ככל שיהיה רע יותר יהיה טוב יותר

ההקצנה האסלאמית והברכה הפוטנציאלית לישראל
תמונה: יעקב מעוז

ביחסים בין-אישיים אנו נאלצים לעיתים להקצין את המצב עד למשבר ממשי ומשם לצמוח מחדש. גם ביחסים בין מדינות וארגונים הפועלים בשדה הבין-לאומי דומים הדברים. בקרב הצדדים המנהלים את הסכסוך קיימת האמונה כי ככל שנרע את המצב ייטב לנו. הארגונים הנאצים פלסטינים חמאס-ג'יהאד, שביצעו רצח עם במיעוט היהודי במזרח התיכון, ידעו ידוע היטב כי התגובה הישראלית לא תאחר לבוא ובצידה תג מחיר הרסני ביותר לרצועת עזה ולתושביה. במושגיהם המעוותים, ככל שיגרמו לצה"ל להרוס ולהרוג באזרחים, מצבם של הפלסטינים בזירה הבין-לאומית יוטב. ואכן כך היה. השימוש באזרחים, שלא כולם תמימים בהכרח, כמגן אנושי, אמנם הביא להרג המוני של פלסטינים אך הקים על מדינת ישראל את הקהילה הבין-לאומית. זהו ניצחון שניתן להשיג רק על ידי דרדור המצב מן הגרוע אל הגרוע יותר.

תומכי הנאצים הפלסטינים חמאס-ג'יהאד בעולם מדרדרים את המחאה נגד ישראל ממחאה לגיטימית למסע הפחדה של אזרחי המדינות הדמוקרטיות במערב. אין בידיי ידיעות אם הם עושים זאת בכוונה תחילה או מבלי משים. כל עוד הרוע הצרוף של הנאציזם הפלסטיני פעל נגד יהודים וכנגד ישראלים, היו הדברים נסבלים מבחינתם של יושבי המערב הוותיקים. אך מרגע שגלי המחאה החלו לאיים גם עליהם קמה להם תנועת התנגדות עזה. רעולי פנים המטילים את חִתתם על העוברים ושבים, אנסים בשם אללה ומוחמד שליחו, כובשי בניינים בקמפוסים, מציתי כנסיות ושוחטי כמרים הגדישו את הסאה מבחינת אזרחי מדינות המערב. התוצאה, עלייה דרמטית בכוחו של הימין במדינות אירופה, התנגדות אקטיבית למהגרים ותמיכה חלקית, אם כי חשודה, בישראל. רע יותר – טוב יותר.

הדברים נכונים גם לגבי פטרוניהם של הנאצים הפלסטינים חמאס-ג'יהאד, הלא הם הנאצים האיראנים של משמרות המהפכה. היו לנו שני מודלים של נשיאים, ראשי נחש איראנים. האחד, המופרע אחמדינג'אד. השני, החלקלק רוחאני. הראשון חשף את האמת הנאצית איראנית בלי חשבון והאחר הסתיר אותה מאחורי מה שנקרא בזמנו "מתקפת חיוכים". הראשון היה "טוב" לישראל משום שבעלי בריתנו במערב הבינו מיהו האויב הנאצי של ישראל. האחרון היה קשה לישראל משום שהצליח לבלבל את המערב המעורבב בשכלו. הוא ושר החוץ הערמומי זריף הצליחו בגאונותם להונות את העולם המערבי ואף לטפח סכסוך בין ישראל לבעלת בריתה האחת והיחידה, ארצות הברית. גם כאן, ככל שיהיה רע יותר יהיה טוב יותר, ודברים אלה תקפים גם לגבי מי שממלאים וימלאו את מקומו של הקצב מטהראן, ראיסי (דברים אלה נכתבו טרם הבחירות השקריות לנשיאות איראן).

מבחינתה של ישראל, הרי שככל שהמחאה תהיה רעה יותר למערב וככל שהאיראנים ימשיכו להכריז על הכחדת המיעוט היהודי במזרח התיכון, יהיה טוב יותר לישראל. במילים אחרות, ככל שהמערב יהיה מבועת מתומכי הנאצים הפלסטינים חמאס-ג'יהאד וככל שיתחלחלו ממשטר החשיכה האיראני, יהיה לנו טוב יותר. במאמרים קודמים הצעתי לעזור לאזרחי מדינות המערב להיאחז בחיל וברעדה עצומים יותר מעבר לנסבל. מתוך כך אולי יכירו בעובדת האיום הממשי על אורחות חייהם וביטחונם הפיזי מצד תומכי הנאציזם הפלסטיני ומצד טילי השיוט האיראניים-רוסיים המכוונים לאירופה ולחברות נאט"ו. חלקם מאיימים על מדינות אנטי-ישראליות כגון נורבגיה וסלובניה.

אין צורך להתאמץ יתר על המידה מפני שאויבינו מספקים לנו את התחמושת הטובה ביותר. תיעוד של אירועים רבים מספור מתרוצצים ברשת וכל מה שעלינו לעשות הוא לאסוף את הסרטונים המבעיתים ולהבעית באמצעותם את המערב. כל המרבה להבעית, הרי זה משובח. זוהי מלחמת בוץ, שלא היינו בוחרים בה לכתחילה, אך אם לא נסכים להתלכלך בה לא רק שלא ננצח, אלא שיכו אותנו שוק על ירך ולא יישאר לנו משתין בקיר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. נכון, גם אצלינו המצב אינו מספיק גרוע כדי שהמהפכה החברתית תתממש

  2. משכנע. כבר כעת מתחיל מהפך. התושבים ביותר ויותר ארצות מתחילים לפחד מהקבוצות האיסלמיות. יקח זמן אבל יבינו אותנו.

  3. יש הגזמה בהערכות שכולם שונאים אותנו. הרבה בעדינות, אם כי הם קהלים פחות משתוללים

  4. וכדאי שגם נפיץ עדויות וסרטונים של מעשים חיוביים שאנחנו עושים בניגוד לאוייבינו

  5. שמעתי את ראש מפלגת הימין הקיצוני בהולנד, המפלגה הכי גדולה, והוא ממש ציוני. בשיא הרצינות. המהפך יבוא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן