ביטוח הרלוונטיות לקבלת מידע מפורט אודות הפוליסות, ניתוח הנתונים ומתן המלצות מסודרות ללקוחות. הבדיקה המקצועית היא בחינם וסוכנויות הביטוח מרוויחות ישירות מחברות הביטוח אבל זה רק אם הן נתנו לכם הצעה טובה יותר והחלטתם לבחור בה.

נוטים לפחד מסוכנים וסוכנויות ביטוח, בעיקר מאז שיצאה הפרסומת על "שוקה" אבל ההפך הוא הנכון – כולם צריכים לפחד מחברות ביטוח במידה ואין להם סוכן. סוכן אמין מגשר במקצועיות בין הלקוח לחברות הביטוח שבסופו של דבר מרוויחות יותר אם הן בוחרות לא לפצות את הלקוח.

בנוסף, מחיר הביטוח שסוכנויות גדולות וותיקות יכולות להשיג על מגוון ביטוחים, נמוך משמעותית מהמחיר אותו ניתן להשיג באופן עצמאי. הכל בזכות כמות הלקוחות הגדולה שיש לאותן הסוכנויות והכוח שבה איתה.

לסיכום, ניתן ומומלץ לעשות בדיקת ביטוחים בהר הביטוח אחת לשלוש שנים בין אם זו בדיקה המבוצעת באופן עצמאי ובין אם זו בדיקה שנעשית על-ידי סוכנות ביטוח. במקרה הטוב בכל פעם תגלו שאין לכם כפל ביטוחים והמחיר שאתם משלמים הוגן ביחס למתחרים ובמקרה הפחות טוב תגלו שלא ותוכלו לפעול כדי לשנות את המצב.

*

כתובת הדוא"ל של כותב המאמר הנה:

elad@batuch.co.il

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן