איך בוחרים ביטוח דירה מתאים?

בחירת ביטוח דירה צריכה להתבצע לאחר סקר שוק והשוואת מחירים. כדאי לבדוק אילו כיסויים מציעות החברות ולבחון את איכות השירות. בנוסף, יש להקפיד לרשום את כל פריטי התכולה ולהודיע לחברת הביטוח כמה שיותר מהר במקרה של נזק המושג "ביטוח דירה" מתייחס למעשה לשלושה סוגים של ביטוחים: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח משולב. במסגרת כל אחד […]

בחירת ביטוח דירה צריכה להתבצע לאחר סקר שוק והשוואת מחירים. כדאי לבדוק אילו כיסויים מציעות החברות ולבחון את איכות השירות. בנוסף, יש להקפיד לרשום את כל פריטי התכולה ולהודיע לחברת הביטוח כמה שיותר מהר במקרה של נזק

המושג "ביטוח דירה" מתייחס למעשה לשלושה סוגים של ביטוחים: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח משולב. במסגרת כל אחד מהביטוחים האלה, המבוטח משלם סכום שנתי מסוים כדי שחברת הביטוח תשלם על הנזק.

כמו כן, גם בביטוחים כאלה נדרש המבוטח במקרים מסוימים להשתתף בחלק מעלות הנזק וזאת לפי סכום ההשתתפות העצמית כפי שנקבע בפוליסה.

סקר שוק, השוואת מחירים ובדיקת כיסויים

הטיפ החשוב ביותר לבחירה של ביטוח דירה מתאים הוא לערוך סקר שוק והשוואת מחירים. פערי המחירים בין חברות הביטוח עשויים להגיע לעשרות אחוזים, ולהצטבר לאלפי שקלים בשנה. לא תמיד מחיר גבוה מעיד על שירות איכותי של חברת הביטוח, ולהיפך. סקר שוק והשוואת מחירים יאפשרו לכם לשקלל שורה ארוכה של גורמים.

טיפ לא פחות חיוני הוא לבדוק אילו כיסויים מציעות החברות. ההצעה הראשונית שתקבלו על הביטוח לא תמיד תעניק לכם כיסויים רלוונטיים. ניתן למשל לרכוש בנפרד הרחבות כמו ביטוח סכום נוסף בבית משותף, ביטוח אחריות כלפי צד שלישי ועוד.

שימו לב למשל לכך שעוד לפני רכישת הפוליסה, יעמדו בפניכם אפשרויות שונות לבחירת אנשי מקצוע. במסלול הראשון יתאפשר לכם להזמין כל איש מקצוע כדי לתקן את הנזקים הנכללים בביטוח, בעוד במסלול השני תצטרכו לבחור איש מקצוע רק מתוך רשימה סגורה של בעלי מלאכה שעימם עובדת חברת הביטוח.

שירות, תכולה וטיפול בנזקים

בחנו היטב את איכות השירות של חברת הביטוח והסכימו לשלם עוד כמה שקלים בחודש על שירות איכותי. במידה ומעולם לא עבדתם מול אותה חברת ביטוח, תוכלו להתרשם מחוות דעת של לקוחות קודמים. היכנסו לרשתות החברתיות והפעילו חברים ובני משפחה. קבלו כמה שיותר המלצות מלקוחות אובייקטיביים שרכשו ביטוח מול אותה חברה וכך תוכלו לצמצמם משמעותית את הסיכון.

ההשלכות של שירות איכותי הן טיפול מהיר יותר בנזקי התביעה שלכם. לפיכך, עליכם לרשום מלכתחילה את כל פריטי התכולה. הטיפ הזה רלוונטי לרכישת ביטוח מכל החברות אך רבים עדיין לא מפנימים את החשיבות שלו. במילים אחרות, רק אם תקפידו לרשום את כל פריטי התכולה תוכלו מצד אחד לחסוך בהוצאות הפרמיה, אך מצד שני להבטיח לעצמכם פיצוי מלא במקרה של נזק או חלילה אסון.

לבסוף, הודיעו על הנזק לחברת הביטוח כמה שיותר מהר והפעילו את הפוליסה שעומדת לרשותכם. אל תשכחו להעביר את הביטוח במעבר לדירה חדשה ולעקוב אחר ההוצאות החודשיות. במידה וההוצאות גבוהות מדי או לא מעניקות לכם תחושת ביטחון, החליפו חברת ביטוח ונצלו את זכויותיכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן