הגאונות האיראנית מנצחת

ישראל במבוי סתום ובבידוד מדיני המתוזמר מאיראן
תמונה: יעקב מעוז

את הדברים הבאים אני כותב בלב כבד, גם משום שאני מודה בהצלחת אויבינו וגם מפני שהם עלולים לזרוע מורך לב בקרב המיעוט היהודי במזרח התיכון, העומד על נפשו. ברם, דברים אלה נכתבים כדי שנתעורר וכדי שנדע לפלס את דרכנו בתוך ג'ונגל המזרח התיכון ובתוך גל העוינות השוטף את המערב.

אצלנו מקובל לצייר את המנהיגות האיראנית כמרושעת, מושחתת וחסרת ערכים אנושיים כלפי עמה וכלפי שכניה. אך צריך לומר בכנות מביכה כי ראשי כנופיית השלטון האיראני מתנהגים בגאונות מדינית מעוררת קנאה. למרבית הדאבה, גאונות זאת מעמידה בצל את הגניוס היהודי ואת התחבולה הישראלית, ונכון לשעה זו גורפת הישגים לא מעטים. האיראנים מבינים טוב מאתנו את המנטליות המערבית ויודעים לטוות בראשי האירופים והאמריקנים שטיח פרסי, לפי מזימת הספק ולא לפי תומת הלקוח. המנטליות המערבית היא שמדינות המערב חיות בשלום, אמנם שקרי, אך נחשב בעיניהם לשלום. איראן האימתנית, החברה בקואליציית הרשע עם רוסיה וצפון קוריאה, מאיימת על אשליית השלום המערבית. אם רק יקריבו מדינות המערב את ישראל למולך, או אז יפרוץ השלום העולמי ותשקוט הארץ ארבע מאות שנה. האידיוטים השימושיים בארצות המערב קונים את הסחורה המבאישה הזאת והולכים לשיטת האיראנים נגד מדינת ישראל ונגד העם היהודי. ממילא לא קשה לצאצאי הנאצים, הקוזקים והאינקוויזיטורים להאשים את היהודים, לפי מיטב מסורת האנטישמיות האירופית.

הגאונות האיראנית מבינה שעידן מלחמת המדינות נגד ישראל עבר מן העולם, לפחות בעשורים האחרונים. כל מדינה שפתחה במלחמה נגד ישראל הובסה. לכן המציאה הגאונות האיראנית את שיטת השלוחות (proxies). לפי שיטה זאת, האיראנים מקימים ארגוני חבלה בעלי מאפיינים נאצים בעזה, בלבנון, בסוריה, בעיראק ובתימן. לכולם מטרה אחת, דה-הומניזציה של היהודים, השמדת ישראל וטיהור אתני של היהודים מנהר הירדן ועד לים התיכון (من النهر إلى البحر). סגנית ראש ממשלת ספרד כבר הכריזה כי זוהי מטרת מפלגתה, שהכירה ברשות הפלסטינית כמדינה.

באופן טבעי, מדינת ישראל עומדת על נפשה ומשיבה מלחמה שערה. היא איננה יכולה להילחם במדינות, מפני שהמדינות יודעות שצבאותיהן יובסו. היא נאלצת להילחם בארגוני הטרור, שהם למעשה צבאות של ממש ומקננים בתוך המדינות השכנות. האידיוטים השימושיים במדינות המערב מבינים זאת כמלחמה נגד המדינות או העמים ולכן הם יוצאים נגדנו כאילו הפרנו ריבונות של מדינה אחרת וכאילו ביצענו רצח עם באזרחי אותה המדינה. כך קורה בלבנון, המארחת את חִזֶבּ-זְּבַּאלֵה, וכך קורה עם הרשות הפלסטינית, המארחת את החומסים והאונסים בשם אללה ומוחמד שליחו. ממשלת לבנון והרשות הפלסטינית, שהיא בעלת מעמד של מדינה, יכולות לתבוע אותנו אצל הגורמים הבין-לאומיים. אנו כמהים להשתלב במשפחת העמים ולכן חתומים על אמנת רומא, החושפת אותנו לתביעות בין-לאומיות. כך יוצא שאנו תקועים בין ההכרח להשמיד את ארגוני הטרור לבין הצורך להתגונן במוסדות הבין-לאומיים מפני תביעות. לארגוני הטרור מותר הכול, החל מייצור סמים וסחר בהם, המשך באונס ועבדות של נשים וכלה ברצח בני עמם במספרים דמיוניים. דמם של ערבים בפרט ומוסלמים בכלל זול מאוד בעיני האירופים המושחתים, כל עוד ישראל איננה מעורבת; אך בבורסת הדמים של מדינות אירופה יוקר דמם של ערבים מאמיר במאה מונים מרגע שישראל נאלצת להגן על עצמה מפניהם. הגאונות האיראנית מבינה את הלך הרוח הזה היטב והיא מנצחת על התזמורת הבין-לאומית בהצלחה יתרה, עד שכל העולם, כולל מדינת ישראל, מוצא את עצמו חסר אונים.

הגאונות האיראנית איננה מסתפקת בניצחון על ישראל אלא גם על מדינות ערב, שאינן רוצות לדעת שכולן משחקות לידיה. כדי להשיג את תמיכת הציבור המוסלמי האנטישמי ברובו המוחלט הן מתחרות עם איראן מי מהן תוקפת ביעילות יתרה את ישראל במוסדות הבין-לאומיים ומי מהן מוציאה הודעות חריפות יותר לתקשורת. בכך הן משרתות את המזימה האיראנית לטפח בתוך מדינות ערב גופי טרור לא מדינתיים, שיעוררו את ישראל להילחם נגדם ואילו המדינות תשלמנה את המחיר. למעשה, האידיוטים השימושיים העומדים בראש מדינות ערב פועלים נגד עצמם. סעודיה נרמלה את יחסיה עם איראן ובדרכה הולכת גם בחריין. איראן ממלכדת אותם בגאונותה והם בטיפשותם הולכים שבי אחריה. איראן מנהלת את המזרח התיכון, וגם אם לא יודו בכך בפה מלא, מדינות המערב רוחשות לה כבוד ורואות בה את הכתובת לפתרון התחלואים של המזרח התיכון שהיא בעצמה ייצרה. כך נעשית איראן של האייתוללות ומשמרות המהפכה למעצמה מזרח תיכונית המעצבת את פני האנושות יחד עם המערב.

מביש ומביך שהעם היהודי – העם הנחשב כה חכם, אחד העמים המובילים בטכנולוגיה, בחקלאות וברפואה, הזוכה למספר עצום של פרסי נובל ביחס לגודלו – אינו מוצא עצה או תבונה נגד הגאונות האיראנית. עברו מספיק שנים, מלחמות ואבדות כדי שנבין שמלחמה בשלוחות האיראניות איננה מספקת וכי התגוננות והתנצלות בלבד במוסדות הבין-לאומיים אין בה די. ניצחונות טקטיים החשובים לקיומנו אינם מסוגלים להביא את השינוי האסטרטגי שאנו מייחלים לו ביותר. בפנינו כנראה ברירה אחת, שיש לה יתרונות עצומים אך גם מחירים כבדים. בחשבון אחרון, עלינו לבחור בה בטרם נאחר את המועד. נורמליזציה עם מדינות ערב, שגם היא סובלת חולשות רבות, היא המענה לגאונות האיראנית. החולשה שבנורמליזציה היא שההסכמים שלנו הם עם ממשלות ואילו העמים עדיין שונאים אותנו ומבקשים את רעתנו. אנו זקוקים להתקרבות בין העמים כדי שהנורמליזציה תהיה בת-קיימא. נתיב הנורמליזציה בין ירושלים לבין ריאד עובר דרך וושינגטון. שם בוושינגטון יש סדר יום שונה במקצת מזה של ממשלת ישראל והוא דורש מאתנו מחירים הנראים כבלתי נסבלים, כמו למשל לוותר לארגון הטרור חִזֶבּ-זְּבַּאלֵה על טריטוריה ימית ולבצע תיקוני גבול נוספים, כמו להותיר את הנאצים הפלסטינים חמאס-ג'יהאד בשלטון בעזה, לעצור את המלחמה ולסגת מעזה וכמו לוותר על מתקפת נגד לאחר שיגור של 500 פצצות מעופפות מאיראן ושלוחותיה לישראל בליל ה-14 באפריל. כל אלה ויתורים נוראיים ואנו מתלוננים בצדק שהאמריקנים לא באמת מבינים אותנו, את רגשותינו, את צרכינו ואת מזימת אויבינו נגדנו. גם האמריקנים נכשלים בהתמודדות עם הגאונות האיראנית. עם כל זאת, עלינו להודות כי לאמריקנים תפיסה אסטרטגית טובה משלנו ולהם לבדם הכוח לסייע לנו להמציא מענה למזימה האיראנית. תמונת הניצחון במושגי המזרח התיכון המטורף לא תושג בשדה הקרב אלא במישור המדיני הבין-לאומי. יותר מדינות ערב מנרמלות את היחסים עם ישראל, יותר ניצחון.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

11 תגובות

 1. מאין לקחת את התובנות שהובעו במאמרך? רק לדוגמה – הם שלחו לכיוון ישראל כ- 340 "פצצות מעופפות" (לא 500), 99% אחוז מהן יורטו. זו גאוניות? הם השקיעו מיליארדי דולרים בפרוקסיז שלהם מסביב לישראל. מה נותר מזה? עזה הרוסה, 40.000 הרוגים, 80.000 פצועים. תהליך דומה עובר על לבנון. החוטים חוטפים מהציים המשותפים של מעצמות המערב. כמה זמן לדעתך יחזיק משטר האייטולות בטהרן לפני שההמון ישחט אותם?
  בקיצור – תמונת הניצחון במזה"ת תושג בשדה הקרב. בהחלט לא במישור המדיני. התהליך כבר החל.

  1. על תפיסות עולם ניתן להתווכח תמיד, על עובדות פחות… 500 פצצות מעופפות בסך הכל, 340 מאיראן והיתר משלוחותיה: עיראק, סוריה, תימן ומי יודע מי עוד… "עזה הרוסה" לפי דבריך, זוהי הגאונות האיראנית. הם מנצחים אותנו ועזה וגם אנחנו משלמים את המחיר. משטר הייתולות מחזיק מאז שנות השבעים, לא הייתי ממהר להספידו. בעניין זה, אני מקווה שאתה צודק. בקיצור, תמונת הניצחון במזה"ת תושג רק במישור המדיני ולצערי התהליך עדיין לא החל.

 2. בבקשה לא להגזים עם חותמת האיראנים. גאונות בטח שלא מדובר.

 3. למי ששכח האירנים/הפרסים הם ממציאי משחק השח והעורמה והשכל שלהם לצערי הרב הם נכס שאסור לזלזל בו!!
  באחד ממוסדותינו המפוארים והחשאיים כתוב המשפט הבא״לעולם אל תאמין לאירני-הוא אומר לך לא את מה שהוא חושב ועושה לא מה שהוא אומר ותמיד יוצא מה שהוא תכנן״!!!
  מטרתם הגלובלית היא לחדש ימי מדי ופרס של אחשורוש ודריווש וכורש -כן להשתלט גם על אירופה ואנחנו תקועים בדרך-האם זה הרגע לחשוב על אמצעי קיצון והמבין יבין???

 4. הם ממש לא גאונים. סופם יגיע. המנהיגים שלהם פשוט לא ראויים. ושלנו עוד פחות.

 5. האיראנים אינם גאונים. הם נפלו לידיים של מנהיגות שהקיצוניות הדתית מעוורת את עיניהם ומנהלת את מדינתם באכזריות קיצונית. הם כל כך כסילים עד שהם השקיעו מיליארדי דולרים בבניית מעגל אש מסביב לישראל בשל אידאולוגיה מטורפת שלהם. בעת האחרונה ישראל (בסיוע של מדינות נוספות) הורסת את מעגל האש וגורמת נזק אדיר לאיראנים הכסילים (כן גם ישראל משלמת מחיר משמעותי בעת הזו). לסיכום – מנהיגי האיראנים אינם גאונים. הם יורים לעצמם ברגליים וכבר נכנסו לתהליך של הרס עצמי כמובן על חשבון עמם שנמק ברעב ובמחלות.
  אחרי שכתבנו זאת ראוי להזכיר שגם בישראל מתקיים כיום תהליך פוליטי של הרס עצמי. יש לקוות שדי מהר תחול בישראל תפנית שתשיב את המדינה למסלול פוליטי אחר. גם בישראל הגורם המרכזי לתהליך ההרס הוא גורם דתי מושחת. עברנו את פרעה, נעבור גם את זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן